Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Dainininkės Astos Krikščiūnaitės rečitalyje skambės rečiau atliekama vokalinė muzika

Dainininkės Astos Krikščiūnaitės rečitalyje skambės rečiau atliekama vokalinė muzika

2010-11-08

Jau šį trečiadienį, lapkričio 10 d. 19 val. Filharmonijos scenoje skambės reta vokalinės muzikos programa, o ją klausytojams dovanos ištikima šio žanro puoselėtoja, ypatingos sceninės kultūros dainininkė Asta Krikščiūnaitė. Kruopščiai parinktą programą  belgų kompozitoriaus Guillaume’o Lekeu, prancūzo Maurice’o Ravelio, italų Giuseppe’s Verdi ir Ottorino Respighi kūrinius solistė atliks su savo nuolatiniais scenos partneriais, ir veikiausiai patrauks ne tik vokalinės muzikos mėgėjų dėmesį.

„Dainininkė Asta Krikščiūnaitė puikiai jaučiasi kamerinėje scenoje ir kiekvienas jos atliekamas kūrinys virsta maža poema.“ (M. Palm), „Itin magiškai veikė nuoširdus, tarsi iš apnuogintos širdies sklindantis dainininkės pasisakymo tikrumas: būtent jis pakerėjo.“ (Ž. Ramoškaitė), „Pasigėrėtina išpuoselėto vokalo, inteligencijos, kūrybingumo darna“ (E. Gedgaudas) – tai vis susižavėjimo kupini vertintojų žodžiai, kurių, aišku, nestigs ir po šio Astos Krikščiūnaitės rečitalio.

 

Asta Krikščiūnaitė baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos doc. A. Vilčinskaitės solinio dainavimo klasę. 1991–1994 m. stažavo Niujorke pas C. Alexander, Y. Abelį ir J. Bakken Klaviter. Karjerą solistė pradėjo Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre, už čia sukurtą Monikos vaidmenį G. C. Menotti „Mediume“ 1989 metais jai paskirta Lietuvos teatro sąjungos premija. Tais pačiais metais ji tapo jaunųjų atlikėjų konkurso Moldovoje I premijos laureate, o 1992 m. – tarptautinio L. Pavarotti konkurso Filadelfijoje (JAV) diplomante. 2004 m. dainininkė apdovanota Baltosios žvaigždės ordinu už nuopelnus Estijos kultūrai, o 2005 m. tapo Lietuvos muzikų sąjungos „Auksinio disko“ laureate. A. Krikščiūnaitė sukūrė ne vieną įsimintiną vaidmenį Lietuvos, Estijos, Suomijos ir kt. teatruose, solistės repertuare svarbūs tiek operos, tiek oratorijos, kantatos ar dainos žanrai. A. Krikščiūnaitė dainavo diriguojant lordui Y. Menuhinui, M. Rostropovičiui, P. Mägi, A. Volmeriui, A. Mustonenui, H. Koivulai, I. E. Reihlui, M. Sidlinui, K. Pendereckiui, K. Kordui, J. Domarkui, S. Sondeckiui, R. Šervenikui, D. Katkui, P. Bermanui, koncertavo su Lietuvos nacionaliniu ir Valstybiniu simfoniniais, Varšuvos ir Estijos nacionaliniais simfoniniais, Lietuvos, Šv. Kristoforo ir Minsko kameriniais orkestrais, Joensu miesto orkestru.

Viena nuolatinių dainininkės kamerinių programų partnerių yra pianistė Audronė Kisieliūtė. Drauge jos yra parengusios vokiečių, austrų, italų, Amerikos kompozitorių dainų koncertines programas. Pastaraisiais metais didelio publikos palankumo pelnė jų dueto atliekamos Baltijos šiaurės šalių ir prancūzų kompozitorių dainos. Atlikėjos neapsiriboja vien balso ir fortepijono duetu: įdomus jų ilgametis bendradarbiavimas su fleitininku Valentinu Gelgotu bei Nacionalinės filharmonijos kolektyvu – Čiurlionio kvartetu: Jonu Tankevičium (I smuikas), Darium Dikšaičiu (II smuikas), Gediminu Dačinsku (altas), Sauliumi Lipčium (violončelė). Šįkart į darnų sceninį ansamblį įsilies ir fleitininkas Giedrius Gelgotas bei klarnetininkai Antanas Taločka ir Vytautas Giedraitis. Visų sceninės partnerystės vaisiumi taps šio rečitalio programa.

Koncerte skambės G. Lekeu Noktiurnas sopranui, styginių kvartetui ir fortepijonui; M. Ravelio „Liaudies dainos“ balsui ir fortepijonui bei „Trys S. Mallarmé poemos“ balsui, fortepijonui, styginių kvartetui, dviem fleitoms ir dviem klarnetams; O. Respighi ir G. Verdi dainos sopranui ir fortepijonui.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: