Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Charizmatiškoji dirigentė sugrįžta į Lietuvą

Charizmatiškoji dirigentė sugrįžta į Lietuvą

2015-12-10

Gruodžio 19 d. Vilniuje ir 21 d. Klaipėdoje rengiamuose simfoninės muzikos koncertuose prie Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro (LNSO) dirigento pulto išvysime į Lietuvą trumpam grįžtančią charizmatiškąją dirigentę Mirgą Gražinytę-Tylą.

Šios vitališkos batutos meistrės mostams šiandien paklūsta garsiausi pasaulio simfoniniai orkestrai – Los Andželo filharmonijos, Sietlo, Leipcigo MDR, Danijos radijo, Kopenhagos ir kiti kolektyvai. Šiuo metu Mirga Gražinytė eina Zalcburgo „Landestheater“ meno vadovės ir pagrindinės dirigentės pareigas bei yra Los Andželo filharmonijos simfoninio orkestro dirigento asistentė. Muzikos kritikai pažymi neeilinį šios dirigentės talentą, ypatingą energiją ir gilias įžvalgas, jos pasirodymai su garsiais orkestrais pelno pačius palankiausius komplimentus.

2009 m. Bonoje vykusiame legendinio batutos meistro Kurto Masuro dirigavimo meistriškumo seminare jos pasirodymas buvo pavadintas didžiausia staigmena. 2012 m. M. Gražinytė-Tyla nurungė net 90 varžovų ir laimėjo prestižinį Zalcburgo Jaunųjų dirigentų apdovanojimą – koncertą su G. Mahlerio jaunimo simfoniniu orkestru garsiajame Zalcburgo vasaros festivalyje. Gavusi G. Dudamelio programos stipendiją, M. Gražinytė-Tyla dirigavo Los Andželo filharmonijos orkestro jaunimo koncertus ir simfoninės muzikos koncertą su pianistu Emanueliu Axu. Nuo 2014 m. rudens ji buvo paskirta Los Andželo filharmonijos simfoninio orkestro dirigento asistente dviem sezonams, o po puikių pasirodymų su šiuo kolektyvu pirmaisiais metais (2014–2015) pakviesta eiti antrojo dirigento pareigas 2016–2017 m. koncertų sezoną.   

Į Lietuvą trumpam grįžtanti Mirga Gražinytė-Tyla šįkart su LNSO ir kylančia lietuvių smuiko žvaigžde Justina Auškelyte publikai pristatys programą „Muzikinė šiaurės pašvaistė“, skirtą kompozitoriaus Jeano Sibeliaus gimimo 150-mečiui. Suomių muzikos klasikui pagerbti skirtoje programoje Lietuvos publika išgirs Jeano Sibeliaus vienintelį Koncertą smuikui, jo muzika po premjeros buvo apibūdinama kaip „hipnotizuojantys šiaurietiškos žiemos peizažai, kuriuose tapoma baltai ant balto“. Dar skambės Sibeliaus „Leminkaineno siuita“, op. 22, priminsianti apie didvyrį Leminkaineną ir jo žygius, aprašytus garsiajame Kalevalos epe. Epinę vakaro programą emocine muzikos įtampa dramaturgiškai stiprins koncerto pradžiai pasirinkta Ludwigo van Beethoveno „Leonoros uvertiūra“ Nr. 3.

Sibeliaus Smuiko koncertą griešianti jaunosios lietuvių kartos smuikininkė Justina Auškelytė jau ne vienus metus džiugina mūsų ir užsienio klausytojus puikiais pasirodymais. Ji pelnė apdovanojimų svarbiausiuose respublikiniuose ir tarptautiniuose smuikininkų konkursuose Lietuvoje: keturis kartus iš eilės tapo respublikinio B. Dvariono konkurso laureate, 2008 m. tarptautiniame B. Dvariono konkurse apdovanota Grand Prix, tarptautiniame S. Sondeckio ir respublikiniame R. Katiliaus konkursuose iškovojo pirmąsias vietas, o prestižiniame III tarptautiniame J. Heifetzo konkurse – II premiją. Smuikininkė ne kartą pelnė garbingus apdovanojimus ir konkursuose Latvijoje, Čekijoje, Rumunijoje. Niujorko Juilliardomokykloje J. Auškelytė studijavo prof. Stepheno Clappo ir prof. Laurie Smukler smuiko klasėje, 2015 m. įgijo muzikos magistro laipsnį. Ji toliau tobulina meistriškumą lankydamasi pas savo ilgamečius mokytojus prof. Pavelą Bermaną ir prof. Borisą Kuschnirą, kviečiama dalyvauti svarbiausiuose mūsų šalies muzikos festivaliuose bei griežia su pagrindiniais Lietuvos simfoniniais ir kameriniais orkestrais.

M. Gražinytės, J. Auškelytės ir LNSO programa „Muzikinė šiaurės pašvaistė“ skambės gruodžio 19 d. 19 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje ir gruodžio 21 d. 18 val. Klaipėdos koncertų salėje.

LNF inf.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: