Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Fortepijono muzikos puokštė Veronikos Vitaitės 75-mečiui

Fortepijono muzikos puokštė Veronikos Vitaitės 75-mečiui

2014-11-24
prof. Veronika Vitaitė

prof. Veronika Vitaitė

Ilgametė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė, Fortepijono katedros vedėja (iki 2009 m. vasaros), Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytoja ekspertė Veronika Vitaitė šiemet pažymi savo jubiliejinius metus. Ta proga lapkričio 26 ir 29 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje rengiami du koncertai.

Dažnam fortepijono muzikos mėgėjui lapkritis Filharmonijoje asocijuojasi su Vilniaus fortepijono muzikos festivaliu (meno vadovė Mūza Rubackytė). Ši šventė vyksta kas dvejus metus, sekantis festivalis bus kitąmet. O jo belaukiant, šią lapkričio savaitę Filharmonijoje, tarsi atliepdama pianistų ir fortepijono mėgėjų lūkesčiams gausiai skambės būtent šio žanro muzika. Ji bus skirta scenoje ir pedagoginiame darbe daug nuveikusiai profesorei Veronikai Vitaitei, daugelio žinomų muzikos pasaulio asmenybių apibūdinamai kaip atlikėja, kurios esmė – „nepriekaištingas skonis, inteligencija, talentas, tikrai nuostabus profesionalumas, meilė Muzikai ir studentams“ (prof. L. Natočenny, Vokietija).

Plati V. Vitaitės veikla, už kurią 2003 m. apdovanota Vytauto Didžiojo ordinu, o 2014 m. – LR Vyriausybės kultūros ir meno premija, apima ir visuomenines pareigas (Lietuvos Europos fortepijono pedagogų asociacijos viceprezidentė, LMD „XXI amžiaus muzika ir švietimas“ valdybos pirmininkė, Lietuvos F. Chopino draugijos prezidentė, Londono pianistų korporacijos komiteto narė), ir darbą tarptautiniuose konkursuose (M. K. Čiurlionio, S. Vainiūno, B. Dvariono, „Muzika be sienų“ organizacinių komitetų ir vertinimo komisijų narė, konkursų JAV, Italijoje, Graikijoje, Lenkijoje, Danijoje, Suomijoje, Švedijoje, Prancūzijoje, Gruzijoje vertinimo komisijų pirmininkė arba narė), ir vadovavimą meistriškumo kursams. Išugdžiusi ne vieną Lietuvos pianistų kartą profesorė pagrįstai turi kuo džiaugtis ir didžiuotis.

Lapkričio 26 d., trečiadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje koncertuosprof. Veronikos Vitaitės fortepijono klasės absolventai, prestižinių tarptautinių konkursų laureatai, jau patys sulaukę profesinio pripažinimo – Guoda Gedvilaitė, Martyna Jatkauskaitė, Darius Mažintas ir Edvinas Minkštimas. Muzikinę „Puokštę profesorei“ buvę mokiniai sudės iš Johanno Sebastiano Bacho, Alberto Ginasteros, Sergejaus Rachmaninovo, Franzo Liszto, Franzo Schuberto, Vince’o Guaraldi kūrinių. Beje, profesorės pasveikinti iš JAV atvyksiantis Edvinas Minkštimas koncertuos ir šiame, ir sekmadienio (lapkričio 30 d.) koncerte Taikomosios dailės muziejuje, kur su Valstybiniu Vilniaus kvartetu atliks programą „Romantinės muzikos pakylėti“.

O lapkričio 29 d., šeštadienį, 19 val. simfoninės muzikos koncerte Filharmonijos Didžiojoje salėje su maestro Juozo Domarko diriguojamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru koncertuos ir pati profesorė Veronika Vitaitė. Čia išgirsime muzikuojant net trijų kartų atstovaujamą Lietuvos pianistų dinastiją – pačią profesorę, jos dukrą Aleksandrą Žvirblytę ir anūką Paulių Anderssoną. Jubiliejinio vakaro programoje – Sergejaus Rachmaninovo Trečiasis koncertas fortepijonui, kuriam atlikti reikia didžiausio meistriškumo, monumentaliosios Césaro Francko „Simfoninės variacijos“ ir nuotaikingas Camille’o Saint-Saënso „Žvėrių karnavalas“.

LNF inf.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: