Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
„Ispanijos naktys“ su gitarų duetu ir simfoniniu orkestru

„Ispanijos naktys“ su gitarų duetu ir simfoniniu orkestru

2014-11-07

Gitarų dueto ir simfoninio orkestro koncertas Filharmonijos scenoje – to dar nebuvo! Šį šeštadienį, lapkričio 15 d., koncerte „Ispanijos naktys“ Nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje išgirsime gitarų dueto „Amadeus duo“ ir Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro, diriguojamų Modesto Pitrėno, temperamentingą muzikavimą.

Koncerto programoje skambės Joaquíno Rodrigo, Alfonso Monteso ugningos muzikos gitarai šedevrai, taip pat ispanų kompozitoriaus Manuelio de Fallos nuotaikingos ištraukos iš baleto „Trikampė skrybėlė“ bei pietietiška kaitra alsuojantys Arvydo Malcio „Ekscentriškas bolero“ ir Zoltano Kodály „Galantos šokiai“.

Šį simfoninės muzikos vakarą lietuviškoms lapkričio sutemoms oponuos ir Filharmonijos salėje karaliaus ispaniškos tematikos muzika ir užburiantis gitarų skambesys. Su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru ir maestro Modestu Pitrėnu muzikuosiantis gitarų duetas „Amadeus duo“ iš Vokietijos, tai dviejų menininkų – kanadietės Dale Kavanagh ir vokiečio Thomaso Kirchhoffo ansamblis, kartu grojantis nuo 1991 metų.

„Amadeus duo“ surengė daugiau kaip 950 koncertų Europos, Šiaurės ir Pietų Amerikos, Azijos šalyse. Muzikos kritikai dėmesį atkreipia į temperamentingą atlikėjų grojimą, virtuoziškumą, išraiškingą artikuliaciją ir auditorijas užburiantį turtingą gitarų skambesį.

Gitaristų duetas koncertuoja ne tik solo, bet ir su simfoniniais kolektyvais, atlikdamas įvairių epochų kūrinius dviem gitaroms ir orkestrui. „Amadeus duo“ savo kūrinius paskyrė garsūs šiuolaikiniai kompozitoriai, tarp jų – Rolandas Dyensas, Carlo Domeniconi, Jaime Zenamonas, Christianas Jostas, Geraldas Garcia ir kt. Duetas koncertavo su Prahos, Miuncheno, Manheimo kameriniais, Vengrijos filharmonjos, Ankaros prezidentiniu, Tiuringijos ir kitais simfoniniais orkestrais. Dueto diskografijoje – dvylika kompaktinių plokštelių, kurias išleido garso įrašų kompanijos Haenssler-Classic, FONO; gausi įrašų kolekcija įvairiems radijo ir televizijos archyvams (BBC, CBC, ZDF, WDR, TRT, RTL).

Dale Kavanagh ir Thomas Kirchhoffas dėsto Detmoldo aukštojoje muzikos mokykloje, yra Izerlono miesto (Vokietija) gitarų festivalio įkūrėjai. Duetas groja „D’Addario strings“ ir meistrų Stepheno Connoro bei Antoniaus Muelle’s gitaromis.

Lapkričio 14 d., pasirodymo Nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje išvakarėse, atlikėjai koncertuos Kauno filharmonijoje. Šio gitarų dueto koncertų Lietuvoje partneris yra VšĮ „Baltijos gitarų kvartetas“. Daugiau informacijos: www.filharmonija.lt.

LNF inf.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: