Grįžti į pradinį puslapį   Atlikėjai   LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS   Renginių archyvas  
Eric Whitacre ir choras „Bel Canto" pristato: „Revolution Together"

Eric Whitacre ir choras „Bel Canto" pristato: „Revolution Together"

2016 m. gruodžio 13 d., antradienis, 19.00
Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžioji salė, Vilnius
Organizatorius:

Atlikėjai
Meno vadovas Sergej Krylov
LIETUVOS KARIUOMENĖS PUČIAMŲJŲ ORKESTRAS
Vadovas Egidijus Ališauskas
GIUNTER PERCUSSION
Solistė LINA DAMBRAUSKAITĖ (sopranas)
Dalyvauja ARTŪRAS ANUSAUSKAS (fortepijonas)
Dirigentas ARTŪRAS DAMBRAUSKAS
Programa

Eric Whitacre, Jonathan Newman, Martin Gore, Vytautas Miškinis, Vaclovas Augustinas

Pirmą kartą Lietuvoje – šiuolaikinės chorinės muzikos žvaigždė, „Grammy“ laureatas, TED pranešėjas, vienas garsiausių pasaulyje mūsų kartos kompozitorių ir dirigentų Eric Whitacre ir geriausias Lietuvoje mišrus neprofesionalų choras „Bel Canto“ susitinka ypatingam Kalėdiniam koncertui! 2016 m. gruodžio 11–13 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje! Pirmą kartą Lietuvos chorinės muzikos istorijoje – Eric Whitacre ir Lietuvos choras kartu!

Po praėjusių metų į Lietuvos rekordų knygą įrašytų choro „Bel Canto“ kalėdinių „Deep Field“ koncertų, šiais metais „Bel Canto“ kviečia tapti dar vieno istorinio įvykio šalies chorinės muzikos pasaulyje liudininkais. Choras „Bel Canto“ pristato bendrą muzikinį projektą su vienu garsiausių pasaulyje šiuolaikinių kompozitorių ir dirigentų, „Grammy“ laureatu Eric Whitacre. Muzikos pasaulį sudrebinusio inovatyvaus ir chorinės muzikos įvaizdį pakeitusio „Virtual Choir“ projekto autorius atvyksta bendram koncertui su choru „Bel Canto“!

Eric Whitacre ir choras „Bel Canto“ savo kalėdiniuose koncertuose pristatys gražiausią Eric Whitacre chorinę muziką ir ryškiausių mūsų dienų Lietuvos kompozitorių kūrinius. Pagrindinis koncertų akcentas – naujausi Eric Whitacre kūriniai – „Deep Field“ orkestrui, chorui ir mobiliajai programėlei bei „Godzilla Eats Las Vegas!“. Filharmonijos scenoje chorui „Bel Canto“ ir beveik 70 muzikantų orkestrui diriguos ne tik „Bel Canto“ meno vadovas Artūras Dambrauskas, bet ir pats Eric Whitacre, kuris stos prie dirigento pulto dviejuose koncertuose iš trijų.

Kalėdiniuose koncertuose taip pat dalyvaus šiam projektui suburti geriausių šalies kolektyvų – Lietuvos kamerinio orkestro (meno vadovas Sergej Krylov), Lietuvos kariuomenės pučiamųjų orkestro (vadovas Egidijus Ališauskas), ansamblio „Giunter Percussion“ – muzikantai, taip pat solistė Lina Dambrauskaitė ir pianistas Artūras Anusauskas. 

Šiuolaikinė chorinė muzika, užkariavusi milijonų širdis visame pasaulyje

Pirmąją koncerto dalį choras „Bel Canto“ ir Eric Whitacre pradės kūriniu „Lux Aurumque“ iš kompozitoriui „Grammy“ apdovanojimą pelniusio albumo „Light & Gold“. Šia kompozicija prasidėjo garsusis Eric Whitacre „Virtual Choir“ projektas, kuris 2010 m. pradžioje negrįžtamai pakeitė chorinės muzikos pasaulį bei atvėrė naujas muzikos atlikimo ir moderniųjų technologijų sąveikos galimybes.

Diriguojant Eric Whitacre, choras „Bel Canto“ taip pat atliks legendinės britų grupės „Depeche Mode“ kūrinio „Enjoy the Silence“ chorinę versiją, kurią Eric Whitacre apgaubia savo firminiais whitakordais, kviesdamas klausytojus pasinerti į jo muzikai būdingą skaidrią ir elegantišką garsų erdvę. Koncerte taip pat skambės kompozitoriaus „Five Hebrew Love Songs“, taip pat vienas žinomiausių Eric Whitacre kūrinių „Sleep“, kurį šį kartą choras „Bel Canto“ atliks pritariant Lietuvos kameriniam orkestrui. Na, o choro bičiulė Lina Dambrauskaitė ir Lietuvos kamerinis orkestras pristatys Eric Whitacre kūrinį sopranui ir styginių orkestrui „Goodnight Moon“.

Choras „Bel Canto“ koncerte taip pat atliks garsiausių šiuolaikinių Lietuvos kompozitorių kūrinius: naujausią Vaclovo Augustino kompoziciją „M. K. Oginskio priesakai sūnui“, Vytauto Miškinio „Pater Noster“ ir Donato Zakaro „Išėjau iš proto“. 

Pasilikę beribėje visatoje. „Deep Field“ – orkestrui, chorui ir mobiliajai programėlei – sugrįžta į Vilnių dar didesne jėga

Pagrindinis Eric Whitacre ir choro „Bel Canto“ koncerto akcentas – naujausias kompozitoriaus opusas orkestrui, chorui ir mobiliajai programėlei „Deep Field“. Šią kosminę, novatorišką kompoziciją choras „Bel Canto“ pirmą kartą Lietuvos publikai pristatė per praėjusių metų Kalėdas. Vilnius tuomet tapo trečiuoju miestu pasaulyje, kuriame buvo atliktas šis įspūdingas publiką sužavėjęs Eric Whitacre kūrinys.

Deep Field“ sugrįžta į Vilnių su nauja jėga – Eric Whitacre papildė savo kompoziciją ryškia vargonų partija, o patobulinta „Deep Field“ mobilioji programėlė skleis dar ryškesnį elektronikos garsą. Atliekant „Deep Field“, žiūrovų išmaniuosiuose telefonuose instaliuotos mobiliosios programėlės skleidžiamas elektronikos garsas susilies su orkestro ir choro atliekama muzika ir taps kūrinio atlikimo dalimi.

Eric Whitacre kūrinį „Deep Field“ parašė įkvėptas to paties pavadinimo NASA Hubble kosminio teleskopo nuotraukų, kuriose užfiksuotas giliausias iki šiol mokslui žinomas visatos vaizdas. Kompozitorius siekia sujungti klasikinės ir chorinės muzikos galimybes su naujausiomis technologijomis, žavisi mokslo ir muzikos sinteze bei dar drąsiau įtraukia žiūrovus į kūrinių atlikimą.

Godzilla Eats Las Vegas!“ – antrasis „nuodėmių miesto“ herojaus vizitas Vilniuje. Jam čia patiko :)

Dar vienas Eric Whitacre ir choro „Bel Canto“ kalėdinio koncerto akcentas – praėjusiais metais Vilniaus publiką iš nuostabos susigūžti ir prapliupti juoku privertęs netikėtas ir drąsus Eric Whitacre kūrinys „Godzilla Eats Las Vegas!“. Pats autorius jį vadina „visiškai absurdišku“ ir pateikia kaip pokštą.

Ši padūkusi kompozicija – tarsi iš įvairių garsinių atkarpų sudėta mozaika, kurioje kontrastingos iki skausmo pažįstamos muzikinės detalės sumestos kartu nepaisant jokių dėsningumų, išskyrus paties autoriaus sugalvotą pasakojamos istorijos scenarijų. Tai ir panikos riksmai, šūksniai, ir tarsi iš niekur atsirandantys mambo bei tango ritmai, Frank Sinatra, Way Newton ir net Pyotr Tchaikovsky muzikos akcentai. Fantazijos kupinai Godzilos istorijai pavaizduoti Eric Whitacre pasitelkia apie trisdešimt skirtingų muzikos stilių, žaibiškai keičiančių vienas kitą ir taip sukuria beprotiško Godzilos vizito Amerikos „nuodėmių mieste“ nuotaiką.

Eric Whitacre apie „Godzilla Eats Las Vegas!“ yra rašęs: „Juokingiausia tai, jog šį kūrinį atlieka rimtose koncertų salėse visame pasaulyje. JAV jūrų pėstininkų orkestras jį grojo ant Kapitolijaus laiptų, jį atliko ir Škotijos nacionalinis pučiamųjų orkestras (jie grojo segėdami  kiltus, dėl Dievo meilės!). Aš net turiu vaizdo įrašą iš Japonijos, kur publika atrodo akivaizdžiai pasimetusi ir sutrikusi. Jūs įsivaizduojate?! Juokiuosi balsu net dabar apie tai rašydamas!“

Godzilla Eats Las Vegas!“ kompozitorius sukūrė 1996 m., o 2015 m. kūrinį aranžavo naujai kartu su kitu JAV kompozitoriumi Jonathan Newman.

Unikalus ir vienintelis toks Eric Whitacre ir choro „Bel Canto“ Kalėdinis koncertas – prieš pat šių metų Kalėdas – gruodžio 11–13 d. – Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje!

Daugiau informacijos: www.chorasbelcanto.lt

Informacija choro „Bel Canto“ 

Bilietų kainos
Bilietų pardavimas nuo 2016 m. spalio 6 d.
 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: