Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
„Julius Juzeliūnas ir pasaulis“ simfoninės muzikos koncerte

„Julius Juzeliūnas ir pasaulis“ simfoninės muzikos koncerte

2016-02-24

Atsiliepdama į mūsų šalies ir pasaulio muzikos istorijai svarbius įvykius ir prisimindama iškilias asmenybes Lietuvos nacionalinė filharmonija kviečia minėti sukaktis. Bene didžiausias dėmesys visoje Lietuvoje šiemet krypsta į kompozitoriaus Juliaus Juzeliūno 100-metį. Filharmonijoje šiai iškiliai progai dedikuotos dvi įspūdingos Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro (LNSO) ir Lietuvos kamerinio orkestro (LKO) programos, skambėsiančios vasario 27 d. ir balandžio 16.

Pasak Filharmonijos generalinės direktorės Rūtos Prusevičienės, Julius Juzeliūnas LNSO koncerte skambės ypatingame pasauliniame kontekste. Visą šio proginio simfoninės muzikos koncerto programą vienija iškili 100-mečio sukaktis. Jubiliejinėmis 100-mečio sukaktimis išsiskirs ir kiti du kūrėjai, kurių muzika skambės programoje, – tai prancūzų kompozitorius Henri Dutilleux ir XX a. Argentinos klasikas Alberto Ginastera.

Vasario 25 d. Kaune, 26 d. Klaipėdoje ir 27 d. Vilniuje, Filharmonijos Didžiojoje salėje pristatomo simfoninės muzikos koncerto „Julius Juzeliūnas ir pasaulis“ ašyje – lietuvių kompozitorius Julius Juzeliūnas, pasižymėjęs ir kaip Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys. Jo gimimo 100-mečiui 2016-aisiais Lietuvoje inicijuojama daug renginių: nuo tarptautinės mokslininkų konferencijos, chorinės, simfoninės muzikos koncertų ar parodų organizavimo iki natų, garso įrašų ar knygų leidybos. Programoje „Julius Juzeliūnas ir pasaulis“ skambės ryžtingą posūkį tautinio modernizmo link primenanti J. Juzeliūno simfoninė siuita „Afrikietiški eskizai“.

Siuita sukurta 1961 metais. Tuo metu kompozitorius studijavo Afrikos tautų muzikinio folkloro užrašymus, ketino sukurti baletą apie Afrikos genčių kovą su užsienio kolonizatoriais. Ilgainiui atrinkęs geriausius jau parašytos muzikos epizodus, sugrupavo juos kontrasto principu ir sujungė į simfoninę siuitą, kurią sudaro penkios dalys: iškilminga „Eisena“, lyrinė „Irkluotojų daina“, temperamentingas „Mergaičių šokis“, elegiškas „Azandų vaizdelis“ ir ciklo kulminacija – ekstaziška „Šventė“.

Koncerte išgirsime dar tris kūrinius. Skambės H. Dutilleux „Sur le mêmeaccord“ smuikui ir orkestrui (šį kūrinį pats kompozitorius yra pavadinęs noktiurnu, jį Dutilleux parašė vienai ryškiausių ir charizmatiškiausių pasaulio smuikininkių Anne-Sophie Mutter) bei A. Ginasteros „Danza final (Malambo)“ – ketvirtąją dalį iš siuitos „Estancia“, kuri ir šiandien yra populiariausias A. Ginasteros kūrinys. Greta jų bus pristatytas amerikiečių XX a. muzikas Samuelis Barberis bei jo Koncertas violončelei ir orkestrui.

Programą su jauno batutos talento Modesto Barkausko diriguojamu LNSO parengė solistai Rusnė Mataitytė (smuikas) ir Mindaugas Bačkus (violončelė).

Kompozitoriaus Juliaus Juzeliūno 100-mečiui skirtas koncertas „Julius Juzeliūnas ir pasaulis“ Nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje skambės šį šeštadienį, vasario 27 d., 19 val.

LNF inf.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: