Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Džiazas Filharmonijoje: Viačeslavo Ganelino polistilistinis projektas

Džiazas Filharmonijoje: Viačeslavo Ganelino polistilistinis projektas

2007-12-11

Legendinis GTČ trio (Ganelinas–Tarasovas–Čekasinas) kadaise suskilo į tris legendinius muzikantus, nepaprastas asmenybes, kaskart įgyvendinančias netikėčiausius muzikinius sumanymus kartu su netradicinio mąstymo menininkais. Kaip tik toks originalus yra iš Izraelio atvykstančių Viačeslavo Ganelino ir Gershono Waiserfirerio polistilistinis projektas, siejantis džiazą, etnines Artimųjų Rytų intonacijas, akademinę kamerinę muziką ir spontaniškas improvizacijas. Ši įvairių kultūrų, muzikos stilių ir atlikimo praktikų samplaikos zona aktyvuosis Lietuvos nacionalinės filharmonijos salėje gruodžio 19 d., trečiadienį, 19 val.

 

Iširus GTČ trio, V.Ganelinas emigravo į Izraelį, kur iki šiol aktyviai reiškiasi kaip kompozitorius ir atlikėjas: kuria muziką filmams, spektakliams ir baletams, muzikuoja su įvairiais džiazo ir etninės muzikos atlikėjais, keliauja į džiazo festivalius visame pasaulyje, dalyvauja ir inicijuoja free džiazo ar tarpžanrinės muzikos projektus. Vieną tokių projektų girdėsime ir Nacionalinėje filharmonijoje.

Prieš metus Berlyno džiazo kritikas Wolfas Kampmannas V.Ganeliną apibūdino pasitelkdamas populiarius postmodernistinius priešdėlius, nurodančius į šio muzikanto buvimą „tarp“, išsiveržimą „už“ ir sąlytį su „daug“: „transeuropietiškas, intertradicinis, daugiakryptis“. Apie tai byloja ir šis polistilistinis projektas, kuriam įgyvendinti V.Ganelinas pasikvietė ūdininką Gershoną Waiserfirerį (ūdas – Artimųjų Rytų ir Rytų Afrikos styginis instrumentas, panašus į vakarietišką liutnę).

G.Waiserfireris – vienas populiariausių muzikantų Izraelio etninės muzikos scenoje ir bene kūrybingiausias ūdininkas savo šalyje. Kaip ir V.Ganelinas, jis yra smalsus, išradingas bei universalus multiinstrumentininkas, grojantis įvairiausiais instrumentais – tarp jų ūdu, jumbušu, fortepijonu ir trombonu. Jis taip pat dalyvauja įvairiuose etninės, džiazo bei improvizacinės muzikos projektuose visame pasaulyje – nuo Tel Avivo, Madrido iki Niujorko.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: