Grįžti į pradinį puslapį   Atlikėjai   VALSTYBINIS VILNIAUS KVARTETAS   Renginių archyvas  
Motinos dienai. J. Leitaitė ir Valstybinis Vilniaus kvartetas

Motinos dienai. J. Leitaitė ir Valstybinis Vilniaus kvartetas

2014 m. gegužės 4 d., sekmadienis, 16.00
Trakų pilies Didžioji menė, Vilnius
Programa
Motinos dienai. J. Leitaitė ir Valstybinis Vilniaus kvartetas

Motinos dienai

Atlikėjai:

VALSTYBINIS VILNIAUS KVARTETAS

Solistė JUDITA LEITAITĖ (mecosopranas)

Programa: Georgo Friedricho Händelio, Giulio Caccini, Roberto Schumanno, Franzo Schuberto, Césaro Francko, Algimanto Raudonikio, Algirdo Klovos kūriniai

Yra dainininkų, kurie kaskart sukuria savo mažą spektaklį – ne operos scenoje, o mažose, jaukiose erdvėse, miestuose ir miesteliuose. Jų dėka širdį paliečia ne tik muzika, bet ir poetų eilės. Tokia yra JUDITA LEITAITĖ – mecosopranas, kamerinio dainavimo meistrė, tarptautinių konkursų, Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatė, apdovanota Vytauto Didžiojo ordino Riterio kryžiumi. Dainininkė yra atlikusi turiningų programų („Perlai meilės karūnai“, „Karmen, Karmen“, „Iberijos paslaptys“, ir kt.), Sedoje (Mažeikių raj.) ji rengė poezijos ir muzikos festivalius „Poeto Vytauto Mačernio vizijos“, dalyvavo sakralinės muzikos festivaliuose „Ave Maria“ , „Pax et bonum“, „Skamba Sūduvos vargonai“, „Aukštaitijos vargonai“, „Šlovinkime Viešpatį stygomis ir dūdomis“ bei kituose renginiuose, koncertavo su Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo, Nacionaliniu simfoniniu orkestrais, su įvairiais žymiais mūsų šalies ansambliais, pianistais, vargonininkais, dainininkais.  

Keturis su puse dešimtmečio aktyviai pulsuoja VALSTYBINIO VILNIAUS KVARTETO kūrybinė veikla. 2002 m. kolektyvui paskirta Lietuvių fondo (JAV) kultūrinė muzikinė dr. Antano Razmos premija, 2004 m. – Lietuvos nacionalinė premija, 2005 m. – Baltijos Asamblėjos premija, 2012 m. kvartetas apdovanotas Šv. Kristoforo statulėle.

Vilniaus kvartetas savo krašto muzikinę kultūrą garsino tarptautiniuose festivaliuose, koncertavo didžiausiose salėse nuo Niujorko iki Sankt Peterburgo. Ansamblis atliko teminius koncertų ciklus, tarp kurių – „Jaunieji Lietuvos talentai ir Vilniaus kvartetas“, „Pasaulio meno meistrai ir Vilniaus kvartetas“, „Lietuvos kompozitorių kvartetinė muzika“, „Visi L. van Beethoveno styginių kvartetai“, „Romantinės ir lietuvių šiuolaikinės muzikos vakarai“, „Naujųjų Europos Sąjungos šalių kamerinė muzika“, „W. A. Mozartas ir Viena“, „Kvartetas ir fortepijonas“ bei kt. Įrašė kompaktinių plokštelių su dainininkais Merūnu Vitulskiu, Ona Kolobovaite, Liudu Mikalausku ir kitais.

Kūrybinių sumanymų nestokojąs Valstybinis Vilniaus kvartetas kviečia drauge tęsti muzikinę kelionę, visada dovanojančią naujų įspūdžių. Šventinėje programoje, skirtoje Motinos dienai, skambės gražiausi ir populiariausi vokaliniai bei romantizmo dvasia dvelkiantys instrumentiniai kūriniai.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: