Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Lietuvos kamerinis orkestras ir pianistė Anastasija Injušina – debiutas Vilniaus scenoje

Lietuvos kamerinis orkestras ir pianistė Anastasija Injušina – debiutas Vilniaus scenoje

2015-04-24

Luigi Boccherini, Johannas Sebastianas Bachas ir jo sūnus Johannas Christianas Bachas, Aaronas Jay Kernis ir Wojciechas Kilaras – šių kompozitorių kūrinius koncerte „Dangiška muzika“ atliks Lietuvos kamerinis orkestras ir dirigentas Modestas Barkauskas. Orkestro viešnia šįkart – solo fortepijonu skambinsianti Lietuvos publikai pirmą kartą pristatoma pianistė Anastasija Injušina.

Suomijoje gyvenanti rusų pianistė Anastasija Injušina (Anastasia Injushina) dešimties metų jau koncertavo Sankt Peterburgo filharmonijos Didžiojoje salėje. Studijavo Sankt Peterburgo konservatorijoje (L. Rudovos kl.) ir J. Sibeliaus muzikos akademijoje (V. Novikovo kl.). Pianistė yra laimėjusi Nacionalinio Majos Lind pianistų konkurso II premiją ir ARD kamerinės muzikos konkurso Miunchene I premiją.

Keliolika metų A. Injushina dirbo Suomijos nacionalinėje operoje. A. Injushina koncertuoja kaip solistė ir įvairių kamerinių ansamblių narė, pasirodo su „English Chamber Orchestra“, „Hamburger Camerata“. Su pastaruoju kolektyvu prieš porą metų įrašė J. S. Bacho ir jo sūnų kūrinių kompaktinę plokštelę.

Nuo 2009 m. A. Injušina Helsinkyje rengia festivalį „Spring Light Chamber Music“ ir yra jo meno vadovė. Pasak Lietuvos kamerinio orkestro (LKO) direktoriaus Egidijaus Mikšio, ateity šiame festivalyje tikisi dalyvauti ir LKO. Tuokart koncertas su pianiste Vilniuje bus pirmu partneriškų ryšių scenoje išmėginimu.

Pasirodymui su LKO Vilniuje A. Injušina pasirinko J. S. Bacho ir jo sūnaus J. Ch. Bacho klavyrinius koncertus.

LKO ir dirigento Modesto Barkausko parengtos vakaro programos pirmoje dalyje dar skambės šviesos ir optimizmo, rokoko žavesio, energijos ir virtuoziškumokupina L. Boccherini Septyniolikta simfonija A-dur (op. 35 Nr. 3). Antroje dalyje greta Bacho bus atlikta lyriška, melodinga, minimalizmo persmelkta A. J. Kerniso pjesė „Musica Celestis“ („Dangiška muzika“).

Koncerto finalui pasirinktas kinematografiška ir teatrališka muzika garsėjantis lenkų kompozitorius W. Kilaras. Išgirsime kūrinį „Orawa“ styginių orkestrui (1986) – tai ketvirta vadinamojo „Tatrų ciklo“ pjesė, Pietų Lenkijos gyventojų šventės vaizdelis: tarsi kokia Podhalės kapela griežtų gyvo ritmo šokį.

Lietuvos kamerinio orkestro, pianistės Anastasijos Injušinos ir dirigento Modesto Barkausko parengta programa „Dangiška muzika“ skambės balandžio 29 d., trečiadienį, 19 val. Lietuvos nacionalinės 

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: