Sezono pradžios koncertas

2018 m. rugsėjo 15 d., šeštadienis, 19.00
Cesis koncertų salė, (Raunas iela 12, Latvija), Gastrolės
Organizatorius:

Dėmesio! Keičiasi koncerto solistas – vietoj Giovanni Sollima violončele grieš Narek Hakhnazaryan.

 

Programa
Sezono pradžios koncertas

AARON COPLAND – Siuita „Apalačų pavasaris“ („Appalachian Spring“)
PIOTR ČAIKOVSKIJ – „Variacijos rokoko tema“ violončelei ir orkestrui, op. 33
GIOVANNI SOLLIMA – „Violončelės, vibrato!“ dviem violončelėms ir styginiams („Violoncelles, vibrez!“)
KRISTINA VASILIAUSKAITĖ – „Simfonetė“

2011 m. violončelininkas NAREKAS HAKHNAZARYANAS XIV tarptautiniame P. Čaikovskio konkurse pelnė pirmą premiją ir aukso medalį, būdamas vos 22 metų. Šis atlikėjas jau surengė pasirodymų visame pasaulyje su svarbiausiais orkestrais ir įsitvirtino kaip vienas ryškiausių savo kartos violončelininkų. N. Hakhnazaryano pasirodymus kritikai vertina itin aukštai, o įtakingas leidinys „The Strad“ atlikėjo griežimą apibūdina kaip „žaviai nuostabų“. 2014 m. jis pateko tarp BBC Naujosios kartos atlikėjų, o 2016 m. rugpjūtį debiutavo festivalyje „BBC Proms“.

2018–2019 m. koncertų sezoną numatyti N. Hakhnazaryano pasirodymai Šiaurės Amerikos festivaliuose, debiutas Kolorado muzikos festivalyje, diriguojant Peteriui Oundjianui, koncertai renginių serijoje „Music in the Mountains“, pasirodymai su trio „Z.E.N“ Aspeno muzikos festivalyje bei festivalyje „Ottawa Chamberfest“.  Šį sezoną N. Hakhnazaryanas grįžta koncertuoti su Baltimorės simfoniniu orkestru, su juo pagrieš E. Elgaro Koncertą violončelei ir orkestrui, o su Pietų pakrantės kameriniu orkestru atliks C. Saint-Saënso Koncertą violončelei. Tarp pasirodymų Europoje – trys rečitaliai Londono „Wigmore Hall“ su pianistais Pavelu Kolesnikovu ir Oxana Shevchenko.

Violončelininko repertuare – turtinga solo, kamerinės ir koncertinės muzikos paletė nuo W. A. Mozarto, L. van Beethoveno, A. Dvořáko iki S. Rachmaninovo, A. Chačaturiano ir kt. N. Hakhnazaryanas griežė su tokiais kolektyvais kaip Vienos, Stokholmo karališkosios filharmonijos, Helsinkio, NHK, Taivano filharmonijos, Vakarų Australijos simfoniniai, Miuncheno kamerinis orkestrai. Solo rečitalius ir trio kamerinės muzikos koncertus jis surengė Londone, Briuselyje, Ženevoje, Amsterdame, Milane ir kt. Šį spalio mėn. atlikėjas rengia pasirodymą Violončelininkų bienalėje Amsterdame.

Tarp N. Hakhnazaryano debiutų pastaraisiais metais – koncertai su Baltimorės, Sent Luiso, Liverpulio ir Stokholmo karališkųjų filharmonijų, Stavangerio, Utos, Berlyno „Konzerthaus“, Olandijos ir Eseno filharmonijų, Romos „Teatro Dell’Opera“ simfoniniais orkestrais. Tarp ryškesnių sugrįžimų – pasirodymai su Kanzaso miesto, Naujosios Zelandijos, BBC filharmonijos, Toskanos ir kt. simfoniniais kolektyvais. Minėtina daugybė įvairių šalių orkestrų, su kuriais griežė N. Hakhnazaryanas, bendradarbiaudamas su tokiais dirigentais kaip V. Gergijevas, G. Guerrero, J. Hrůša, T. Koopmanas, P. Kogenas, N. Järvi, M. Pletniovas, L. Slatkinas, T. Sokhievas, D. Robertsonas, J. Bělohlávekas. Praėjusiais metais San Fransiske, Toronte, Vašingtone ir Niujorke violončelininkas surengė keletą rečitalių su pianiste Noreen Polera, jų programoje skambėjo I. Albenizo, J. Brahmso, G. Ligeti, J. Massenet, R. Ščedrino ir kt. muzika.

N. Hakhnazaryanas yra Maltos filharmonijos reziduojantis menininkas. Minėtinos jo gastrolės su trio „Z.E.N.“ po Didžiąją Britaniją, Kiniją, Honkongą. 2017 m. kompanija „Deutsche Grammophon“ išleido debiutinę trio plokštelę su J. Brahmso ir A. Dvořáko kūriniais.

Kaip kamerinės muzikos atlikėjas ir solistas N. Hakhnazaryanas koncertavo Niujorko „Carnegie Hall“, Naujosios Anglijos konservatorijos „Jordan Hall“ Bostone, Čikagos „Harris Theatre“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Paryžiaus „Salle Pleyel“, Londono „Wigmore Hall“, Berlyno „Konzerthaus“, Vienos „Konzerthaus“, Tokijo „Oji Hall“, Šanchajaus koncertų salėje; prestižiniuose festivaliuose – Ravenos, Aspeno, Meklenburgo-Pomeranijos, Kisingerio vasaros, „Beethovenfest“ Bonoje, Liucernos, Verbjė ir daugelyje kitų.

N. Hakhnazaryanas pelnė stipendijų iš M. Rostropovičiaus ir Rusijos atlikimo menų fondų, 2006 m. jis iškovojo pirmąsias premijas A. Chačaturiano tarptautiniame konkurse Armėnijoje ir A. S. Johansen tarptautiniame jaunųjų stygininkų konkurse. Tapdamas pirmosios premijos nugalėtoju 2008 m. Jaunųjų atlikėjų perklausoje jis buvo pakviestas debiutuoti Niujorko „Carnegie Zankel Hall“ ir Vašingtone. 

N. Hakhnazaryanas gimė muzikų – smuikininko ir pianistės – šeimoje Jerevane (Armėnija). Jaunasis violončelininkas meistriškumo sėmėsi iš legendinio M. Rostropovičiaus, o 2011 m. baigė studijas Naujosios Anglijos konservatorijoje, vadovaujamas Lawrence Lesser. Taip pat minėtinos jo studijos Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje (A. Selezniovo kl.), Jerevano muzikos mokykloje (Z. Sarkisyano kl.).

N. Hakhnazaryanas griežia 1707 m. meistro Josepho Guarneri pagaminta violončele, F. X. Tourte’s ir B. Rollando smičiais.

ĒRIKAS KIRŠFELDAS yra Liepojos simfoninio orkestro „Gintaro skambesys“ violončelių koncertmeisteris. Ilgus metus jis buvo kamerinio orkestro „Kremerata Baltica“ solistas ir violončelių kioncertmeisteris. Ē. Kiršfeldas mokėsi griežti violončele E. Darzinio muzikos mokykloje (mokyt. D. Racevskos kl.) ir J. Vytuolio Latvijos muzikos akademijoje, kur jam vadovavo profesoriai M. Villerussas ir E. Testeleca. J. Sibeliuso akademijoje Helsinkyje jis tobulinosi prof. A. Noraso klasėje bei vėliau baigė Bazelio muzikos akademiją, kur studijavo pas I. Monighetti.

Ē. Kiršfeldas yra styginių kvarteto „Spikeri“ narys. Anksčiau violončelininkas griežė tokiuose kolektyvuose kaip Latvijos nacionalinis, Latvijos filharmonijos kamerinis bei Lapenrantos miesto simfoninis orkestrai. Kaip solistas yra surengęs pasirodymų su „Kremerata Baltica“, Latvijos nacionaliniu simfoniniu orekstru, Rygos „Sinfonietta“, simfonine grupe „Riga“ bei Liepojos kolektyvu. Atlikėjas bendradarbiavo su dirigentais, tarpo kurių – A. Poga, A. Mustonenas, L. Shambadalas ir kt.

Aktyviai solo ir kameriniuose ansambliuose koncertuojantis Ē. Kiršfeldas yra parengęs įrašų Latvijos radijui. 2009 m. jis apdovanotas Latvijos didžiuoju muzikos prizu už ansamblinį muzikavimą. Violončelininkas taip pat dėsto J. Vytuolio Latvijos muzikos akademijoje, Kamerinio ansamblio ir koncertmeisterio katedroje, bei yra Jūrmalos muzikos mokyklos mokytojas. 

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: