Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
„Grammy“ nominuotas mandolinos virtuozas Avi Avitalis atvyksta į Vilnių

„Grammy“ nominuotas mandolinos virtuozas Avi Avitalis atvyksta į Vilnių

2015-05-15
Avi Avitalis yra stačiai įsimylėjęs mandoliną.

Avi Avitalis yra stačiai įsimylėjęs mandoliną.

„Kvapą gniaužiantis virtuoziškumas... net neįsivaizdavome, ką gali mandolina!“, – rašo pasaulio spauda apie mandolinos virtuozą Avi Avitalį, kurį netrukus išgirsime Vilniaus festivalyje. Birželio 3 d. Lietuvos nacionalinės filharmonijos scenoje šis garsus Izraelio muzikas koncertuos su maestro Sergejaus Krylovo vadovaujamu Lietuvos kameriniu orkestru (LKO).

Garsiausiose pasaulio koncertų salėse pasirodantis Avi Avitalis yra stačiai įsimylėjęs mandoliną ir teigia siekiąs reabilituoti ją kaip solinį instrumentą. Panašiai, kaip mūsų žvaigždė Martynas Levickis, didžiąsias koncertų sales užkariaujantis neįtikėtinu akordeono virtuoziškumu, neveltui abu bičiuliaujasi.

 A. Avitalis yra pirmas mandolinistas, laimėjęs Izraelio prestižinį „Aviv“ konkursą (2010), tais pačiais metais jis nominuotas „Grammy“ apdovanojimui kaip geriausias solistas. 2012 m. pasirašė išskirtinę sutartį su įrašų kompanija „Deutsche Grammophon“ ir jau išleido tris kompaktines plokšteles.

Pasirodymas Vilniaus festivalyje su Lietuvos kameriniu orkestru gražiai dera prie kitų A. Avitalio 2015 m. gastrolių – Šiaurės Amerikoje, Vokietijoje, Kinijoje su Venecijos baroko orkestru, „I Musici di Roma“, „Hamburger Symphoniker“, „Israel Camerata“, Freiburgo baroko orkestru ir kitais. Jis rengia solo koncertus Taivane, Jungtinėje Karalystėje, Airijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Brazilijoje ir bendradarbiauja su Mahan Esfahani, Andreasu Scholliu, Richardu Galliano.

Vilniaus festivalio publikos laukia malonumas klausytis A. Avitalio aranžuotų ir solo mandolina su LKO atliekamų Johanno Sebastiano Bacho Koncerto klavyrui ir orkestrui Nr. 1 d-moll, BWV 1052 bei Antonio Vivaldi Koncerto liutniai ir orkestrui D-dur, RV 93.

Vilniaus festivalio koncerte LKO ir šio kolektyvo meno  vadovas, dirigentas bei solistas Sergejus Krylovas be kita ko paminės šiam orkestrui itin svarbaus kompozitoriaus Arvo Pärto jubiliejų. 80-mečio proga Vokietijoje gyvenantis estų kompozitoriusArvo Pärtas šiemet plačiai pagerbiamas visos muzikų bendruomenės. Nenuostabu, juk ketvirtus metus iš eilės jis pripažintas tuo gyvuoju kompozitoriumi, kurio kūriniai pasaulyje atliekami dažniausiai. Tai paskelbė klasikinės muzikos įvykius fiksuojanti duomenų bazė „Bachtrack“.

Vilniaus festivalyje šįkart nuskambės A. Pärto „Fratres“ ir „Tabula rasa“, o scenoje pasirodys solistai – visuomet unikalių idėjų kupinas orkestro meno vadovas smuikininkas Sergejus Krylovas, smuikininkas Džeraldas Bidva ir pianistė Vaiva Eidukaitytė-Storastienė.

Vilniaus festivalio koncertas „Mandolinos ir orkestro šventė“ vyks birželio 3 d., trečiadienį, 19 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. 

VF inf.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: