Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Kalėdos Filharmonijoje

Kalėdos Filharmonijoje

2011-12-22

Apsisukus metų ratui į Filharmonijos Didžiąją salę vėl atsklendžia Kalėdų nuotaikos. Gruodžio 26–30 d. klausytojų laukia „Kalėdų muzikos savaitė“ – Filharmonijos tradicija tapęs koncertų ciklas, suburiantis muzikinės atgaivos dovanų išsiilgusius. Per šiųmetę „Kalėdų muzikos savaitę“ Filharmonijoje nuskambės šeši įvairaus žanro koncertai.

 

Gruodžio 26 d. 12 val. Kalėdų koncertas visai šeimai veikiausiai jau neįsivaizduojamas be „Ąžuoliuko“ choro giesmių. Ttradiciniu tapusiame „Ąžuoliuko“ kalėdiniame koncerte Filharmonijos salėje visus susirinkusius džiugina vis kitokia nuotaikinga šventinė programa. Šiemet ji bus su džiazo prieskoniais. „Džiazo šerkšnu tviskančios Kalėdos...“ – taip poetiškai, skaidriai Kalėdų antrosios dienos rytą susipins berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ balsai ir Sauliaus Šiaučiulio džiazo trio muzika. Skambės lietuvių ir užsienio kompozitorių kūriniai.

 

Gruodžio 26 d. 19 val. „Muzikinėn kelionėn po Austriją ir Italiją“ pakvies Lietuvos kamerinis orkestras ir jo meno vadovas, solistas bei dirigentas Sergejus Krylovas. Tradicinis kalėdinis šio orkestro koncertas žaižaruos vieno austro (Mozartas) ir trijų italų (Boccherini, Vivaldi, Bottesini) genialios muzikos garsais. Talentingas smuikininkas S. Krylovas grieš Vivaldi koncertą, o vakarą vainikuos retai kaip solistai scenoje susitinkantys smuikas ir kontrabosas: įspūdingą G. Bottesini kūrinį „Gran Duo Concertante“ atliks S. Krylovas ir vienas geriausių Lietuvos kontrabosininkų Donatas Bagurskas.

 

Gruodžio 27 d. 19 val. kalėdiniame ansamblio „Musica humana“ (meno vadovas ir dirigentas Algirdas Vizgirda) koncerte spindės barokas: skambės Bacho ir Vivaldi muzika, bus ne tik grojama, dainuojama, bet ir šokama! „Musica humana“, choras „Jauna muzika“ (meno vadovas ir dirigentas Vaclovas Augustinas), senojo šokio trupė „Festa cortese“ (meno vadovė Alina Žutautaitė) atliks Bacho koncertus, motetus, siuitas, Vivaldi simfoniją, o solo gros smuikininkai Karolina Beinarytė ir Paulius Biveinis bei fleitininkė Simona Vaitkevičiūtė.

 

Gruodžio 28 d. 19 val. koncerte „Reti susitikimai“ muzikuos Valstybinis Vilniaus kvartetas ir pianistė Golda Vainberg-Tatz (JAV), trimitininkas Algirdas Januševičius, klarnetininkas Vytautas Giedraitis ir kontrabosininkas Arnoldas Gurinavičius. Vakaro programa – it vaizdinga kelionė po XIX ir XX a. muzikos puslapius grožintis įvairiomis instrumentų kombinacijomis ir tembrų deriniais. Skambės romantiškasis Dvořáko fortepijoninis kvintetas, jausmingomis garsų girliandomis prabylanti Saint-Saënso kompozicija septyniems instrumentams bei šmaikščia, kartais ironiška muzikos kalba išsiskirianti Prokofjevo kūryba, šįkart pristatoma originaliu opusu – „Uvertiūra žydų temomis“ fortepijonui, klarnetui ir styginių kvartetui.

Originalia programa Kalėdoms nuolat nustebinantis Čiurlionio kvartetas ir vėl rengia staigmeną: pernai Kalėdas sutikęs su gitara ir bandonija, šiemet draugėn kviečiasi pano fleitą! Gruodžio 29 d. 19 val. kvartetas koncertuos su pano fleitos virtuozu, daugelio konkursų laureatu, visoje Europoje koncertuojančiu svečiu iš Moldovos Ştefanu Negură. Prisijungus ir kontrabosininkui Donatui Bagurskui, skambės populiariausios klasikos aranžuotės pano fleitai ir styginiams.

Kalėdoms tradiciškai sulauksime kamerinio orkestro „Kremerata Baltica“ (meno vadovas Gidonas Kremeris) pasirodymo. Kasmet surengiantis turiningas gastroles bei koncertų visame pasaulyje, gruodžio pabaigoje šis kolektyvas visada grįžta į namus – Lietuvą, Latviją ir Estiją pasirodyti savo šalių klausytojams. Gruodžio 30 d. 19 val. ansamblio muzikantai pakvies drauge pasidžiaugti šiltomis Kalėdų nuotaikomis ir šią metų šventę įprasminti muzikos garsais. Pagal Vytauto V. Landsbergio apsakymus parengtoje programoje „Kalėdų nakties sapnas“ su „Kremerata Baltica“ pasirodys ir pats apsakymų autorius, koncerte dalyvaus danų akordeonistas Bjarke Mogensenas.
 

Pagrindinis „Kalėdų muzikos savaitės“ rėmėjas – „DnB NORD“ bankas.

LNF inf.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: