Grįžti į pradinį puslapį   Atlikėjai   MUSICA HUMANA   Renginių archyvas
KURŠIŲ NERIJA 2009: „J.Haydnas ir W.A.Mozartas“

2009 m. liepos 28 d., antradienis, 20.00
Juodkrantės evangelikų liuteronų bažnyčia, Lietuva
KURŠIŲ NERIJA 2009: „J.Haydnas ir W.A.Mozartas“

XI-asis tarptautinis kamerinės muzikos festivalis

KURŠIŲ NERIJA 2009

„J.Haydnas ir W.A.Mozartas“ (II programa)

JOSEPHO HAYDNO (1732–1809) 200-osioms mirties metinėms

Atlikėjai:

Ansamblis MUSICA HUMANA

Meno vadovas ir dirigentas Algirdas Vizgirda

Solistai:

AISTĖ ŠIRVINSKAITĖ (sopranas)

ALGIRDAS VIZGIRDA (fleita)

ROBERTAS BEINARIS (obojus)

Dirigentas ALGIRDAS VIZGIRDA

Programa:

JOSEPH HAYDN – Koncertas fleitai, obojui ir styginiams F-dur, Hob.14; Dvi dainos: „Skvarbios akys“ ir „Jūreivio daina“; Styginių kvartetas Nr. 17, F-dur, op. 3 Nr. 5, Hob.3

WOLFGANG AMADEUS MOZART – Kvartetas fleitai ir styginiams G-dur, KV 285a; Paminos arija „ach, ich fühl\'s“ iš operos „Užburtoji fleita“, KV 620; Cerlinos arija „Vedrai, carino“ iš operos „Don Žuanas“, KV 527; Sonata obojui ir klavesinui F-dur, KV 13

JOSEPH HAYDN – „Londono trio“ Nr. 3, G-dur, 2 fleitoms ir violončelei, Hob.4: 3

WOLFGANG AMADEUS MOZART – Divertismentas  D-dur, KV 136 („Zalcburgo simfonija“)

JOSEPH HAYDN – Arija „Quis non posset con tristari“ iš „Stabat Mater“, Hob.20: 2; Gasparinos arija „Non v\'e chi mi ajuta“ iš operos „La Canterina“, Hob.28: 2

Priklauso festivaliui KURŠIŲ NERIJA

AISTĖ ŠIRVINSKAITĖ Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) studijavo solinį dainavimą pas doc. N. Mameniškienę ir prof. R. Maciūtę, magistro studijas baigė 2003 m. prof. I. Milkevičiūtės dainavimo klasėje. 2003–2006 m. stažavo prof. V. Noreikos vadovaujamoje Operos studijoje, parengė ir Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre atliko vaidmenis šiose operose – B. Dvariono „Dalia“, P. Čaikovskio „Eugenijus Oneginas“, G. Verdi „Aida“ ir R. Wagnerio „Valkirija“.

A. Širvinskaitė tobulinosi tarptautiniuose meistriškumo kursuose Lenkijoje, Švedijoje ir Lietuvoje. Dar studijuodama dalyvavo Lietuvos ir Šv. Kristoforo kamerinių orkestrų, Šiaulių kamerinio choro „Polifonija“ programose. Solistė dainavo „Kalėdų muzikos“, „Klasikos“ bei Šiaulių bažnytinės muzikos festivaliuose. Jos rečitalis 2002 m. skambėjo per Kristupo vasaros festivalį Vilniaus paveikslų galerijoje. A. Širvinskaitė dažnai pasirodo su kameriniu ansambliu „Musica humana“, su juo dainavo „Kuršių nerijos“ ir Pažaislio festivaliuose. 2004 m. Norvegijos sostinėje Osle minint Vasario 16-ąją dainininkė koncertavo Lietuvos ambasadoje ir miesto koncertų salėje. Ji dalyvavo renginiuose, skirtuose A. Račiūno ir K. Kavecko 100-osioms gimimo metinėms, taip pat religinės muzikos koncertuose su „Trimito“ orkestru, jubiliejiniuose V. Noreikos ir A. Vizgirdos vakaruose.

A. Širvinskaitės repertuare yra ir stambios formos vokalinių instrumentinių veikalų: J. S. Bacho „Magnificat“, G. F. Händelio „Dixit Dominus“, J. Haydno „Nelsonmesse“, W. A. Mozarto „Krönungs-Messe“, Requiem, „Vesperae solennes de confessore“, „Litaniae Lauretanae“, G. Rossini „Messa di Rimini“, A. Dvořáko „Stabat Mater“, „Te Deum“, C. Saint-Saënso „Oratorio de Noël“.

DAIVA TUMĖNAITĖ fleitos studijas LMTA baigė pas prof. L. Survilą. Ji koncertavo su įvairiais kameriniais ansambliais kamerinės ir bažnytinės muzikos festivaliuose Prancūzijoje, Ispanijoje ir Lietuvoje. Nuo 1999 m. dalyvauja ansamblio „Musica humana“ koncertuose, o 2005 m. tapo nuolatine jo nare.

ROBERTAS BEINARISbaigė Kauno J. Naujalio muzikos gimnaziją (mokytojo V. Masteikos kl.), LMTA meno aspirantūrą (doc. R. Staškaus kl.); jam suteiktas meno licenciato laipsnis. 2002–2003 m. obojininkas stažavo Liono nacionalinėje konservatorijoje (J. L. Capezzali ir J. Guichardo kl.). Jis grojo tarptautiniuose meistriškumo kursuose Jaunimo orkestre Danijoje, dalyvavo žymių obojininkų G. Meerweino, J. L. Capezzali, D. Walterio, L. Hadady, P. Zamoros meistriškumo kursuose. R. Beinaris yra J. Pakalnio respublikinio konkurso (II vieta) laureatas ir Tarptautinio obojininkų konkurso Lenkijoje diplomantas. 2001 m. laimėjo J. Andrejo tarptautinio pučiamųjų instrumentų konkurso Rygoje I vietą, 2008 m. tarptautiniame konkurse „Muzika be sienų“ su Lietuvos obojų kvartetu taip pat laimėta pirma vieta. Obojininkas grojo solo su Hundisburgo tarptautinės akademijos orkestru, Toskanos, Insbruko, Lvovo, Sankt Peterburgo ir Europos studentų, LMTA studentų, Lietuvos valstybiniu simfoniniais, Lietuvos, Kijevo solistų, Klaipėdos, Šiaulių, Šv. Kristoforo kameriniais ir įvairiais baroko muzikos orkestrais. Koncertavo su Čiurlionio ir Kauno kvartetais, orkestrais „Kremerata Baltica“, „Camerata Baltica“, žinomais dainininkais ir solistais instrumentininkais.

R. Beinaris dėsto B. Dvariono dešimtmetėje muzikos mokyklose, yra ansamblio „Musica humana“ ir šiuolaikinės muzikos ansamblio „Gaida“ narys. 2007 m. įkūrė Lietuvos obojų kvartetą ir jam vadovauja, nuolat dirba su jaunaisiais talentais M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fonde. Nuo 2005 m. organizuoja Lietuvos obojininkų čempionatą.

Bilieto kaina: 20Lt

Bilietus galite įsigyti koncerto vietoje, likus valandai iki koncerto pradžios.