Grįžti į pradinį puslapį   Atlikėjai   LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS   Artimiausi renginiai
„LKO, Sergejus Krylovas“

2020 m. birželio 9 d., antradienis, 19.00
, Vilnius
Organizatorius:

Vieta bus patikslinta

„LKO, Sergejus Krylovas“

WOLFGANG AMADEUS MOZART – Operos „Don Žuanas“ uvertiūra; Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 23 A-dur, KV 488
PĒTERIS VASKS – Koncertas smuikui ir styginiams „Tolima šviesa“ („Tālā Gaisma“)

Pelnęs pirmąsias premijas A. Stradivari konkurse Kremonoje ir prestižiniame F. Kreislerio konkurse Vienoje, S. Krylovas koncertuoja Berlyno ir Miuncheno filharmonijų, Vienos „Musikverein“ ir „Konzerthaus“, Venecijos „Teatro La Fenice“, Milano „Teatro alla Scala“, Tokijo „Suntory Hall“, Buenos Airių „Teatro Colón“ ir kitose pasaulio scenose; koncertuoja su Vienos, Sankt Peterburgo, NHK Tokijo, Čekijos, Hamburgo filharmonijų, Milano Giuseppe’s Verdi, Parmos „Filarmonica Toscanini“, Anglijos kameriniu, Zalcburgo „Camerata Academica“ ir kitais orkestrais.

„Mozartas pajuto, kad publika nuo jo tolsta, todėl bandė ją susigrąžinti kūriniais, kurių pasisekimas būtų garantuotas“, – rašė entuziastingas Vienos klasikų kūrybos tyrinėtojas Albertas Einsteinas. Būtent tokiu, staigios sėkmės (o kartu ir amžinos šlovės) sulaukusiu kūriniu tapo Koncertas fortepijonui Nr. 23,kuriam autorius parinko A-dur tonaciją, paprastai siejamą su „aksominiu“ ir giedru grožiu. Prieš šį kūrinį skambės operos arba, kaip Mozartas ją vadino, žaismingosios dramos (dramma giocoso) „Don Žuanas“ uvertiūra.

Vieno geriausiai pasaulyje žinomų latvių kompozitorių Pēterio Vasko muzika kelia globalius ir nesenstančius klausimus apie gyvenimą ir mirtį, neapykantą ir atleidimą, harmoniją ir chaosą. 1996 metais sukurtą koncertą smuikui ir styginiams „Tolima šviesa“ („Tālā Gaisma“) muzikos kritikai apibūdina kaip meditacijos kupiną, tiesiog nežemišką muziką. Pats P. Vaskas apie šį kūrinį sako: „Tai tragedijos paliesta nostalgija. Vaikystės prisiminimai, gaubiami milijonus mylių nutolusių žvaigždžių žibėjimo.“

20, 30, 40, 50 Eur