Grįžti į pradinį puslapį   Atlikėjai   ČIURLIONIO KVARTETAS   Renginių archyvas

EDMUNDAS SEILIUS (tenoras)

KRISTINA ZMAILAITĖ (sopranas)

Programa:

CLAUDE DEBUSSY – Styginių kvartetas g-moll, op. 10 (I dalis)

HENRI DUPARC – dainos balsui ir fortepijonui: „Phidylé“ („Fidilė“, žodžiai Leconte\'o de Lisle\'io), „Le manoir de Rosemonde“ („Rozamundos pilis“, žodžiai Robert\'o de Bonnières\'o), „L\'invitation au voyage“ („Kvietimas į kelionę“, žodžiai Charles\'o Baudelaire\'o)

CLAUDE DEBUSSY – „Mergaitė lino spalvos plaukais“ iš I preliudų knygos fortepijonui (aranžuotė styginių kvartetui); „Juodosios lėlės šokis“ iš ciklo fortepijonui „Vaikų kampelis“ (aranžuotė styginių kvartetui)

JACQUES OFFENBACH – Galopas iš operetės „Paryžietiškas gyvenimas“ (aranžuotė styginių kvartetui)

HENRI DUPARC – Dainos: „Chanson triste“ („Liūdna daina“, žodžiai Henri Cazaliso) balsui ir fortepijonui,  duetas „La fuite“ („Pabėgimas“, žodžiai Gautier) tenorui, sopranui ir fortepijonui

Pertrauka

JULES MASSENET – Duetai: „Horace et Lydie“ („Horacijus ir Lidija“, žodžiai Alfredo de Musset), „Les fleurs“ („Gėlės“, žodžiai Jacques\'o Normand\'o)

MAURICE RAVEL – Styginių kvartetas F-dur (I ir II dalys)

Priklauso festivaliui SALVE MUSICA

Didieji prancūzų muzikos meistrai... Ir jų kūryboje pulsuojanti bendraamžių Ch. Bodelaire’o, Th. Gautier, L. de Lisle’o lyrika, simbolisto P. Verlaine’o eilėdara... Žodžio magija sodrino to meto muzikos nuotaikas, liejo alsaus ilgesio, tolimų svajų, meilės aistrų peizažus. Šias XIX a. prancūzų mene vilnijusias spalvas koncerte drauge su stygininkais gaivins pamėgti solistai E. Seilius ir K. Zmailaitė.

Jauna dainininkų pora dar studijų metais aktyviai įsitraukė į Lietuvos muzikinį gyvenimą. K. Zmailaitė debiutavo Klaipėdos muzikiniame teatre, padainavusi Misis Ford O. Nikolai operoje „Vindzoro šmaikštuolės“, kūrė vaidmenis Kauno muzikiniame teatre. Romeo Ch. Gounod „Romeo ir Džuljetoje“, Pangas G. Puccini „Turandot“, Leopoldas F. Halevy operoje „Žydė“, Alfredas G. Verdi „Traviatoje“, Rinučio operoje „Džanis Skikis“ – tai tik keli personažai iš daugelio, kuriuos operos scenose talentingai įkūnijo E. Seilius. Populiarusis dainininkas yra sakęs, jog mėgsta dainuoti ir ne itin gausiai klausytojų auditorijai: „Tada solistas ir publika apsikeičia gera energija. Prisipažinsiu – dažnai jaučiu šį ryšį“.

Bilietų kainos: 15, 20, 30 Lt. Studentams, moksleiviams, senjorams – 20 % nuolaida