Grįžti į pradinį puslapį   Renginiai ir repertuaras   Visi renginiai   Archyvas  
Kompozitoriaus Arvydo Malcio 60-mečiui

Kompozitoriaus Arvydo Malcio 60-mečiui

2017 m. balandžio 22 d., šeštadienis, 19.00
Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžioji salė, Vilnius
Atlikėjai
Solistai:
LIUDAS MOCKŪNAS (saksofonas)
BORIS ANDRIANOV (violončelė)
Dirigentas MARTYNAS STAKIONIS
Programa
Kompozitoriaus Arvydo Malcio 60-mečiui

ARVYDAS MALCYS
Simfonija Nr. 3 „Grünwald“
Koncertas violončelei ir orkestrui
„Virš mūsų tik dangus“ simfoniniam orkestrui
Koncertas sopraniniam saksofonui ir orkestrui

Šį vakarą bendradarbiaujant su Lietuvos kompozitorių sąjunga rengiamas autorinis lietuvių kompozitoriaus Arvydo Malcio kūrybos koncertas. Jame dalyvauja jauno dirigento Martyno Stakionio vadovaujamas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras bei solistai Liudas Mockūnas (saksofonas) ir Boris Andrianov (violončelė).

A. Malcio kūryboje vyrauja instrumentinė muzika. Grynosios muzikos raiška joje dera su ekspresionistiniu vaizdingumu ir impresionistine garsų poezija, neoklasicistinis formos pojūtis – su aleatorikos ir sonoristikos elementais. Turėdamas išlavintą tembrinę klausą, kompozitorius daug dėmesio skiria instrumentų, įvairių jų registrų skambesio spalvoms. Gerai išmanydamas instrumentų specifiką, A. Malcys operuoja įvairiausiomis jų raiškos, tarpusavio derinimo galimybėmis, kuria ryškius personifikuotus, „teatrališkus“ instrumentų charakterius. Kompozitoriaus kūryboje apstu kontrastingų sugretinimų, grotesko ir ironijos.

A. Malcio opusai buvo atliekami tarptautiniuose festivaliuose „Gaida“, „Jauna muzika“, „Iš arti“, Gento šiuolaikinės muzikos (Belgija), Ravenos (Italija) Tarptautiniame kompozitorių reviu Belgrade (Serbija), ISCM pasaulio muzikos dienose Liublianoje (Slovėnija), „Sinfonia Baltica“ Rygoje (Latvija), Kremliaus kalėdinės muzikos, „Maskvos ruduo“, „Aktualios muzikos galerija“ ir Jurijaus Bašmeto Maskvoje (Rusija), „XXI amžiaus perspektyvos“ Jerevane (Armėnija), „Two Days and Two Nights of New Music“ Odesoje (Ukraina), šiuolaikinės muzikos festivalyje „Europa-Azija“ Kazanėje (Tatarstanas, Rusija), „Kiev Music Fest“ ir „Gogolfest“ (Ukraina), „Kammermusikfest Lockenhaus“ (Austrija), „Euro-Mediterranean Music Expo“ (Kipras), Šlėzvigo-Holšteino (Vokietija), „Šilko kelio“ menų Siane (Kinija), Sočio menų (Rusija), Echternacho (Liuksemburgas), taip pat muzikos festivaliuose Ankaroje, Seule, Berlyne, Leipcige, Roterdame, Haifoje, Kosta Rikoje. Kompozitoriaus kūriniai skambėjo trisdešimtyje Europos, Azijos, Šiaurės ir Pietų Amerikos šalių.

2004 m. tarptautiniame kompozitorių konkurse „Sinfonia Baltica“ Rygoje A. Malcys laimėjo III premiją už kūrinį „Virš mūsų tik dangus“ simfoniniam orkestrui, 2005 m. Juozo Karoso kompozicijos konkurse – I premiją už Koncertą fortepijonui ir kameriniam orkestrui, 2006 m. kompozitorių konkurse „Mozart 250“ Maskvoje už „In memoriam“ styginių orkestrui pelnė Dirigento prizą, 2008 m. Juozo Karoso kompozicijos konkurse „Saxchord“ tenoriniam saksofonui ir styginių kvartetui įvertintas I premija, 2007 m. „Cantus sirenum“ – II vieta tarptautinio Haifos fleitos festivalio konkurse. 2009 m. „Narcizas“ buvo atrinktas į privalomą programą tarptautiniame Maxo Rostalio altininkų konkurse Berlyne. Kompozitoriaus muzika įrašyta daugiau kaip dvidešimtyje kompaktinių plokštelių, tarp jų – vienuolika autorinių CD.

Šį vakarą atliekami įvairius A. Malcio kūrybinio kelio etapus ir šio autoriaus sumanymus bei idėjas perteikiantys kūriniai. Simfonija Nr. 3 „Grünwald“ buvo sukurta 2010 m. ir paremta trimis epizodais iš Žalgirio mūšio laikotarpio kronikų; premjera įvyko 2011 m. Kauno filharmonijoje.

2009 m. sukurtas Koncertas violončelei ir simfoniniam orkestrui skirtas maestro Mstislavo Rostropovičiaus, su kuriuo kompozitoriui kaip LNSO artistui ne kartą teko drauge muzikuoti, atminimui: „Norėjau parašyti kūrinį, kurio klausantis galima būtų įsivaizduoti menininko odisėją, Tėvynę palikti priversto žmogaus išgyvenimus, kančią ir ilgesį.“ Dar viena dedikacija iškiliam maestro – tai 2003 m. sukurta simfoninė kompozicija „Virš mūsų tik dangus“, perteikianti ir pastoralines impresijas: „Vasarojant patinka sodyboje atsigulti pievoje ir stebėti debesis, paskęsti jų sužadintuose apmąstymuose ir prisiminimuose. Jie daro magišką poveikį.“

Koncertas sopraniniam saksofonui ir simfoniniam orkestrui parašytas 2004 m., jo stilių kompozitorius gana taikliai apibūdino teigdamas, kad kūrinyje siekė ištrinti ribą tarp „rimtosios“ ir „lengvosios“ muzikos. 2007-aisiais kūrinio premjerą atlikęs žymus Lietuvos saksofonininkas Liudas Mockūnas pasirodo scenoje ir šįvakar – autoriniame Arvydo Malcio koncerte. 

Bilietų kainos
10, 15, 20, 30 Eur
 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: