Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Kalėdos Filharmonijoje su giesmėmis, klasikos šedevrais ir improvizacijomis

Kalėdos Filharmonijoje su giesmėmis, klasikos šedevrais ir improvizacijomis

2015-12-11

Kalėdos jau ne už kalnų, o joms Lietuvos nacionalinė filharmonija tradiciškai rengia šventinių nuotaikų persmeltos „Kalėdų muzikos savaitės“ koncertus. Šiemet guodžio 26–29 d. Filharmonijos Didžiojoje salėje skambės penkios programos. Scenoje pasirodys įvairūs chorai, ansambliai, orkestrai, solistai.

Gruodžio 26 d., šeštadienį, 12 val. „Kalėdų muzikos savaitę“ atvers teatralizuotas koncertas visai šeimai„Karališkos Kalėdos“. Šiame gražia tradicija tapusiame šventiniame „Ąžuoliuko“ chorų koncerte klausytojus džiugins anglų, prancūzų, vokiečių kalėdinės giesmės, įvairių kompozitorių choriniai kūriniai,  Juozo Naujalio „Tyliąją naktį“, „Sveikas, Jėzau gimusis“ bei Sauliaus Petreikio improvizacijos.

Gruodžio 26 d., 19 val. šventinę programą „Exsultate Jubilate“ grieš Lietuvos kamerinis orkestras (LKO).  Kalėdinis orkestro koncertas žaižaruos Vienos dvasia – Wolfgango Amadeaus Mozarto instrumentiniais bei vokaliniais šedevrais ir ispaniškos muzikos spalvomis (Manuel de Falla ir Pablo  de Sarasate). Grieš mūsų publikos numylėtinis smuikininkas Sergejus Krylovas (jis ir LKO dirigentas bei meno vadovas), o Mozarto kūrinius atliks solistė Julia Novikova, pernai jau dainavusi Filharmonijos scenoje.

Paties subtiliausio muzikos instrumento – žmogaus balso mėgėjams ir vertintojams ypatinga dovana turėtų tapti gruodžio 27 d., sekmadienį, 19 val. rengiamas koncertas„Balsų orkestras“.Čia publiką kaitrins vokalinis ansamblis „Estonian Voices“. Tai a cappella dainuojantis jaunų atlikėjų kolektyvas iš Estijos, jo repertuare – džiazas, originalios ir aranžuotos kompozicijos, estų liaudies bei pasaulyje žinomos popdainos. Vienas iš žymios švedų vokalinės grupės „The Real Group“ steigėjų, vokalo meistras Pederis Karlssonas šį estų kolektyvą pavadino unikalaus skambesio ansambliu, išskirtiniu ne tik Estijoje, bet ir visoje Europoje. „Estonian Voices“, kuriame dainuoja Estijos muzikos ir teatro akademijos studentai bei absolventai, koncertuoja nuo 2010 metų, dalyvauja festivaliuose daugelyje Europos šalių, JAV. Jų scenos partneriai – tokios džiazo įžymybės kaip Brittas Quentinas, Datevikas Hovanesianas, JAV ansamblis „New York Voices“ bei kt. Vilniuje šviesią Kalėdų nuotaiką ansamblis skleis savo narių Kadri Voorand ir Marijos Väli dainomis bei aranžuotėmis, gretindami jas su puikiai atpažįstamomis kalėdinėmis giesmėmis, paįvairintomis kūrybiškais improvizaciniais vingiais.

Gruodžio 28 d., pirmadienį, 19 val. garsais Filharmonijoje skleisis„Aukštumos, lygumos, žemumos“, vyksSauliaus Petreikiodebiutinio albumo „Lowlands“ pristatymas.Šis albumas sukurtas Škotijoje, pulsuoja airiškos džigos ritmu, trykšta žaismingumu, kurį keičia duduko ilgesys ar tragiškas pasakojimas apie vilkolakį ir jo meilę. Albumo pavadinimas „Lowlands“ klausytojams atsiskleidžia įvairiomis prasmėmis. Viena jų – Žemaitija, iš kurios kilęs ir pats atlikėjas, o platesne prasme – tai žemumos, lygumos ir slėniai, kuriuose glūdi kiekvieno mūsų šaknys. Tai vieta, į kurią kaskart sugrįžtame. Albumo pristatymo koncerte su S. Petreikiu muzikuos visas būrys talentingų atlikėjų instrumentininkų, suburtų į „World orchestra“, dainuos Neda Malūnavičiūtė, „Gospel“ ir „Ave Vita“ chorai, koncertą ves muzikologė Zita Kelmickaitė. Programoje skambės kompozicijos, savitai jungiančios populiariosios, klasikinės, folkloro, world ir džiazo muzikos bruožus.

„Kalėdų muzikos savaitę“ vainikuos gruodžio 29 d., antradienį, 19 val. valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“rengiamas koncertas„Naujametė uvertiūra“. Su Dainiaus Pavilionio diriguojamu orkestru koncertuos solistai Marta Lukošiūtė (mecosopranas), Eugenijus Chrebtovas (baritonas) ir Muradas Adigezalzade (fortepijonas). Skambės George’o Gershwino, Keeso Vlako kūriniai, įvairių miuziklų arijos ir duetai.

LNF inf.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: