Grįžti į pradinį puslapį   Atlikėjai   MUSICA HUMANA   Renginių archyvas

2009 m. liepos 26 d., sekmadienis, 20.00
Nidos evangelikų liuteronų bažnyčia, Lietuva
KURŠIŲ NERIJA 2009: pradedamasis koncertas

XI-asis tarptautinis kamerinės muzikos festivalis

KURŠIŲ NERIJA 2009

Pradedamasis koncertas (I programa)

Atlikėjai:

Ansamblis MUSICA HUMANA

Meno vadovas ir dirigentas Algirdas Vizgirda

Solistai:

VIKTORIJA STANELYTĖ (sopranas)

JURGA PRAKELYTĖ (mecosopranas)

MINDAUGAS ZIMKUS (tenoras)

NERIJUS MASEVIČIUS (bosas)

BALYS VAITKUS (vargonai)

Dirigentas ALGIRDAS VIZGIRDA

Programa:

JOHANN SEBASTIAN BACH (1685–1750)

Tokata ir fuga d-moll vargonams, BWV 565

Orkestrinė siuita Nr. 4, D- dur, BWV 1069

Choralas „Jesu bleibet meine Freude“ iš Kantatos BWV 147

Choralinis preliudas vargonams „O Mensch, bewein‘ dein‘ Sünde gross“, BWV 622

„Magnificat“ solistams ir orkestrui, D-dur, BWV 243

Priklauso festivaliui KURŠIŲ NERIJA

VIKTORIJA STANELYTĖ – respublikinių vaikų ir moksleivių konkursų „Dainų dainelė“ (1988, 1990, 1994, 1996) laureatė. Sėkmė ir vėliau ją lydėjo dainininkų konkursuose: Z. Paulausko (II vieta, 2003) ir V. Jonuškaitės-Zaunienės (I vieta, 2006). Dainininkė yra parengusi vaidmenis šiose operose – B. Kutavičiaus „Kaulo senis ant geležinio kalno“ (Mergelė gulbė), F. Leháro „Linksmoji našlė“ (Grizetė), R. Portman „Mažasis princas“ (Rožė). Ji tobulinosi meistriškumo kursuose Beskove (Vokietija). 2006 m. baigė bakalauro studijas, o paskui ir magistrantūrą vadovaujama prof. R. Maciūtės. Nuo 2007 m. V. Stanelytė yra Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro Operos studijos stažuotoja.

JURGA PRAKELYTĖ Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) baigė prof. I. Milkevičiūtės dainavimo klasę bei magistrantūrą. Ji dainavo festivalyje Švedijoje (1999) ir dalyvavo „Kristupo vasaros“ (2002), Šiaulių bažnytinės muzikos (2002, 2003), „Kuršių nerijos“ (2002, 2003) festivaliuose bei jaunųjų talentų cikluose „Atžalynas“ ir „Cantiamo“. Yra parengusi ir atlikusi nemažai oratorinio žanro kūrinių: J. S. Bacho „Pasiją pagal Matą“, Kantatą BWV 63, A. Vivaldi, J. S. Bacho ir C. Ph. E. Bacho „Magnificat“, J. Haydno „Nelsonmesse“, W. A. Mozarto „Karūnavimo mišias“, „Našlaičių prieglaudos mišias“, „Litaniae Lauretanae“, „Vesperae solennes de confessore“, G. Rossini „Messa di Rimini“, G. B. Pergolesi „Stabat Mater“, G. Donizetti Requiem, C. Saint-Saënso „Kalėdų oratoriją“, J. H. Romano „Svenska messa“ ir kt. Lietuvos nacionaliniame ir Klaipėdos muzikiniame teatruose solistė yra dainavusi vaidmenis G. Verdi, G. Puccini ir O. Nicolai operose.

MINDAUGAS ZIMKUS baigė LMTA prof. V. Noreikos solinio dainavimo klasę. 2001 m. laimėjo S. Baro vyrų balsų konkurso I ir B. Grincevičiūtės kamerinio dainavimo konkurso II premijas. Solistas dalyvavo jaunųjų talentų festivaliuose „Atžalynas“, „Cantiamo“, „Sugrįžimai“. Jau kelinti metai jis kviečiamas į Vilniaus ir Pažaislio festivalius. 2001 m. su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru Lenkijoje ir Olandijoje dainavo G. Verdi Requiem tenoro partiją. Su Poznanės filharmonijos orkestru Lenkijoje ir Vokietijoje atliko G. F. Händelio „Mesiją“, J. Haydno „Pasaulio sukūrimą“, L. van Beethoveno oratoriją „Kristus Alyvų kalne“.

NERIJUS MASEVIČIUS Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijoje mokėsi groti violončele, o J. Gruodžio konservatorijoje studijavo choro dirigavimą. LMTA baigė choro dirigavimo, o vėliau ir dainavimo specialybes. Jau studijų metais pradėjo aktyviai koncertuoti kaip solistas Lietuvoje ir užsienyje (Anglijoje, Vokietijoje, Italijoje).

Dainininkas koncertavo su Lietuvos valstybiniu ir Nacionaliniu, Kauno simfoniniais orkestrais, Lietuvos, Panevėžio bei Oristano miesto (Italija), Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais, Baltijos šalių baroko orkestru, ansambliais „Musica humana“, „Muzika silentii“ (Estija), „Antiphona“ (Prancūzija), taip pat su chorais „Jauna muzika“, „Brevis“, „Virgo“, „Aidija“, Oristano miesto choru (Italija), VU ir LMTA mišriais chorais. N. Masevičius dalyvavo T. Manno, Vilniaus, „Banchetto musicale“, „Jaunos muzikos“, „Kultur festival“ (Turkija), „Millennium Pace“ (Ispanija) bei kituose festivaliuose. Dainininko repertuare – vienodai svarbūs tiek senosios operos, oratorijos, kantatos, tiek ir kamerinės muzikos žanrai. Jis noriai atlieka ir šiuolaikinę muziką. N. Masevičius yra įrašęs šešis CD.

BALYS VAITKUS yra vienas aktyviausių Lietuvos vargonininkų. LMTA 1985 m. su pagyrimu baigė fortepijono ir vargonų klases, kartu studijavo ir klavesiną. 1988–1989 m. stažavo Prahos dailiųjų menų akademijos vargonų klasėje, o vargonų aspirantūros studijas 1994 m. baigė Liubeko aukštojoje muzikos mokykloje. Vargonininkas dalyvavo G. Bovet, M. Radulescu, P. Kee, L. F. Tagliavini meistriškumo kursuose. Vargonų rečitalius grojo Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Vokietijoje, Danijoje, Prancūzijoje bei Austrijoje, koncertavo „Rencontres Musical de Nantes“ Prancūzijoje, „Wiener Festwochen“ Austrijoje, „Kristupo vasaros“ festivalyje Vilniuje, vargonų muzikos festivaliuose Rygoje,Taline, Liepojoje ir kt. B. Vaitkus sėkmingai pasirodė šiuose tarptautiniuose vargonininkų konkursuose: „Prahos pavasario“ Čekijoje (specialusis prizas, 1989), Gelzenkircheno Vokietijoje (III premija ir publikos prizas, 1993), M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų Vilniuje (II premija, 1995).

Vargonais ar klavesinu B. Vaitkus groja įvairiuose kameriniuose ansambliuose, su chorais koncertavo Lenkijoje, Belgijoje, Prancūzijoje ir Ispanijoje. Vargoninių koncertų solo partijas grojo su Lietuvos nacionaliniu, „Neue Westfalische Philharmonie“ bei M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoniniais, Lietuvos kameriniu ir Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos pučiamųjų orkestrais.

B. Vaitkus dalyvavo įrašant albumą „Žymieji Baltijos šalių vargonai“ bei CD su Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos orkestru ir ansambliu „Musica humana“.

Bilieto kaina: 20Lt

Bilietus galite įsigyti koncerto vietoje, likus valandai iki koncerto pradžios.