Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Ch. Lindbergo DVD su LNSO pasaulio muzikos naujienų kontekste

Ch. Lindbergo DVD su LNSO pasaulio muzikos naujienų kontekste

2016-01-21

Pasaulinio mąsto švedų trombonininkas, kompozitorius ir dirigentas Christianas Lindbergas 2016-uosius pradėjo Lietuvoje. Pirmą šių metų savaitę su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru (LNSO) Vilniuje, Nacionalinės filharmonijos salėje buvo įrašytas DVD, įrašas pateko į karštų Lindbergo veiklos naujienų srautą, o karščiausia jame – skyrimas eiti Izraelio NK (Netanya Kibbutz) orkestro muzikos vadovo pareigas.

Naujausias Ch. Lindbergo DVD įrašytas bendradarbiaujant su Lietuvos nacionaline filharmonija, Lietuvos nacionaline televizija ir garso režisieriumi Arūnu Zujum. Kaip garsiam švedų menininkui, daugiau kaip 300 kūrinių trombonui premjerų atlikėjui, įrašiusiam daugiau kaip 70 solinių kompaktinių plokštelių, minimam tarp svarbiausių XX a. varinių pučiamųjų atlikėjų greta Mileso Daviso ar Louiso Armstrongo, kilo mintis įrašyti DVD būtent su LNSO?

2014 m. gruodžio 20 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje įvyko pasaulinė Ch. Lindbergo „Kundraano trilogijos“ trombonui ir orkestrui premjera. „Kundraano trilogiją“ sudaro 2008–2013 m. sukurtos trys teatralizuotos muzikinės kompozicijos trombonui ir orkestrui, su paties autoriaus skaitomais tekstiniais intarpais, šviesų efektais. Ši trilogija – nelyginant Goethe’s „Fausto“ parafrazė, muzikinė istorija apie amžiną ir nūnai aktualumo neprarandančią gėrio ir blogio kovą, žmogaus ir šėtono susidūrimą. Iki 2014-ųjų pasaulio koncertų salėse buvo atliekamos pavienės trilogijos dalys, o Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje nuskambėjo būtent pasaulinė visos trilogijos premjera ir ji sukėlė tokį publikos susižavėjimą, kad iš karto po koncerto sutarta išleisti šio kūrinio DVD. Kompozitorius ir dirigentas pirmąją teisę įrašyti visą kūrinį mielai sutiko patikėti LNSO ir atidėjęs tam tikrus koncertinius planus paskyrė įrašo datą – 2016 m. sausio mėn.

Pasak LNF generalinės direktorės Rūtos Prusevičienės, bendradarbiavimas su Ch. Lindbergu ir naujojo DVD radimasis, tai neelinis įvykis. „Su Ch. Lindbergu įrašytasis DVD – pirmoji profesionali (ne koncerto metu įrašyta) LNSO video plokštelė, garsinsianti ir orkestrą, ir Lietuvos kultūrą plačiu mąstu, mat tai bus pirmasis „Kundraano trilogijos“ DVD ir įrašą numatyta platinti visame pasaulyje. Tuo labai džiaugiamės ir tikimės pozityvios kūrybinės bendrystės su Ch. Lindbergu ir ateity“, – sako Rūta Pruseveičienė.

Artimiausias Ch. Lindbergo ir LNSO pasirodymas Vilniuje numatytas kovo 12 d. Nacionalinėje filharmonijoje. Koncerte skambės Carlo Nielseno ir Jeano Sibeliaus kūriniai bei Ch. Lindbergo Koncertas „Akbank Bunka“ trimitui ir orkestrui, solo trimitu gros šio instrumento virtuozas Pacho Floresas.

Priminsime, kad Christianas Lindbergas kaip kompozitorius ėmė reikštis nuo 1997–1998 m., kai sukūrė pirmąją kompoziciją – „Arabenne“ trombonui ir styginiams, šio menininko kelyje svarbią vietą užima kūryba, jo paties muzikos pristatymai. Daugiau kaip 50 kūrinių šiam menininkui yra užsakę tokie kolektyvai ir koncertų organizacijos kaip Čikagos, Roterdamo filharmonijos, Švedijos karališkosios filharmonijos, „Hessische Rundfunk“, Norkiopingo ir kiti simfoniniai, Škotijos, Švedijos kameriniai ir daugelis kitų orkestrų, tarptautiniai Siono, Hardangerio muzikos festivaliai, „Vertavo“ kvartetas, „Vib’bone“ duetas, Sergio Carolino ir grupė „Wild Gang“ ir kt. Anot Ch. Lindbergo, jis kuria muziką nesekdamas jokiu stiliumi, bet tiesiog įsiklauso į savo mintis ir į tai, ką jam kužda jo paties širdis.

LNF inf.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: