Grįžti į pradinį puslapį   Renginiai ir repertuaras   Festivaliai   Archyvas   V Vilniaus fortepijono festivalis   Renginių archyvas  
„Trys pianistų kartos: pedagogai ir jų auklėtiniai“

„Trys pianistų kartos: pedagogai ir jų auklėtiniai“

Trigubas rečitalis
2017 m. lapkričio 19 d., sekmadienis, 19.00
Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžioji salė, Vilnius
Atlikėjai
ILANA VERED (fortepijonas, Izraelis)
SASHA STARCEVICH (fortepijonas, JAV)
TRISTAN TEO (fortepijonas, Kanada)
Programa
„Trys pianistų kartos: pedagogai ir jų auklėtiniai“

JOHANN SEBASTIAN BACH – Invencijos, BWV 772–786
FELIX MENDELSSOHN – „Rimtosios variacijos“ („Variations sérieuses“), op. 54
JOHANNES BRAHMS – Variacijos ir fuga Händelio tema, op. 24
SERGEJ RACHMANINOV – Variacijos Corelli tema, op. 42
NIKOLAJ KAPUSTIN – Variacijos, op. 41
SERGEJ RACHMANINOV – Siuita Nr. 2 dviem fortepijonams, op. 17

Šis Penktojo Vilniaus fortepijono festivalio koncertas išsiskiria itin plačia stilistine skale (kūriniai nuo Bacho iki šiuolaikinio autoriaus Kapustino) ir prasminga tema. Tai – variacijos: ir kaip muzikos forma, ir plačiąja prasme – vystymosi, evoliucijos, kaitos, judėjimo laike atspindys. Tokios temos kontekste susipažinsime net su trijų kartų pianistais vienoje scenoje.Viena ryškiausių dabarties scenos žvaigždžių –Ilana Vered. Jau būdama trylikos metų ji laimėjo Izraelio vyriausybės stipendiją studijuoti Paryžiaus konservatorijoje (kartu su Vlado Perlemuteru ir Jeanne-Marie Darré), penkiolikos baigė konservatoriją aukščiausiais įvertinimais, vėliau baigė Niujorko Juilliardo mokyklą, tapo viena pirmųjų konkurso„Young Concert Artists International Auditions“ nugalėtojų bei laimėjo Marthos Baird Rockefeller konkurso didįjį turą po Europą. Per ilgus kūrybinio kelio metus kaip solistė yra koncertavusi su Niujorko, Bostono, Londono, Amsterdamo, Japonijos NHK ir kitais žinomais simfoniniais orkestrais, bendradarbiavusi su tokiais dirigentais kaip Leopoldas Stokowskis, Zubinas Mehta, Sergiu Comissiona, Raymondas Leppardas, Lawrence‘as Fosteris, Matthias Bamertas, Mariss Jansonas bei kt., dalyvauja žymiausiuose pasaulyje muzikos festivaliuose. I. Vered yra pripažinta kamerinės muzikos atlikėja, ypač išskirtinas jos bendradarbiavimas su Tokijo styginių kvartetu, violončelininku Sharonu Robinsonu ir kt.

Sasha Starcevichius garsėja kaip atlikėjas ir pedagogas. Nuo 2003 m., kuomet jam buvo suteiktas muzikos meno daktaro laipsnis Jeilio universitete JAV, pianistas koncertuoja ir vadovauja meistriškumo kursams ne tik savo šalyje, bet ir Kanadoje, Kinijoje bei Europoje, yra kelių JAV universitetų profesorius, kelių tarptautinių festivalių vadovas. S. Starcevichius buvo pirmasis kanadiečio Tristano Teo fortepijono mokytojas. T. Teo yra jauniausias šio koncerto dalyvis, jį globoja Ilana Vered. Jis studijuoja Niujorko Juilliardo mokykloje pas žymų pedagogą Jerome’ą Lowenthalį. Pianistas yra laimėjęs keletą prestižinių konkursų (tarp jų – Ginos Bachauer, „Hilton Head“ ir kt.), kaip solistas koncertavo su įvairiais JAV orkestrais, surengė rečitalių Kanados, JAV, Europos scenose. Atlikėjas dirba pedagoginį darbą, taip pat kuria muziką.

Koncerto partneris – Izraelio ambasada Lietuvoje

Bilietų kainos
7, 10, 15, 20 Eur
 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: