Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Grégory Privato džiazas su Karibų prieskoniais

Grégory Privato džiazas su Karibų prieskoniais

2015-05-19
Grégory Privat. Foto - Jean-Baptiste Millot©

Grégory Privat. Foto - Jean-Baptiste Millot©

Išskirtinį džiazo koncertą kasmet publikai pasiūlantis Vilniaus festivalis šiemet masina susitikimu su žymiu džiazo pianistu ir įdomių projektų autoriumi, iš Martinikos kilusiu  spalvingu muzikantu Grégory Privatu ir jo grupe. G. Privatas laukiamas viso pasaulio scenose, muzikuoja su įvairių šalių atlikėjais, jungdamas stilius, skirtingų tautų koloritą, originalias idėjas. Vilniuje išgirsime autorinę G. Privato džiazo kompoziciją „Cypario pasakojimai“ (Tales of Cyparis).

G. Privato kompozicijos panašios į muzikos garsais kuriamą teatrą, improvizacijomis pasakojamas istorijas. „Talentingas džiazo atlikėjas savo muzikai suteikia Karibų prieskonio, bet su saiku ir visuomet išvengia pigios egzotikos“, „tai itin savito ritmo, originalios melodikos muzika, gamtos ir meno simbiozė, lyg nuostabaus pavasario dvelksmas“, – apie pianisto koncertus ir įrašus rašė „La Croix“, „Jazz News-Découverte“ bei kitileidiniai. 

G. Privatas muzikuoti ir komponuoti pradėjo dar mokykloje, klasikinio fortepijono pamokas iškeitęs į džiazo improvizacijas. Studijuodamas inžineriją Tulūzoje, jau koncertavo solo ir su ansambliais džiazo klubuose, debiutavo festivaliuose, su Karibų muziką grojančia grupe atvyko užkariauti Paryžiaus. Troškimas tobulėti atlikėją skatino dalyvauti rimtuose festivaliuose ir konkursuose, kur jį lydėjo sėkmė (Montrė džiazo festivalis, Martialo Solalo džiazo pianistų konkursas ir kt.). Galiausiai susiformavo G. Privato improvizacijos metodas ir savitas kompozicijų stilius. Jų nuoširdumas ir intymumas žavėjo Paryžiaus klubų („Le Baiser Salé“, „New Morning“, „Duc des Lombards“), kuriuose jis muzikuodavo, lankytojus. Tokia nuotaika dvelkiančią muziką jis įrašė savo pirmajame albume „Ki koté“ (2011), sulaukusiame nemenko pripažinimo.

G. Privatas su savo grupės muzikantais Manu Codjia (gitara), Jiri Slaviku (kontrabosas), Sonny Troupé ir Adriano Tenorio (mušamieji), pasikvietę savitą vokalistą iš Švedijos Gustavą Karlströmą, Vilniaus festivalyje atliks visame pasaulyje populiarią autorinę programą „Cypario pasakojimai“ (Tales of Cyparis), kuri yra išleista ir atskiru kompaktiniu albumu (tai antras atlikėjo albumas, įrašytas su nauja talentingų muzikantų grupe).

„Cypario pasakojimai“ – tai unikali keturiolikos dalių kompozicija, universalia džiazo muzikos kalba pasakojanti tikrą istoriją. Po 1902 m. įvykusio Pelė ugnikalnio išsiveržimo, sunaikinusio visą buvusią Martinikos sostinę Sen Pjerą ir jos gyventojus, vienintelis gyvas saloje išliko akmeniniame bunkeryje kalintas Louisas-Auguste’as Cyparis (1875–1929). Po šių įvykių jis tapo garsaus keliaujančio amerikiečių cirko „Barnum & Bailey“ žvaigžde ir gastrolėse po pasaulį pasakodavo neįtikėtiną savo istoriją.

Prie G. Privato „Cypario pasakojimų“ reikšmingai prisidėjo poetas, aktorius bei kompozitorius Joby Bernabé, kurio žodžiai prancūzų ir kreolų kalbomis kūriniui suteikė autentiškumo, egzotikos ir lyrizmo.

G. Privato ir jo grupės džiazo muzikos koncertas „Martinikos praeities pėdsakai“ vyks birželio 7 d., sekmadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje. Daugiau informacijos apie festivalio renginius: www.vilniusfestival.lt.

VF inf.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: