Grįžti į pradinį puslapį   Atlikėjai   LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS   Renginių archyvas  
Koncertas „Trys +“

Koncertas „Trys +“

Trio FORTVIO 10-mečiui
2016 m. gruodžio 7 d., trečiadienis, 19.00
Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžioji salė, Vilnius
Atlikėjai
Trio FORTVIO:
Indrė Baikštytė (fortepijonas)
Ingrida Rupaitė-Petrikienė (smuikas)
Povilas Jacunskas (violončelė)
Dirigentas MODESTAS BARKAUSKAS
Programa
Koncertas „Trys +“

CLAUDE DEBUSSY – „Mėnulio šviesa“ (Clair de lune) iš „Bergamaskiškos siuitos“ (Suite bergamasque), fortepijoniniam trio aranžavo Tomas Petrikis
MAURICE RAVEL – Fortepijoninis trio a-moll, M. 67
PĒTERIS VASKS – Cantabile styginių orkestrui
ANATOLIJUS ŠENDEROVAS – Trio Grosso fortepijonui, smuikui, violončelei ir kameriniam orkestrui (2016 m. versija dedikuota „FortVio“ 10mečiui)

„Toks ansamblis – lyg nauja, pagal slėpiningus gamtos dėsnius susitelkusi teatro trupė“, – po koncerto Thomo Manno festivalyje „7 meno dienose“ rašė muzikologas Edmundas Gedgaudas. Išties, fortepijoninis trio „FortVio“ nuo pat susikūrimo 2006 m. žavi ir stebina koncertinio gyvenimo aktyvumu ir programų originalumu. Kolektyvo brandos paliudijimu galima laikyti prieš porą metų pristatytą ir pirmąją „FortVio“ kompaktinę plokštelę. Joje įrašyti sudėtingi Johanneso Brahmso ir Dmitrijaus Šostakovičiaus kūriniai, įamžinantys ansamblio techninę, kūrybinę laikyseną, kurios formavimuisi, be kita ko, įtakos turėjo intensyvus darbas su Lietuvos ir užsienio profesoriais: Dalia Balsyte, Avedisu Kouyoumdjianu, Johannesu Meissliu, Hatto Beyerle, Migueliu Da Silva ir kitomis įžymybėmis – ECMA (Europos kamerinės muzikos akademija) meistriškumo kursų vadovais. 2012 m. ansamblis tapo ECMA nariu ir galėjo plačiai koncertuoti Europoje, daryti įrašus. Kolektyvo biografijoje gausu konkursinių laurų (Johanneso Brahmso Austrijoje, prestižinis Sergejaus Tanejevo kamerinių ansamblių Rusijoje ir kt.) ir reikšmingų apdovanojimų, naujausias – 2015 m. suteikta Lietuvos Vyriausybės kultūros ir meno premija. Pernai Nacionalinėje filharmonijoje ansamblis pasirodė su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, diriguojamu Modesto Pitrėno. Muzikologė Živilė Ramoškaitė po koncerto rašė: „Koncertas palyginti jaunam kameriniam kolektyvui buvo labai svarbus: reikėjo ne tik pateisinti dirigento pasitikėjimą ir įrodyti teisę būti šioje scenoje, bet ir pasistengti sužavėti Filharmonijos publiką. Juk konkurencijos esama ne tik už mūsų valstybės sienų, apie ką nuolatos šnekama, ji kasmet didėja ir Lietuvoje, bent jau akademinės muzikos srityje. Noriu pasidžiaugti, kad debiutas pavyko, visi lūkesčiai pateisinti, publika sužavėta!“. Savo dešimties metų sukaktį „FortVio“ švenčia taip pat Nacionalinėje filharmonijoje, šį kartą su Lietuvos kameriniu orkestru, kuriam diriguos Modestas Barkauskas. Išskirtinis koncerto akcentas – žymaus kompozitoriaus Anatolijaus Šenderovo kūrinys Trio Grossofortepijonui, smuikui, violončelei ir kameriniam orkestrui, kurio naujausia šių metų versija dedikuota „FortVio“ 10-mečiui. 

Bilietų kainos
10, 14, 20, 30 Eur
 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: