ČIURLIONIO KVARTETAS - Nariai

ČIURLIONIO KVARTETAS
JONAS TANKEVIČIUS (I smuikas)

Mokėsi pas prof. Viktorą Radovičių Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų mokykloje, vėliau pas jį mokslus tęsė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 1982 m. mirus dėstytojui, perėjo į Audronės Vainiūnaitės smuiko klasę ir ją baigė 1984 m. 1994 m. ten pat baigė asistentūrą-stažuotę pas prof. Eugenijų Paulauską. 1983 m. tobulinosi Igorio Oistracho meistriškumo kursuose. Smuikininkas pelnė antrąsias premijas respublikiniame jaunųjų atlikėjų konkurse (1979), tarprespublikiniame atlikėjų konkurse Minske (1980) ir tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse Šveinfurte (su Čiurlionio kvartetu ir gitaristu Andreasu Grünu, 2001 m.).

1981–1991 m. griežė Lietuvos kameriniame orkestre, nuo 1991 m. griežia Čiurlionio kvartete (nuo 1996 m. – primarijus). Nuo 1993 m. dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, 2003 m. jam suteiktas docento vardas. Smuikininkas yra parengęs kamerinės muzikos programų su ansambliu „Musica humana“, atlikęs sonatų ciklus su pianistu Jurgiu Karnavičiumi, miniatiūrų programas su pianistu Andriumi Vasiliausku, kūrinių smuikui ir vargonams programų su vargonininku Gediminu Kvikliu. Kaip solistas koncertavo su Lietuvos kameriniu, Vilniaus savivaldybės Šv. Kristoforo kameriniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Panevėžio kameriniu ir Klaipėdos kameriniu orkestrais. Lietuvos radijo fondams yra įrašęs apie 300 kūrinių; jam dalyvaujant įrašyta 10 kompaktinių plokštelių su Čiurlionio kvartetu ir 2 kompaktinės plokštelės su ansambliu „Musica humana“.

DARIUS DIKŠAITIS (II smuikas)

Griežti smuiku mokėsi Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų mokykloje, dėstytojų Emilijos Armonienės ir Ingridos Armonaitės klasėse (1980–1991). Baigė magistro studijas (1991–1997) ir meno aspirantūrą (1998–2000) Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pas prof. Raimundą Katilių. 1997 m. stažavo Graco aukštojoje muzikos mokykloje (Austrija) pas prof. Yairą Klessą. Dar būdamas studentu dalyvavo tarptautiniame smuikininkų konkurse „Premio Rodolfo Lipizer“ Goricijoje (Italija), kur pelnė V premiją ir prizą už geriausią sonatos interpretaciją. 2001 m. tarptautiniame Heino Ellerio smuikininkų konkurse jam pasisekė pelnyti prizą už geriausią estų kompozitoriaus kūrinio interpretaciją.

Nuo 1996 m. Darius Dikšaitis griežia II smuiku Čiurlionio kvartete, su kuriuo kasmet intensyviai koncertuoja Lietuvoje bei svetur, dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose. 2001 m. su kvartetu ir gitaristu Andreasu Grünu pelnė II premiją tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse Šveinfurte (Vokietija). Kartu neapleidžia ir kitų kamerinės muzikos žanrų (ypač, jam artimo trio žanro) bei solisto veiklos. Nuo 1996 m. Lietuvoje, Švedijoje ir Vokietijoje smuikininkas yra atlikęs kamerinės muzikos programas su įvairiais dainininkais ir instrumentininkais. 1998 m. smuikininkas surengė savo pirmąjį rečitalį Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Kaip solistas yra griežęs su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Klaipėdos kameriniu ir Panevėžio kameriniu orkestrais.

Darius Dikšaitis turi sukaupęs ir orkestrinio muzikavimo patirties, grieždamas Gidono Kremerio vadovaujamame orkestre „Kremerata Baltica“ (1997–2007), Vilhelmo Čepinskio vadovaujamame orkestre „Camerata Klaipėda“ (koncertmeisteris, 2005–2006) bei Vilniaus festivalio orkestre (2003–2007). 

1996–2000 m. LRT fondams yra įrašęs Johanno Sebastiano Bacho, Sergejaus Prokofjevo, Niccolò Paganini, Camille’io Saint-Saënso kūrinių smuikui solo ir kameriniams ansambliams. Su Čiurlionio kvartetu dalyvavo įrašant Jurgio Juozapaičio autorinę kompaktinę plokštelę „Tower Counterpoints“, vokiečių dainininkės Verenos Rein kompaktinę plokštelę „La note d’or“, soprano Astos Krikščiūnaitės kompaktines plokšteles „Portretas“ ir „Po angelo sparnu“. Darius Dikšaitis taip pat buvo vienas iš debiutinio jaunų džiazo muzikantų Liudo Mockūno bei Stefano Pasborgo albumo „Toxicum“ kviestinių muzikantų.

Nuo 2000 m. smuikininkas griežia iš Lietuvos kvarteto primarijaus prof. Eugenijaus Paulausko paveldėtu instrumentu.

GEDIMINAS DAČINSKAS (altas)

Griežti altu mokėsi Nacionalinėje M.K. Čiurlionio menų mokykloje, vėliau studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos prof. Petro Radzevičiaus alto klasėje ir Zalcburgo aukštosios muzikos mokyklos „Mozarteum“ prof. Thomaso Rieblio klasėje. 1992 m. jis laimėjo I premiją Mursijoje (Ispanija) vykusiame altistų konkurse.

Atlikėjas grojo solo festivaliuose „Gaida“, „Sugrįžimai“, dalyvavo Šarūno Nako vadovaujamo Naujosios muzikos ansamblio veikloje, buvo „Camerata Academica Salzburg“ narys ir Darmštato valstybinės operos altų grupės koncertmeisteris.

Jis daug dėmesio skiria senajai ir šiuolaikinei muzikai. Dažnai ją atlieka solo koncertuose ir dalyvaudamas įvairiuose kameriniuose ansambliuose. Nuo 2002 m. G. Dačinskas yra Čiurlionio kvarteto narys.

GLEBAS PYŠNIAKAS (violončelė)

Violončelininkas GLEBAS PYŠNIAKAS mokėsi B. Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje (mokyt. T. Kuc kl.), studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA, prof. R. Armono kl.), Vienos universitete (Mdw, prof. J. Meissl kl.), o Vienos konservatorijoje buvo legendinės violončelininkės N. Gutman auklėtinis. Meistriškumo sėmėsi pas Yo-Yo Ma, M. Rostropovičių, H. Schiffą, D. Geringą, P. Mullerį ir daugelį kitų.

Būdamas keturiolikos G. Pyšniakas debiutavo kaip solistas su Lietuvos kameriniu orkestru ir dirigentu prof. S. Sondeckiu Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Atlikėjas koncertavo įvairiose pasaulio vietose – Austrijoje, Kroatijoje, Danijoje, Olandijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Portugalijoje, Norvegijoje, Rusijoje, Slovakijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Italijoje, JAV; tokiose salėse kaip Maskvos konservatorijos Didžiojoje, S. Rachmaninovo, „Concertgebouw“ Amsterdame, „Musikverein“, Hofburgo rūmai bei Hofburgo koplyčia Vienoje, „Casa da musica“ Porte, „Fazioli“, „Teatro di Verdi“ Pizoje, „Didžioji gildija“ Rygoje, Edvardo Griego namai-muziejus Troldhaugene, Vienos rotušė ir kt. Solo violončelininkas griežė su Maskvos konservatorijos, Lietuvos nacionaliniu, Lietuvos valstybiniu, Porto simfoniniais, Lietuvos, Šv. Kristoforo, Vidžemės kameriniais, „Sinfonietta Riga“ ir kitais orkestrais; solinius bei kamerinės muzikos koncertus grojo daugelyje pasaulio šalių. Nuo 2018 m. balandžio G. Pyšniakas yra Čiurlionio styginių kvarteto narys, pakeitęs ilgametį violončelininką Saulių Lipčių.

G. Pyšniakas – daugelio nacionalinių bei tarptautinių konkursų laureatas. 2014 m. su smuikininke Dalia Dėdinskaite ir pianistu Ole Christianu Haagenrudu išleido kompaktinę plokštelę „Johannos Doderer fortepijoniniai trio“ („Capriccio/Naxos“ garso įrašų kompanija), 2015 m. su smuikininke D. Dėdinskaite ir pianistu Gintaru Januševičiumi įrašė kompaktinę plokštelę „Langas į Lietuvą“.

Violončelininkas yra VšĮ „Ars Lituanica“ vadovas, organizuoja ir vadovauja festivaliui „Kalėdos Vilniuje“ bei edukacinei jaunųjų talentų programai „Artistico“. 2006 m. už Lietuvos vardo garsinimą jis pelnė Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus apdovanojimą.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: