Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Lietuvos kamerinis orkestras pristato anglų kūrybos aukso fondo programą

Lietuvos kamerinis orkestras pristato anglų kūrybos aukso fondo programą

2011-11-29

Gruodžio 3 d. Filharmonijoje rengiamame orkestro muzikos vakare pasirodys Lietuvos kamerinis orkestras, dirigentas Modestas Pitrėnas ir sopranas iš Prancūzijos Magali Léger. Koncertas dvelks tikra Anglijos dvasia. Skambės šios šalies kompozitorių aukso fondo kūriniai.

Į XIX a. pabaigą Anglijoje nukels Edvardo Elgaro muzika. Žymiausias to meto kompozitorius laikomas ir naujosios anglų muzikos mokyklos pradininku, anglų muzikinės kultūros atgimimo klasiku. Koncerte skambės elegiškoji E. Elgaro Serenada styginiams – vienas dažniausiai atliekamų ir paties Elgaro kone labiausiai mėgtų kūrinių.

Prisiminsime ir XX a. anglų muzikos klasikus. Vieno žinomiausių XX a. pradžios kompozitoriaus Ralpho Vaughano Williamso kūrybą koncerte reprezentuos„Fantazija Thomo Tallio tema“. Tai savita Elžbietos epochos fantazija, mat šį savo kūrinį Williamsas grindžia senosiomis bažnytinėmis dermėmis, vartotomis tradicinėje liaudies ir Elžbietos laikų muzikoje.

Daugiausia dėmesio koncerte bus skirta anglų klasiko Benjamino Britteno kūrybai. Skambės „Variacijos Franko Bridge’o tema“, kurias Brittenas sukūrė pagerbdamas savo mokytoją ir žymų menininką F. Bridge’ą. Koncerto programos spiritus movens dirigentas Modestas Pitrėnas sako, kad būtent Britteno „Variacijos Franko Bridge’o tema“ – tai labai sudėtingas kūrinys, iššūkis kiekvienam orkestrui. Kūrinį sudaro introdukcija, tema ir 10 variacijų – 10 tobulų vieną ar kitą žanrą apibūdinančių miniatiūrų.

Ypatingą vietą B. Britteno kūryboje užima vokalinė muzika. Koncerte išgirsime jo ciklą „Nušvitimai“ („Les illuminations“) sopranui ir styginių orkestrui, pagal prancūzų poeto Arthuro Rimbaud žodžius. Šio dekadentizmo ir simbolizmo pradininko sukurto ciklo „Nušvitimai“ poemos – tai nerimuota, prozai artima poezija, kupina siurrealizmo vizijų. Brittenas puikiai pajautė ir perteikė prancūzų kalbos subtilybes, sudėtingo teksto niuansus ir intonacijas. Koncerte šį kūrinį gyvai perteiks ne pirmą kartą Vilniuje viešėsianti solistė iš Prancūzijos Magali Léger, vadinama tikru Prancūzijos Karibų perlu.

LNF inf.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: