Grįžti į pradinį puslapį   Renginiai ir repertuaras   Visi renginiai   Archyvas  
„Vilniaus kvartetas ir Golda Vainberg-Tatz“

„Vilniaus kvartetas ir Golda Vainberg-Tatz“

2018 m. spalio 24 d., trečiadienis, 19.00
Filharmonijos Didžiojoje salėje, Vilnius
Atlikėjai
GOLDA VAINBERG-TATZ (fortepijonas)
Programa
„Vilniaus kvartetas ir Golda Vainberg-Tatz“

JOHANNES BRAHMS – Fortepijoninis kvartetas g-moll, Nr. 1, op. 25 
CÉSAR FRANCK – Fortepijoninis kvintetas f-moll, op. 14

Valstybinio Vilniaus kvarteto viešnia – ištikima šio kolektyvo bičiulė ir partnerė, pianistė Golda Vainberg-Tatz. Buvusi vilnietė, M. K. Čiurlionio mokyklos, vėliau – Izraelio S. Rubino muzikos akademijos, Manhatano ir Juilliardo aukštosios muzikos mokyklų Niujorke auklėtinė, yra daugelio konkursų laureatė. G. Vainberg-Tatz groja rečitalius Europoje, Izraelyje ir JAV, jos pasirodymus transliuoja pasaulio radijo bei televizijos kanalai.

Pianistė yra koncertavusi Niujorko („Weill Recital Hall“, „Kaufman Hall“ ir „Merkin Hall“), Toronto (Gleno Gouldo), Maskvos konservatorijos P. Čaikovskio ir kitose salėse, Jeruzalės muzikos centre, Tel Avivo muziejuje. Kaip solistė ji koncertavo su Lietuvos nacionaliniu, Šanchajaus filharmonijos, Mičigano Ann Arboro, Sinsinačio simfoniniais kolektyvais, „Raanana sinfonietta“, Lietuvos, Maskvos kameriniais orkestrais.

Kompozitoriai romantikai vadovavosi šia Roberto Schumanno mintimi: „Protas suklysta, o jausmai – niekada!“ Brandžiausius Johanneso Brahmso kūrybos metus lydi prie jo didžiųjų veikalų prigludę mėgstamiausi opusai – kamerinio žanro kūriniai, teikę jam didžiulį pasitenkinimą. Kompozitorius parašė tris fortepijoninius kvartetus, šį vakarą atliekamas Pirmasis žãvi temų įvairove, romantinių vaizdų gausa bei spalvinga nuotaikų kaita, tarp jų – ir tragizmo nestokojanti patetika, ir slogus nerimo jausmas, ir vengrų (čigonų) melodijomis ataustas džiūgavimas. Kvarteto premjera įvyko 1867 m. Budapešte, fortepijono partiją atliko autorius.

XIX a. antrosios pusės muzikos horizonte didinga Césario Francko figūra stovi kiek atokiau. Tuo metu daugumos prancūzų kompozitorių dėmesys buvo nukreiptas į muzikinį teatrą, o C. Franckas savo kūrybinę energiją skyrė simfoninei ir kamerinei muzikai. Didžiausi kompozitoriaus laimėjimai (simfoniniai kūriniai, oratorija ir kameriniai ansambliai) tenka paskutiniam gyvenimo tarpsniui – 1870–1890 m., jiems būdingas klasicizmo ir romantizmo elementų derinimas. Fortepijoninis kvintetas – vėlyvasis kompozitoriaus opusas, dvelkiantis nuoširdžios meilės gamtai įkvėptu lyrizmu. Kvintete atsispindi C. Francko kūrybos filosofinė gelmė, deranti su lotyniškajai tradicijai įprasta jausmo ir proto pusiausvyra bei subtiliu prancūzų muzikos skoniu ir spindesiu.

 

Bilietų kainos
7, 10, 15, 20 Eur
 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: