Grįžti į pradinį puslapį   Atlikėjai   MUSICA HUMANA   Renginių archyvas  
KURŠIŲ NERIJA 2009: „J.S.Bach ir A. Vivaldi“

KURŠIŲ NERIJA 2009: „J.S.Bach ir A. Vivaldi“

2009 m. liepos 31 d., penktadienis, 20.00
Juodkrantės evangelikų liuteronų bažnyčia, Lietuva
Atlikėjai
Programa
KURŠIŲ NERIJA 2009: „J.S.Bach ir A. Vivaldi“

XI-asis tarptautinis kamerinės muzikos festivalis

KURŠIŲ NERIJA 2009

 

„J.S.Bach ir A. Vivaldi“ (III programa)

 

 

Atlikėjai:

AnsamblisMUSICA HUMANA

Meno vadovas ir dirigentas Algirdas Vizgirda

Solistai:

AISTĖ ŠIRVINSKAITĖ (sopranas)

JURGA PRAKELYTĖ (mecosopranas)

ILONA GIRDŽIŪNAITĖ (smuikas)

KAROLINA BEINARYTĖ (smuikas)

GEDIMINAS KVIKLYS (vargonai)

Dirigentas ALGIRDAS VIZGIRDA

Programa:

JOHANN SEBASTIAN BACH – Koncertas dviem smuikams ir styginiams d-moll, BWV 1043; arija „Esurientes“ iš „Magnificat“, BWV 243; arija „Mir ekelt mehr zu leben“ iš Kantatos BWV 170

ANTONIO VIVALDI – Simfonija C-dur, RV 719

JOHANN SEBASTIAN BACH – Koncertas vargonams a-moll, BWV 593 (pagal A. Vivaldi); choralas „Jesus bleibet meine Freude“ iš Kantatos BWV 147

ANTONIO VIVALDI – Sinfonija iš operos „Olimpijada“, RV 725

JOHANN SEBASTIAN BACH – Arija „Et exultavit spiritus meus“ iš „Magnificat“, BWV 243

ANTONIO VIVALDI – Arija „Domine Deus“ ir duetas „Laudamus te“ iš „Gloria“, RV 589

Priklauso festivaliui KURŠIŲ NERIJA

AISTĖ ŠIRVINSKAITĖ Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) studijavo solinį dainavimą pas doc. N. Mameniškienę ir prof. R. Maciūtę, magistro studijas baigė 2003 m. prof. I. Milkevičiūtės dainavimo klasėje. 2003–2006 m. stažavo prof. V. Noreikos vadovaujamoje Operos studijoje, parengė ir Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre atliko vaidmenis šiose operose – B. Dvariono „Dalia“, P. Čaikovskio „Eugenijus Oneginas“, G. Verdi „Aida“ ir R. Wagnerio „Valkirija“.

A. Širvinskaitė tobulinosi tarptautiniuose meistriškumo kursuose Lenkijoje, Švedijoje ir Lietuvoje. Dar studijuodama dalyvavo Lietuvos ir Šv. Kristoforo kamerinių orkestrų, Šiaulių kamerinio choro „Polifonija“ programose. Solistė dainavo „Kalėdų muzikos“, „Klasikos“ bei Šiaulių bažnytinės muzikos festivaliuose. Jos rečitalis 2002 m. skambėjo per „Kristupo vasaros“ festivalį Vilniaus paveikslų galerijoje. A. Širvinskaitė dažnai pasirodo su kameriniu ansambliu „Musica humana“, su juo dainavo „Kuršių nerijos“ ir Pažaislio festivaliuose. 2004 m. Norvegijos sostinėje Osle minint Vasario 16-ąją dainininkė koncertavo Lietuvos ambasadoje ir miesto koncertų salėje. Ji dalyvavo renginiuose, skirtuose A. Račiūno ir K. Kavecko 100-osioms gimimo metinėms, taip pat religinės muzikos koncertuose su „Trimito“ orkestru, jubiliejiniuose V. Noreikos ir A. Vizgirdos vakaruose.

A. Širvinskaitės repertuare yra ir stambios formos vokalinių instrumentinių veikalų: J. S. Bacho „Magnificat“, G. F. Händelio „Dixit Dominus“, „Acis ir Galatėja“, Kantata sopranui, klavesinui ir violončelei, J. Haydno „Nelsonmesse“, W. A. Mozarto „Krönungs-Messe“, Requiem, „Vesperae solennes de confessore“, „Litaniae Lauretanae“, G. Rossini „Messa di Rimini“, A. Dvořáko „Stabat Mater“, „Te Deum“, C. Saint-Saënso „Oratorio de Noël“.

JURGA PRAKELYTĖ LMTA baigė magistrantūrą, vadovaujama prof. I. Milkevičiūtės. Ji dalyvavo „Atžalyno“ (2001), „Kristupo vasaros“ (2002), Šiaulių bažnytinės muzikos (2002, 2003), „Kuršių nerijos“ (2002, 2003) festivaliuose. Su Panevėžio kameriniu orkestru 1999 m. dainavo festivalyje Švedijoje, su Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestru pasirodė LMTA dainininkų cikle „Cantiamo“, dalyvavo I. Milkevičiūtės bei Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertų ture po Lietuvą.

Dainininkė yra parengusi ir atlikusi nemažai oratorinio žanro kūrinių: J. S. Bacho „Pasiją pagal Matą“, Kantatą BWV 63, A. Vivaldi, J. S. Bacho ir C. Ph. E. Bacho „Magnificat“, J. Haydno „Nelsonmesse“, W. A. Mozarto „Karūnavimo mišias“, „Našlaičių prieglaudos mišias“, „Litaniae Lauretanae“, „Vesperae solennes de confessore“, G. Rossini „Messa di Rimini“, G. B. Pergolesi „Stabat Mater“, G. Donizetti Requiem, C. Saint-Saënso „Kalėdų oratoriją“, J. H. Romano „Svenska messa“ ir kt. J. Prakelytė bendradarbiavo su J. Aleksa, S. Sondeckiu, S. Domarku, M. Pitrėnu, V. Viržoniu, M. Staškumi, T. Schmalenbergu (Vokietija), J. Wallnigu (Austrija), M. Abergu (Švedija) ir kitais dirigentais. Lietuvos nacionaliniame ir Klaipėdos muzikiniame teatruose solistė yra dainavusi vaidmenis G. Verdi, G. Puccini ir O. Nicolai operose.

 

ILONA GIRDŽIŪNAITĖ mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje ir LMTA (prof. R. Katiliaus kl.). Smuikininkė yra respublikinių jaunųjų atlikėjų konkursų – Panevėžyje (1987) diplomantė ir Vilniuje (1989) laureatė. 1992–1996 m. I. Girdžiūnaitė grojo Šv. Kristoforo kameriniame orkestre, 1996 m. perėjo į Lietuvos nacionalinį simfoninį orkestrą. Nuo 2006 m. ji groja ir ansamblyje „Musica humana“. Kaip solistė koncertavo su Klaipėdos ir Šv. Kristoforo kameriniais bei Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestrais.

KAROLINA BEINARYTĖ baigė Kauno J. Naujalio muzikos gimnaziją bei LMTA prof. J. Urbos smuiko klasę. Ji yra M. K. Oginskio tarptautinio kamerinės muzikos konkurso Baltarusijoje II vietos laureatė. Su LMTA kvartetu (prof. P. Kuncos kl.) 2002 m. Lietuvos kompozitorių kamerinės muzikos konkurse laimėjo I vietą. Su šiuo kvartetu tobulinosi įvairiuose meistriškumo kursuose, koncertavo Baltarusijoje, Latvijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Danijoje, Anglijoje ir kt.

Nuo 2003 m. K. Beinarytė griežia pirmuoju smuiku Kauno styginių kvartete. Su šiuo kolektyvu gastroliavo Lenkijoje, Vengrijoje, Suomijoje, Norvegijoje, Austrijoje, Argentinoje, Čilėje ir kitose šalyse, kasmet dalyvauja Pažaislio, „Iš arti“, „Gaidos“, „Jaunos muzikos“, Thomo Manno, „Druskininkų vasaros su M. K. Čiurlioniu“ festivaliuose ir dar daugelyje klasikinės muzikos renginių. Smuikininkė yra surengusi nemažai solo koncertų bei rečitalių Lietuvoje, kviečiama griežti su kitais mūsų ansambliais bei atlikėjais.

GEDIMINAS KVIKLYS LMTA baigė dvi specialybes – fortepijoną (1969, S. Vainiūno kl.) ir vargonus (1973, L. Digrio kl.). Tobulinosi Prahos tarptautiniuose meistriškumo kursuose pas vargonininką prof. M. Šlechtą, 1986–1987 m. stažavo Prahos muzikos akademijoje pas klavesinistę prof. Z. Ružičkovą. Nuo 1982 m. G. Kviklys yra ansamblio „Musica humana“ klavesinistas.

G. Kviklys yra surengęs daugiau kaip 1000 vargonų muzikos koncertų, kurių metu skambėjo įvairių epochų ir autorių kūriniai, J. S. Bacho, J. Brahmso, P. Hindemitho, O. Messiaeno muzikos monografiniai ciklai. Vargonams jis pritaikė ir atlieka J. Gruodžio kūrinius, taip pat yra parengęs įdomių programų su daugeliu Lietuvos atlikėjų, įgrojęs plokštelių, padaręs radijo įrašų.

G. Kviklys dėsto klavesiną ir vargonus yra LMTA bei Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje.

Bilieto kaina: 20Lt

 

Bilietus galite įsigyti koncerto vietoje, likus valandai iki koncerto pradžios.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: