Grįžti į pradinį puslapį   Atlikėjai   LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS   Renginių archyvas  
„Koncertas trims smuikams“

„Koncertas trims smuikams“

2018 m. rugsėjo 22 d., šeštadienis, 19.00
Filharmonijos Didžiojoje salėje , Vilnius
Atlikėjai
Solistai:
DŽERALDAS BIDVA
RUSNĖ MATAITYTĖ (smuikai)
KRISTINA MILLER (fortepijonas)
Programa
„Koncertas trims smuikams“

FELIX MENDELSSOHN-BARTHOLDY – Koncertas smuikui, fortepijonui ir orkestrui d-moll, MWV O4
ALFRED SCHNITTKE – „Senovinio stiliaus siuita“ (V. Spivakovo orkestruotė)
OLLI MUSTONEN – Koncertas trims smuikams ir orkestrui

Lietuvos kamerinis orkestras pradeda naują sezoną ir kartu su meno vadovu, smuikininku ir dirigentu Sergejumi Krylovu savo pagrindinėje scenoje pateikia įvairią ir turiningą programą.

Kiti vakaro solistai – smuikininkai Džeraldas Bidva ir Rusnė Mataitytė. Dž. Bidva yra kamerinio orkestro „Kremerata Baltica“ ir Lietuvos kamerinio orkestro koncertmeisteris, dažnai koncertuoja kaip solistas ir su įvairiais kameriniais ansambliais, kviečiamas į tokius prestižinius festivalius kaip Zalcburgo, Lokenhauzo, Gštado, „Les muséiques“ Bazelyje ir kiti. R. Mataitytė yra pasirodžiusi „Wiener Konzerthaus“, „Carnegie Hall“, „St. John’s Smith Square“ koncertų salėse. Ji – fortepijoninio trio „Kaskados“ narė. Kompozitoriai O. Balakauskas, A. Martinaitis ir S. Harrison R. Mataitytei dedikavo koncertus smuikui, juos ji atliko su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu bei Šv. Kristoforo kameriniu orkestrais.

Vokietijoje gyvenanti pianistė Kristina Miller yra Sankt Peterburgo, Miuncheno ir Vienos konservatorijų auklėtinė. Nuo 12 metų ji koncertuoja Europoje, JAV, Australijoje ir Pietų Amerikoje, pasirodo su „Berliner Camerata“, Valstybinės Sankt Peterburgo kapelos simfoniniu orkestru ir kitais kolektyvais.

Koncerto pradžioje skambės Felixo Mendelssohno-Bartholdy Koncertas smuikui, fortepijonui ir orkestrui d-moll, MWV O4: kompozitorius jį parašė būdamas 13 metų, ir šis opusas tik patvirtina jo ankstyvos kūrybos meistriškumą. Tai visiškai brandus, įspūdingas kūrinys, kuriame akivaizdi J. S. Bacho įtaka jaunajam Mendelssohnui – tiek solinių instrumentų, tiek orkestro partijose.

1972 m. Alfredas Schnittke sukūrė „Senovinio stiliaus siuitą“ smuikui ir fortepijonui, kurioje susipynė rusų, žydų, amerikiečių muzikos tradicijos, paįvairintos praeities atspalviais. Paties A. Schnittke’s žodžiais – jis nutiesė tiltą tarp rimtosios ir lengvosios muzikos. Keistu „postšostakovičiaus“ braižu pasižyminti kompozicija kupina tapybinių, net kinematografinių įvaizdžių. Koncerte bus atliekama V. Spivakovo orkestruotė.

Suomių pianistas, dirigentas ir kompozitorius Olli Mustonenas koncertuoja su garsiausiais pasaulio orkestrais – Berlyno, Londono, Los Andželo filharmonijų, Čikagos, Klivlando, Filadelfijos simfoniniais, „Royal Concertgebouw“ ir kitais. Jo kūryboje susijungia neoklasikinis, neobarokinis, romantinis ir minimalistinis stiliai. Didžiausios įtakos jo kūrybai turėjo I. Stravinskio, O. Respighi ir B. Martinů muzika. Koncertą trims smuikams ir orkestrui O. Mustonenas parašė 1998 metais.

Bilietų kainos
10, 15, 20 30 Eur
 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: