Grįžti į pradinį puslapį   Atlikėjai  
SERGEJ KRYLOV – LKO meno vadovas, smuikininkas ir dirigentas

SERGEJ KRYLOV – LKO meno vadovas, smuikininkas ir dirigentas

copy of 081126_krylov_23

„Sergejus Krylovas užhipnotizavo klausytojus, grieždamas su pastangų nereikalaujančiu lyriškumu, nepaprastu grakštumu ir gyvu garsu, būdingu geriausių smuikininkų sėkmingiausiam grojimui.“ The Times

Kunkuliuojantis muzikavimas, intensyvus lyriškumas ir kerintis garso grožis – tai savybės, užtikrinančios Sergejaus Krylovo vietą tarp žymiausių šiandienos atlikėjų.

Pirmos premijos tarptautiniuose Rodolfo Lipizerio, Antonio Stradivari ir Fritzo Kreislerio konkursuose pelnė jam plačią tarptautinę šlovę. Didelės įtakos muziko kūrybiniame kelyje turėjo Mstislavas Rostropovičius, su kuriuo jaunasis smuikininkas ne kartą koncertavo bendrose programose. „Mane nustebino šio nuostabaus smuikininko, kurį laikau vienu iš penkių geriausių šiandienos smuikininkų pasaulyje, lygis“, – apie savo jauną kolegą rašė Rostropovičius.

Už išskirtinį indėlį į muzikos meno plėtrą Sergejus Krylovas buvo apdovanotas „Le Muse“ (Florencija), „Viotti d’oro“ (Verčelis), „Angelo dell’anno“ (Milanas), „Torrone d’oro“, „Violino d’argento“ (Kremona) ir „Rusijos Roma“ prizais.

Universalias S. Krylovo įžvalgas atspindi jo platus repertuaras, apimantis muzikines epochas nuo ankstyvojo italų baroko iki XXI amžiaus avangardinių kompozicijų. Tarp naujausių muziko įrašų – Antonio Vivaldi „Metų laikai“ ir Niccolò Paganini „24 kaprisai“ („Deutsche Grammophon“), Krzysztofo Pendereckio smuiko koncertas „Metamorfozės“, diriguojamas kompozitoriaus (DUX, 2017), bei smuiko koncerto „Esoconcerto“, atliekamo kartu su autoriumi Ezio Bosso „Teatro La Fenice“ Venecijoje („Sony Classics“, 2016), vaizdo įrašas. S. Krylovas bendradarbiavo su Stingu koncertiniame projekte ir įrašė DVD „Twin Spirits“. Oskaro apdovanojimą pelniusio italų režisieriaus Gabriele’s Salvatore’s kvietimu jis įrašė „Fantaziją smuikui“ filmui „Il ragazzo invisibile“ („Nematomas vaikinas“).

S. Krylovas bendradarbiavo su tokiais dirigentais kaip Rafaelis Frühbeckas de Burgos, Marin Alsop, Dmitrijus Kitajenko, Jukka-Pekka Saraste, Charles’is Dutoit, Michailas Pletnevas, Jeanas-Claude’as Casadesus, Juozas Domarkas, Valerijus Gergijevas, Jurijus Simonovas, Vasilijus Petrenko, Fabio Luisi, Andrejus Boreiko, Jurijus Temirkanovas, Vladimiras Aškenazis, Dmitrijus Lissas, Vladimiras Jurovskis, Jamesas Conlonas, Saulius Sondeckis, Omeras-Meiras Wellberis ir Roberto Abbado.

S. Krylovas koncertavo su tokiais orkestrais kaip Londono simfoninis, Londono filharmonijos, Karališkosios filharmonijos, Anglijos kamerinis, „Radio France“ filharmonijos, Monte Karlo filharmonijos, „Filarmonica della Scala“, „Orchestra dell’Accademia Nazionale di Santa Cecilia“, Dresdeno „Staatskapelle“, Berlyno DSO, Budapešto festivalio, NHK simfoninis, „Philharmonisches Staatsorchester Hamburg“, „Camerata Salzburg“, Rusijos nacionalinis, Sankt Peterburgo filharmonijos, Marijos teatro simfoninis ir daugeliu kitų.

Nuo 2008 m. Sergejus Krylovas yra Lietuvos kamerinio orkestro, su kuriuo surengė daugiau nei du šimtus koncertų visame pasaulyje, meno vadovas ir pagrindinis dirigentas. Jis yra dirigavęs daugeliui orkestrų, įskaitant Anglijos kamerinį, „Filarmonica di Bologna“, „Orchestra Regionale Toscana“, „Carlo Felice di Genova“, „Petruzzelli Teatro“, „I Pomeriggi Musicali“,„Svizzera Italiana“, „Südwestdeutsches Kammerorchester“, „Neue Philharmonie Westfalen“, „Accademia dell’Orchestra Mozart“, Briuselio kamerinį, „Maskvos virtuozus“, Novosibirsko filharmonijos ir Tatarstano nacionalinį orkestrus.

Kamerinės muzikos projektai suvedė S. Krylovą su daugeliu žinomų muzikantų. Tarp jų – Bruno Canino, Itamaras Golanas, Denisas Macujevas, Zoltanas Kocsis, Mario Brunello, Borisas Berezovskis, Enrico Dindo, Nikolajus Luganskis, Aleksandras Kniazevas, Jurijus Bašmetas, Miša Maiskis, Jefimas Bronfmanas ir kiti.

Maskvos centrinės muzikos mokyklos absolventas (S. Kravčenkos klasė), Abramo Sterno ir Salvatore’s Accardo mokinys, S. Krylovas nuo 2012 m. yra Lugano konservatorijos (Šveicarija) profesorius. Muzikas dažnai kviečiamas būti prestižinių tarptautinių konkursų žiuri nariu, tarp jų XVI Tarptautinis Piotro Čaikovskio konkursas ir 55-asis Tarptautinis Niccolò Paganini konkursas Genujoje, kur jis buvo žiuri pirmininku.

***

Trumpa biografija

„Sergejus Krylovas užhipnotizavo klausytojus, grieždamas su pastangų nereikalaujančiu lyriškumu, nepaprastu grakštumu ir gyvu garsu, būdingu geriausių smuikininkų sėkmingiausiam grojimui.“ The Times

Kunkuliuojantis muzikavimas, intensyvus lyriškumas ir kerintis garso grožis – tai savybės, užtikrinančios Sergejaus Krylovo vietą tarp žymiausių šiandienos atlikėjų. Didelės įtakos muziko kūrybiniame kelyje turėjo Mstislavas Rostropovičius, su kuriuo jaunasis smuikininkas ne kartą koncertavo bendrose programose. „Mane nustebino šio nuostabaus smuikininko, kurį laikau vienu iš penkių geriausių šiandienos smuikininkų pasaulyje, lygis“, – apie savo jauną kolegą rašė Rostropovičius.

Už išskirtinį indėlį į muzikos meno plėtrą Sergejus Krylovas buvo apdovanotas „Le Muse“ (Florencija), „Viotti d’oro“ (Verčelis), „Angelo dell’anno“ (Milanas), „Torrone d’oro“, „Violino d’argento“ (Kremona) ir „Rusijos Roma“ prizais.

Platus Sergejaus Krylovo repertuaras apima muzikines epochas nuo ankstyvojo italų baroko iki XXI amžiaus avangardinių kompozicijų. Tarp naujausių muziko įrašų – Antonio Vivaldi „Metų laikai“ ir Niccolò Paganini „24 kaprisai“ („Deutsche Grammophon“), Krzysztofo Pendereckio smuiko koncertas „Metamorfozės“, diriguojamas kompozitoriaus (DUX, 2017), bei smuiko koncerto „Esoconcerto“, atliekamo kartu su autoriumi Ezio Bosso „Teatro La Fenice“ Venecijoje („Sony Classics“), vaizdo įrašas. „Oskaro“ apdovanojimą pelniusio italų režisieriaus Gabriele’s Salvatore’s kvietimu jis įrašė „Fantaziją smuikui“ filmui „Il ragazzo invisibile“ („Nematomas vaikinas“).

S. Krylovas yra koncertavęs su žymiais Europos, Rusijos, Azijos ir Amerikos orkestrais, diriguojamais pasaulinį pripažinimą pelniusių dirigentų, kaip antai Rafaelis Frühbeckas de Burgos, Marin Alsop, Dmitrijus Kitajenko, Jukka-Pekka Saraste, Charles’is Dutoit, Vasilijus Petrenko, Fabio Luisi, Jurijus Temirkanovas ir Vladimiras Jurovskis.

Nuo 2008 m. Sergejus Krylovas yra Lietuvos kamerinio orkestro, su kuriuo surengė daugiau nei du šimtus koncertų visame pasaulyje, meno vadovas ir pagrindinis dirigentas. Jis yra dirigavęs daugeliui orkestrų Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Rusijoje ir Izraelyje.

S. Krylovas yra Lugano konservatorijos (Šveicarija) profesorius, dažnai kviečiamas būti prestižinių tarptautinių konkursų žiuri nariu, tarp jų XVI Tarptautinis Piotro Čaikovskio konkursas ir 55-asis Tarptautinis Niccolò Paganini konkursas Genujoje, kur jis buvo žiuri pirmininku.

 
 
 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: