Grįžti į pradinį puslapį   Atlikėjai   ČIURLIONIO KVARTETAS   Renginių archyvas

Atlikėjai:

ČIURLIONIO KVARTETAS

Solistė – Nacionalinės premijos laureatė ASTA KRIKŠČIŪNAITĖ

Dalyvauja VYTAUTAS RUMŠAS (aktorius)

Programa: Juozo Naujalio, Antano Kačanausko, Juozo Gruodžio, Balio Dvariono, Algimanto Bražinsko, Vidmanto Bartulio kūriniai, Kristijono Donelaičio, Maironio, Vinco Mykolaičio-Putino, Justino Marcinkevičiaus eilės

Ryški šiandienos dainininkė ASTA KRIKŠČIŪNAITĖ daug metų reiškiasi įvairiuose muzikinio gyvenimo baruose nuo scenos iki koncertų organizavimo veiklos. Jos kūrybinę biografiją puošia prestižiniai tarptautiniai festivaliai, pagrindiniai vaidmenys Lietuvos, Estijos, Lenkijos operos teatruose, įrašyta solinė kompaktinė plokštelė, Muzikų sąjungos „Auksinio disko“ laureatės titulas. Geriausiai muzikos visuomenė Astą Krikščiūnaitę pažįsta kaip talentingą kamerinės ir stambių žanrų simfoninės-oratorinės muzikos atlikėją, dainavusią diriguojant tokioms pasaulinės šlovės asmenybėms kaip šviesaus atminimo lordas Yehudi Menuhinas. „Už plataus Lietuvos ir pasaulio muzikos repertuaro intelektualų ir įtaigų įprasminimą, už išskirtinę vokalo kultūrą“ 2011 metais dainininkė įvertinta Nacionaline kultūros ir meno premija.

Pernai paminėjęs kūrybinės veiklos 45-metį, ČIURLIONIO KVARTETAS garsėja kaip išradingas kolektyvas, kuriam pagyrimų negaili ir Lietuvos, ir užsienio kritikai. Kvartetas koncertavo visoje Europoje, Kanadoje, JAE, JAV, Meksikoje, Japonijoje bei Kinijoje. Ansamblis yra parengęs įdomius koncertų ciklus, griežė monografinius Mozarto, Šostakovičiaus, Schuberto, Schumanno koncertus, surengė 100 koncertų 100-osioms Čiurlionio mirties metinėms, daug dėmesio skiria lietuvių autorių kūrybai. Pastarųjų metų veikla liudija Čiurlionio kvarteto brandą, aiškius vertybinius kriterijus bei jais pagrįstą savitą interpretacinę raišką. Šiam ansambliui vienam pirmųjų mūsų šalyje buvo skirta Lietuvos nacionalinė premija, jo nariai groja unikaliais XVIII a. italų meistrų instrumentais.

Programa, skirta Kristijono Donelaičio metams, pasižymi muzikos ir poezijos darna. Menininkai atskleis lietuvių muzikos ir literatūros vaizdinių turtingumą, tautinį koloritą, pavasarišku gyvybingumu trykštančią muzikos ir žodžio jėgą. Poeziją skaitys žinomas teatro ir TV aktorius Vytautas Rumšas.