Grįžti į pradinį puslapį   Atlikėjai  
SERGEJ KRYLOV – LKO meno vadovas, smuikininkas ir dirigentas

SERGEJ KRYLOV – LKO meno vadovas, smuikininkas ir dirigentas

copy of 081126_krylov_23

Trykštantis muzikalumas, gilus lyriškumas, kerintis garso grožis ir kvapą gniaužiantis virtuoziškumas – tai savybės, priskiriamos smuikininkui Sergejui Krylovui. Smuikininkas išgarsėjo pelnęs pirmąsias premijas Rodolfo Lipizerio, Antonio Stradivari ir Fritzo Kreislerio tarptautiniuose konkursuose. Viena iškiliausių asmenybių, turėjusių ypač didelės įtakos S. Krylovo kūrybos keliui, buvo Mstislavas Rostropovičius, su juo ne kartą koncertuota. Maestro S. Krylovą įvardijo kaip vieną iš penkių geriausių pasaulio smuikininkų.

Platus menininko koncertinis repertuaras apima muzikines epochas nuo ankstyvojo italų baroko iki XXI a. avangardinių kompozicijų. S. Krylovas koncertuoja su tokiais orkestrais kaip Londono simfoninis, Londono filharmonijos, Karališkosios filharmonijos (Londono), „Staatskapelle Dresden“, „Filarmonica della Scala“, „Accademia di Santa Cecilia“, Prancūzijos radijo, Monte Karlo, Sankt Peterburgo filharmonijų, Budapešto festivalio, Vokietijos Berlyno, Rusijos nacionalinis, Marijos teatro simfoniniai, „Maskvos virtuozai“, Anglijos kamerinis ir daugeliu kitų.

Smuikininkas yra bendradarbiavęs su dirigentais Rafaeliu Frühbecku de Burgos, Marin Alsop, Dmitrijumi Kitajenko, Jukka-Pekka Saraste, Charles’iu Dutoit, Michailu Pletniovu, Jeanu-Claude’u Casadesus, Valerijumi Gergijevu, Jurijumi Simonovu, Vasilijumi Petrenko, Fabio Luisi, Andrejumi Boreiko, Jurijumi Temirkanovu, Vladimiru Jurovskiu, Vladimiru Aškenaziu, Sauliumi Sondeckiu, Dmitrijumi Lissu, Roberto Abbado ir kitais.

Nuo 2008 m. S. Krylovas yra Lietuvos kamerinio orkestro (LKO) meno vadovas ir dirigentas, su šiuo kolektyvu yra atlikęs per 200 koncertų visame pasaulyje. Maestro yra dirigavęs tokiems orkestrams kaip Anglijos, Briuselio, „Accademia Orchestra Mozart“, „Maskvos virtuozai“, Pietvakarių Vokietijos kameriniai, „I Pomeriggi Musicali“, Bolonijos filharmonijos, Toskanos, Genujos Carlo Felice ir Bario Petruzzelli teatro, Šveicarijos Italijos, Novosibirsko filharmonijos, Tatarstano nacionalinis simfoniniai ir kitiems.

 

Įvairiuose kamerinės muzikos projektuose S. Krylovas yra grojęs su Bruno Canino, Itamaru Golanu, Denisu Macujevu, Zoltánu Kocsisu, Mario Brunello, Borisu Berezovskiu, Enrico Dindo, Mischa Maisky’u, Nikolajumi Luganskiu, Aleksandru Kniazevu, Jurijumi Bašmetu ir kitais.

Maskvos centrinės muzikos mokyklos absolventas (Sergejaus Kravčenkos klasė), buvęs Abramo Sterno ir Salvatore’s Accardo studentas, S. Krylovas nuo 2012 m. yra Lugano konservatorijos Šveicarijoje profesorius. Jis yra daugelio tarptautinių konkursų žiuri narys, tokių kaip 16-asis P. Čaikovskio Maskvoje ir 55-asis N. Paganini Genujoje, kuriame buvo žiuri pirmininku.

Naujausi smuikininko įrašai – tai Antonio Vivaldi „Metų laikai“ ir Niccolò Paganini „24 kaprisai“ (su LKO, „Deutsche Grammophon“), Krzysztofo Pendereckio Koncertas smuikui „Metamorphosen“ diriguojant autoriui (DUX), Ezio Bosso „Esoconcerto“ vaizdo įrašas, taip pat diriguojamas autoriaus („Sony Classical“). Italų režisieriaus Gabriele Salvatore’s kvietimu S. Krylovas įrašė E. Bosso „Fantaziją smuikui“ filmui „Il ragazzo invisibile“ („Nematomas vaikinas“).

Smuikininkas yra pelnęs daugybę apdovanojimų ir garbės ženklų: „Mūzos“ („Le Muse“, Florencija), „Metų angelo“ („Angelo dell’Anno“, Milanas), „Sidabrinio smuiko“ („Violino d’argento“, Kremona) ir kt.

Svarbiausi 2020 m. S. Krylovo pasirodymai buvo su Londono ir Monte Karlo filharmonijų, Kroatijos radijo ir televizijos, Triesto „Teatro Lirico Giuseppe Verdi“ ir Rusijos nacionaliniu orkestrais.

 
 
 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: