Grįžti į pradinį puslapį   Renginiai ir repertuaras   Visi renginiai  
„Kremerata Baltica“ 20-mečiui bei G. Kremerio 70-mečiui

„Kremerata Baltica“ 20-mečiui bei G. Kremerio 70-mečiui

2017 m. vasario 18 d., šeštadienis, 19.00
Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžioji salė, Vilnius
Organizatorius:

Koncertas rengiamas su „Kremerata Baltica Management“ Atlikėjai
Orkestras KREMERATA BALTICA
Vadovas ir solistas GIDON KREMER (smuikas)
AGATA DARAŠKAITĖ (smuikas)
Programa
„Kremerata Baltica“ 20-mečiui bei G. Kremerio 70-mečiui

ANATOLIJUS ŠENDEROVAS – „Cantus in memoriam Jascha Heifetz“ (solistė AGATA DARAŠKAITĖ, Linos Albrikienės audiovizualinė kompozicija)
MIECZYSŁAW WEINBERG – Simfonija Nr. 4 (klarneto solo MATE BEKAVAC)
PHILIP GLASS (aranž. PAUL BARNES, ANDREI PUSHKAREV) – „Orfėjo siuita“
ASTOR PIAZZOLLA (aranž. LEONID DESIATNIKOV) – „Quatro porteno“ 

„Prikelianti, su niekuo nesupainiojama Gidono Kremerio interpretacija gyvai liudija, kad kūrinio atlikimas yra jo „atradimo iš naujo“ veiksmas. Jis pripažįsta tik „savąjį skambesį“ sugėrusią muziką, tą, kuri tave pripildo ir suteikia jėgų“, – apie žymų smuikininką ir orkestro „Kremerata Baltica“ įkūrėją bei vadovą yra rašiusi muzikologė Gražina Daunoravičienė. 2017-aisiais švenčiantis 70 metų sukaktį Gidonas Kremeris su orkestru vėl lankosi Nacionalinėje filharmonijoje, čia rengia išskirtinį jubiliejinį koncertą. Kaip visuomet intriguojanti orkestro programa žada žinomų kūrinių įdomių aranžuočių, o Anatolijaus Šenderovo „Cantus in memoriam Jascha Heifetz“ bus papildyta ir audiovizualine kompozicija. Solisto partijas grieš pats Gidonas Kremeris, Agata Daraškaitė, o Mieczysławo Weinbergo Simfonijoje Nr. 4 išgirsime pasaulio scenose išgarsėjusio klarneto virtuozo Mate Bekavaco solo.

G. Kremerio 1997 m. įkurtas kamerinis orkestras „Kremerata Baltica“ yra laikomas bene ryškiausiu Europos tarptautiniu orkestru, apdovanotas „Grammy“. Maestro Kremeris specialiai pasirenka jaunus, entuziastingus Baltijos šalių muzikantus, atsparius rutinai, kuri dažnai įtraukia ne vieną profesionalų orkestrą. „Kremeratoje“ svarbi kiekvieno meninė asmenybė, jos kūrybiškas požiūris į muziką. 2017 m. 20-metį švenčiantis orkestras grojo daugiau nei penkiasdešimtyje šalių, 600 miestų, surengė daugiau kaip 1000 koncertų visame pasaulyje. Orkestras yra nelyginant terpė, kurioje savo turtinga menine patirtimi Gidonas Kremeris gali dalytis su jaunąja karta, tuo pat metu siekdamas aktyvinti muzikinį gyvenimą Baltijos šalyse. „Kremeris ir jo naujasis orkestras, sudarytas iš neeilinių jaunų Baltijos šalių atlikėjų, yra nepaprasti… Jie įkvepia gyvybę viskam, prie ko prisiliečia savo strykais“, – orkestro kūrybinio kelio pradžioje rašė „Los Angeles Times“.

„Prikelianti, su niekuo nesupainiojama Gidono Kremerio interpretacija gyvai liudija, kad kūrinio atlikimas yra jo „atradimo iš naujo“ veiksmas. Jis pripažįsta tik „savąjį skambesį“ sugėrusią muziką, tą, kuri tave pripildo ir suteikia jėgų“, – apiežymų smuikininką ir orkestro „Kremerata Baltica“ įkūrėją bei vadovą yra rašiusi  muzikologė Gražina Daunoravičienė. 2017-aisiais švenčiantis 70 metų sukaktį Gidonas Kremeris su orkestru vėl lankosi Nacionalinėje filharmonijoje, čia rengia išskirtinį jubiliejinį koncertą. Kaip visuomet intriguojanti orkestro programa žada žinomųkūrinių įdomių aranžuočių, o Anatolijaus Šenderovo „Cantus in memoriam Jascha Heifetz“ bus papildyta ir audiovizualine kompozicija. Solisto partijas grieš pats Gidonas Kremeris, Agata Daraškaitė, o Mieczysławo Weinbergo Simfonijoje Nr. 4 išgirsime pasaulio scenose išgarsėjusio klarneto virtuozo Mate Bekavaco solo.

Klausytojų dėmesiui

Turintiems bilietus į vasario 18 d. koncertą ir pateikusiems jį kasoje, bilietai į vasario 19 d. 11 val. koncertą kainuos po 2 eurus.

Bilietų kainos
15 Eur
 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: