Grįžti į pradinį puslapį   Atlikėjai   MUSICA HUMANA   Renginių archyvas
KURŠIŲ NERIJA 2009: „J.S.Bacho kantatos“

2009 m. rugpjūčio 5 d., trečiadienis, 20.00
Nidos evangelikų liuteronų bažnyčia, Lietuva
KURŠIŲ NERIJA 2009: „J.S.Bacho kantatos“

XI-asis tarptautinis kamerinės muzikos festivalis

KURŠIŲ NERIJA 2009

„J.S.Bacho kantatos“ (IV programa)

Atlikėjai:

Ansamblis MUSICA HUMANA

Meno vadovas ir dirigentas Algirdas Vizgirda

Solistai:

CHARLES HUMPHRIES (kontratenoras, D. Britanija)

ALGIRDAS VIZGIRDA (fleita)

ILONA GIRDŽIŪNAITĖ (smuikas)

RAIMUNDAS JASIUKAITIS (violončelė)

Dirigentas ALGIRDAS VIZGIRDA

Programa:

CARL PHILIPP EMANUEL BACH (1714–1788) – Poco andante iš Koncerto fleitai ir styginiams d-moll JOHANN SEBASTIAN BACH (1685–1750) – Kantata „Vergnügte Ruh, beliebte Seelenlust“, BWV 170; arija ,,Erbarme dich“ iš „Pasijos pagal Matą“, BWV 244 (instrumentinė versija); sinfonijos iš kantatų „Geist und Seele wird verwirret“, BWV 35, ir „Ich hatte viel Bekümmernis“, BWV 21; Kantata „Widerstehe doch der Sünde“, BWV 54

Priklauso festivaliui KURŠIŲ NERIJA

CHARLES HUMPHRIES

Anglų kontratenoras Ch. Humphriesas studijavo Karališkojoje muzikos akademijoje pas Ch. Brettą, M. Chance’ą ir J. Bowmaną; vėliau dėstė šioje akademijoje, dabar tęsia studijas vadovaujamas P. Farringtono. Jis nuolat bendradarbiauja su garsiais britų ansambliais, kaip solistas koncertuoja Didžiojoje Britanijoje ir užsienyje. Jo pasirodymai vyko „Barbican Hall“, „Queen Elizabeth Hall“, „Wigmore Hall“, Amsterdamo „Concertgebouw“ ir Briuselio „Palais des Beaux Arts“, taip pat Kopenhagoje, Osle, Prahoje ir Varšuvoje. Solistas koncertavo su garsiais dirigentais J. E. Gardineriu, R. Hickoxu, R. Kingu, P. McCreeshu, N. McGeganu, J. O’Donnellu, T. Pinnocku, R. Alessandrini ir L. U. Mortensenu. Barokinių operų vaidmenis Ch. Humphriesas atliko „Megaron“ salėje Atėnuose, baroko muzikos festivalyje Kroatijoje, Hanso Otto teatre Potsdame, Händelio festivalyje Karlsrūhėje, Britten-Pears mokykloje, Norvegijos nacionalinėje operoje ir kt. Iš pastarojo laikotarpio minėtini pasirodymai su „The King’s Consort“, „Gabrieli Consort“, Alsterio orkestru, Šiaurės kameriniu orkestru ir „Concerto Copenhagen“, debiutas Slovėnijoje (G. F. Händelio „Judas Makabėjus“) ir H. Purcello muzikos rečitalis Rygos katedroje.

Ateityje solistas planuoja dalyvauti BBC Proms koncertų cikle Londone, dainuoti Halėje ir Dresdene su „The King’s Consort“, numatyti arijų ir duetų koncertai Latvijoje, pasirodymai Vilniuje. Ch. Humphrieso diskografijoje – G. F. Händelio „Jeftė“ ir „Judas Makabėjus“ (K&K Verlagsanstalt), „Mesijas“ (Capriccio) ir A. Vivaldi Kantatos (ASV, Philips). Būsimi projektai: H. Purcello ir G. F. Händelio Odės, C. Monteverdi Mišparų įrašas su „The King’s Consort“, koncertinis A. Vivaldi „Olimpijos“ atlikimas Latvijoje, „Mesijas“ Šiaurės Vokietijoje ir Danijoje, G. F. Händelio herojinių arijų Farinelli koncertinis turas Baltijos valstybėse.

ILONA GIRDŽIŪNAITĖ mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje ir LMTA (prof. R. Katiliaus kl.). Smuikininkė yra respublikinių jaunųjų atlikėjų konkursų – Panevėžyje (1987) diplomantė ir Vilniuje (1989) laureatė. 1992–1996 m. I. Girdžiūnaitė grojo Šv. Kristoforo kameriniame orkestre, 1996 m. perėjo į Lietuvos nacionalinį simfoninį orkestrą. Nuo 2006 m. ji groja ir ansamblyje „Musica humana“. Kaip solistė koncertavo su Klaipėdos ir Šv. Kristoforo kameriniais bei Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestrais.

RAIMUNDAS JASIUKAITIS studijavo LMTA, aspirantūrą baigė vadovaujamas Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos profesoriaus M. Milmano. Nuo 1987-ųjų violončelininkas yra Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro artistas, dabar – koncertmeisterio pavaduotojas. 1989 m. jis tapo ansamblio „Musica humana“ nariu.

R. Jasiukaitis grojo Vilniaus universiteto „Bancheto musicale“, Verkių rūmų, „Baltic trio“ ansambliuose, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro, Vilniaus festivalio ir Lietuvos kameriniame orkestruose, koncertavo užsienyje. Daugelį metų atlikėjas dalyvauja styginių kvinteto „Intermezzo“ bei Violončelių kvinteto veikloje.

R. Jasiukaičio solinį repertuarą sudaro žymiausių baroko ir nūdienos lietuvių kompozitorių kūriniai violončelei.

Bilietų kaina: 20Lt

Bilietus galite įsigyti koncerto vietoje, likus valandai iki koncerto pradžios.