Grįžti į pradinį puslapį   Atlikėjai   MUSICA HUMANA   Renginių archyvas  
KURŠIŲ NERIJA 2009: baigiamasis koncertas

KURŠIŲ NERIJA 2009: baigiamasis koncertas

2009 m. rugpjūčio 15 d., šeštadienis, 20.00
Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčia, Lietuva
Atlikėjai
Programa
KURŠIŲ NERIJA 2009: baigiamasis koncertas

XI-asis tarptautinis kamerinės muzikos festivalis

KURŠIŲ NERIJA 2009

 

Baigiamasis koncertas (VII programa)

 

JOSEPHO HAYDNO (1732–1809) 200-osioms mirties metinėms

 

 

Atlikėjai:

Ansamblis MUSICA HUMANA

Meno vadovas ir dirigentas Algirdas Vizgirda

Vilniaus savivaldybės choras JAUNA MUZIKA

Meno vadovas ir dirigentas Vaclovas Augustinas

Solistai:

ALGIRDAS VIZGIRDA (fleita)

ROBERTAS BEINARIS (obojus)

AISTĖ ŠIRVINSKAITĖ (sopranas)

VILIJA MIKŠTAITĖ (mecosopranas)

MINDAUGAS ZIMKUS (tenoras)

IGNAS MISIŪRA (bosas)

Dirigentas VACLOVAS AUGUSTINAS

Programa:

JOSEPH HAYDN (1732–1809)

Koncertas fleitai, obojui ir styginiams F-dur, H 14

„Stabat Mater“ solistams, chorui ir orkestrui, H 20:2

Priklauso festivaliui KURŠIŲ NERIJA

AISTĖ ŠIRVINSKAITĖ Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) studijavo solinį dainavimą pas doc. N. Mameniškienę ir prof. R. Maciūtę, magistro studijas baigė 2003 m. prof. I. Milkevičiūtės dainavimo klasėje. 2003–2006 m. stažavo prof. V. Noreikos vadovaujamoje Operos studijoje, parengė ir Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre atliko vaidmenis šiose operose – B. Dvariono „Dalia“, P. Čaikovskio „Eugenijus Oneginas“, G. Verdi „Aida“ ir R. Wagnerio „Valkirija“. A. Širvinskaitė tobulinosi tarptautiniuose meistriškumo kursuose Lenkijoje, Švedijoje ir Lietuvoje. Dar studijuodama dalyvavo Lietuvos ir Šv. Kristoforo kamerinių orkestrų, Šiaulių kamerinio choro „Polifonija“ programose. Solistė dainavo „Kalėdų muzikos“, „Klasikos“ bei Šiaulių bažnytinės muzikos festivaliuose. Jos rečitalis 2002 m. skambėjo per „Kristupo vasaros“ festivalį Vilniaus paveikslų galerijoje. A. Širvinskaitė dažnai pasirodo su kameriniu ansambliu „Musica humana“, su juo dainavo „Kuršių nerijos“ ir Pažaislio festivaliuose. 2004 m. Norvegijos sostinėje Osle minint Vasario 16-ąją dainininkė koncertavo Lietuvos ambasadoje ir miesto koncertų salėje. Ji dalyvavo renginiuose, skirtuose A. Račiūno ir K. Kavecko 100-osioms gimimo metinėms, taip pat religinės muzikos koncertuose su „Trimito“ orkestru, jubiliejiniuose V. Noreikos ir A. Vizgirdos vakaruose.

A. Širvinskaitės repertuare yra ir stambios formos vokalinių instrumentinių veikalų: J. S. Bacho „Magnificat“, G. F. Händelio „Dixit Dominus“, „Acis ir Galatėja“, Kantata sopranui, klavesinui ir violončelei, J. Haydno „Nelsonmesse“, W. A. Mozarto „Krönungs-Messe“, Requiem, „Vesperae solennes de confessore“, „Litaniae Lauretanae“, G. Rossini „Messa di Rimini“, A. Dvořáko „Stabat Mater“, „Te Deum“, C. Saint-Saënso „Oratorio de Noël“.

 

VILIJA MIKŠTAITĖ dainavo nuo pat mažens, trejų metų pradėjo rengtis „Dainų dainelės“ konkursui ir dalyvavo jame net tris kartus. Plungės M. K. Oginskio meno mokykloje mokėsi choro dirigavimo ir solinio dainavimo. Baigusi mokyklą, įstojo į LMTA parengiamąją grupę, o dabar studijas tęsia magistrantūroje, dėst. A. Liutkutės klasėje. Atkaklus darbas siekiant vokalinio meistriškumo davė

vaisių – V. Jonuškaitės-Zaunienės konkurse V. Mikštaitė laimėjo III premiją. Ji dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose, koncertuoja Lietuvos miestuose; yra parengusi Zitos vaidmenį G. Puccini operoje „Džanis Skikis“ ir G. Pergolesi „Stabat Mater“ soprano partiją.

 

MINDAUGAS ZIMKUS baigė LMTA prof. V. Noreikos solinio dainavimo klasę. 2001 m. laimėjo S. Baro vyrų balsų konkurso I ir B. Grincevičiūtės kamerinio dainavimo konkurso II premijas. Solistas dalyvavo jaunųjų talentų festivaliuose „Atžalynas“, „Cantiamo“, „Sugrįžimai“. Jau kelinti metai jis kviečiamas į Vilniaus ir Pažaislio festivalius. 2001 m. su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru Lenkijoje ir Olandijoje dainavo G. Verdi Requiem tenoro partiją. Su Poznanės filharmonijos orkestru Lenkijoje ir Vokietijoje atliko G. F. Händelio „Mesiją“, J. Haydno „Pasaulio sukūrimą“, L. van Beethoveno oratoriją „Kristus Alyvų kalne“.

 

IGNAS MISIŪRA 1995 m. baigė prof. V. Noreikos klasę LMTA. 1993 m. tapo vokalistų konkurso „Baltijos žvaigždės“ (Rusija) laureatu, 1996 m. pelnė dvi pagrindines premijas kamerinio dainavimo konkurse Vilniuje, 1998 m. gavo tarptautinio konkurso „Francese Viñas“ Barselonoje diplomą, 1999 m. tapo tarptautinio konkurso Izraelyje laureatu. Dainininkas dalyvavo daugelyje tarptautinių festivalių: Varšuvos karališkajame operos, Bresto „Muzikiniuose vakaruose“ (2009), Velykų muzikos Ispanijoje (2006), Kolmaro Prancūzijoje (2003), „Musica sacra“ Vokietijoje, Niurnberge (2002), Rudens muzikos „Como“ Italijoje, „Amžinosios Jeruzalės“ Izraelyje, Vilniaus (2001), J. Haydno–F. Schuberto, Pažaislio, „Baroko kelio“, Thomo Manno, „Gaidos“, Šiaulių bažnytinės muzikos ir kt. Jis dalyvavo įrašant G. F. Händelio, J. Haydno, L. van Beethoveno, F. Mendelssohno, G. Verdi, A. Dvořáko oratorinio žanro kūrinius Austrijoje ir Vokietijoje.

ROBERTAS BEINARISbaigė Kauno J. Naujalio muzikos gimnaziją (mokytojo V. Masteikos kl.), LMTA meno aspirantūrą (doc. R. Staškaus kl.); jam suteiktas meno licenciato laipsnis. 2002–2003 m. obojininkas stažavo Liono nacionalinėje konservatorijoje (J. L. Capezzali ir J. Guichardo kl.). Jis grojo tarptautiniuose meistriškumo kursuose Jaunimo orkestre Danijoje, dalyvavo žymių obojininkų G. Meerweino, J. L. Capezzali, D. Walterio, L. Hadady, P. Zamoros meistriškumo kursuose. R. Beinaris yra J. Pakalnio respublikinio konkurso (II vieta) laureatas ir Tarptautinio obojininkų konkurso Lenkijoje diplomantas. 2001 m. laimėjo J. Andrejo tarptautinio pučiamųjų instrumentų konkurso Rygoje I vietą, 2008 m. tarptautiniame konkurse „Muzika be sienų“ su Lietuvos obojų kvartetu taip pat laimėta pirma vieta. Obojininkas grojo solo su Hundisburgo tarptautinės akademijos orkestru, Toskanos, Insbruko, Lvovo, Sankt Peterburgo ir Europos studentų, LMTA studentų, Lietuvos valstybiniu simfoniniais, Lietuvos, Kijevo solistų, Klaipėdos, Šiaulių, Šv. Kristoforo kameriniais ir įvairiais baroko muzikos orkestrais. Koncertavo su Čiurlionio ir Kauno kvartetais, orkestrais „Kremerata Baltica“, „Camerata Baltica“, žinomais dainininkais ir solistais instrumentininkais.

R. Beinaris dėsto B. Dvariono dešimtmetėje muzikos mokyklose, yra ansamblio „Musica humana“ ir šiuolaikinės muzikos ansamblio „Gaida“ narys. 2007 m. įkūrė Lietuvos obojų kvartetą ir jam vadovauja, nuolat dirba su jaunaisiais talentais M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fonde. Nuo 2005 m. organizuoja Lietuvos obojininkų čempionatą.

 

Chorą JAUNA MUZIKA 1989 m. įkūrė dirigentas, kompozitorius Remigijus Merkelys ir Algimantas Gurevičius, iki šiol dirbantis direktoriumi. Nuo 1992 m. kolektyvui vadovauja dirigentas ir kompozitorius Vaclovas Augustinas. 1994 m. „Jauna muzika“ tapo Vilniaus miesto savivaldybės choru.

1990–1996 m. kolektyvas dalyvavo šešiolikoje tarptautinių chorų konkursų, iš kurių penkiolikoje laimėjo pirmąsias vietas įvairiose kategorijose ir šešis Didžiuosius prizus (Grand prix). 1993 m. Tarptautinių chorų konkursų asociacijos rengiamose Didžiųjų prizų laimėtojų varžytuvėse choras pelnė aukščiausią apdovanojimą – Didįjį Europos prizą (Grand prix Europeo).

Chore dainuoja profesionalūs muzikai – LMTA absolventai bei studentai. „Jauna muzika“ atlieka daug ir vertingos choro muzikos a cappella, taip pat vokalines-instrumentines kompozicijas su savo šalies kameriniais ir simfoniniais orkestrais, o koncertinių kelionių metu ir su tokiais žinomais pasaulio kolektyvais kaip Tel Avivo simfoninis orkestras, „Izraelio kamerata“, Jeruzalės simfoninis orkestras, Liudvigsburgo festivalio orkestras, Berlyno simfoninis orkestras, „Berlyno solistai“, „Maskvos virtuozai“, „Sankt Peterburgo kamerata“, „Novosibirsko kamerata“ ir Novosibirsko kamerinis orkestras. Lietuvoje choras yra dainavęs su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Šv. Kristoforo kameriniu orkestrais, nuolat bendradarbiauja su Lietuvos kameriniu orkestru.

Svarbi „Jaunos muzikos“ veiklos kryptis – reprezentuoti lietuvišką choro meną užsienyje. Gastrolių maršrutai driekiasi per Europos miestus, koncertuota Kinijoje, po keletą kartų Japonijoje ir Izraelyje. „Jauna muzika“ sukaupė didelį repertuarą, kurį puošia J. S. Bacho, A. Vivaldi, H. Schützo, J. Brahmso, F. Poulenco, A. Schönbergo, O. Messiaeno, G. Ligeti, A. Pärto kūriniai chorui a cappella ir tokie vokalinės-instrumentinės muzikos šedevrai kaip G. F. Händelio „Judas Makabėjus“, „Mesijas“, „Keturi karūnavimo himnai“, Psalmė Nr. 109 „Dixit Dominus“, J. S. Bacho Mišios h-moll, „Magnificat“, kantatos, G. Verdi Requiem, W. A. Mozarto „Davide Penitente“, Requiem, M. Durufle Requiem, I. Stravinskio „Oedipus Rex“, C. Orffo „Carmina Burana“, Noamo Sherifo „Jeruzalės psalmės“ ir „Mehaye Hametim“, A. Honeggero „Žana d’Ark“, E. Elgaro „Gerontijaus sapnas“ ir kt.

Choro dirigentas, kompozitorius ir pedagogas VACLOVAS AUGUSTINAS nuo 1992 m. yra choro „Jauna muzika“ meno vadovas. Jis yra Lietuvos kompozitorių sąjungos, Lietuvos chorų sąjungos ir Amerikos choro dirigentų asociacijos narys. 1998 m. buvo Pasaulio lietuvių dainų šventės vyr. dirigentas. Nuo 1995 m. V. Augustinas artimai bendradarbiauja su žymiausiais Europos choro meno specialistais, dalyvauja rengiant jų kursus su „Jauna muzika“ Vilniuje.

Bilieto kaina: 20Lt

 

Bilietus galite įsigyti koncerto vietoje, likus valandai iki koncerto pradžios.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: