Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Trombono virtuozas Christianas Lindbergas Lietuvoje pristato pasaulinę premjerą

Trombono virtuozas Christianas Lindbergas Lietuvoje pristato pasaulinę premjerą

2014-12-15
Foto Mats Bäcker

Foto Mats Bäcker

Daugiau kaip 300 kūrinių trombonui premjerų atlikėjas, įrašęs daugiau kaip 70 solinių kompaktinių plokštelių, dirigentas, kompozitorius ir trombono virtuozas Christianas Lindbergas yra minimas tarp svarbiausių XX a. varinių pučiamųjų atlikėjų greta Mileso Daviso ar Louiso Armstrongo. Gruodžio 20 d. šį pasaulinio mąsto švedų trombonininką išgirsime Vilniuje, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

Su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru (LNSO) koncertuosiantis Christianas Lindbergas šį kartą pasirodys kompozitoriaus, solisto ir dirigento amplua. Ta proga verta priminti, kad 2009 m. Ch. Lindbergas tapo pagrindiniu Norvegijos Šiaurės filharmonijos simfoninio orkestro dirigentu, 2004–2011 m. buvo Šiaurės kamerinio orekstro, 2005–2012 m. – Švedijos pučiamųjų ansamblio vadovas. Ch. Lindbergas kviečiamas diriguoti įvairiems pasaulio orkestrams Europoje, Amerikos, Azijos šalyse. Tarp artimiausių jo pasirodymų dirigento amplua – koncertai su Pekino, Liverpulio karališkuoju, Stokholmo filharmonijos karališkuoju, Flamandų filharmonijos karališkuoju, Naujosios Zelandijos, Diuseldorfo ir kitais simfoniniais orkestrais tokiose koncertų salėse kaip Vienos „Musikverein“, Tokijo „Suntory Hall“, Diuseldorfo „Tonhalle“, Pekino nacionalinis menų centras ir kt., L. van Beethoveno ir Zalcburgo festivaliuose.

Kaip kompozitorius Ch. Lindbergas ėmė reikštis nuo 1997–1998 m., kai sukūrė pirmąją kompoziciją – „Arabenne“ trombonui ir styginiams, šio menininko kelyje svarbią vietą užima kūryba, jo paties muzikos pristatymai. Daugiau kaip 50 kūrinių šiam menininkui yra užsakę tokie kolektyvai ir koncertų organizacijos kaip Čikagos, Roterdamo filharmonijos, Švedijos karališkosios filharmonijos, „Hessische Rundfunk“, Norkiopingo ir kiti simfoniniai, Škotijos, Švedijos kameriniai ir daugelis kitų orkestrų, tarptautiniai Siono, Hardangerio muzikos festivaliai, „Vertavo“ kvartetas, „Vib’bone“ duetas, Sergio Carolino ir grupė „Wild Gang“ ir kt. Anot Ch. Lindbergo, jis kuria muziką nesekdamas jokiu stiliumi, bet tiesiog įsiklauso į savo mintis ir į tai, ką jam kužda jo paties širdis.

Vilniuje, su LNSO Ch. Lindbergas pristatys įspūdingą simfoninės muzikos programą. Greta Igorio Stravinskio rusų liaudies motyvais sukurto baleto „Ugnies paukštė“ siuitos, kurios garsuose atpažinsime tokius pasakos herojus kaip grėsmingasis Kaščejus, įnoringa ir fantastiška Ugnies paukštė bei svajingasis Caraitis Ivanas, bus atliekama Ch. Lindbergo „Kundraano trilogija“ trombonui ir orkestrui. Tai – nelyginant Goethe’s „Fausto“ parafrazė, muzikinė istorija apie amžiną ir nūnai aktualumo neprarandančią gėrio ir blogio kovą, žmogaus ir šėtono susidūrimą. Iki šiol pasaulio koncertų salėse buvo atliekamos pavienės trilogijos dalys, o Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje nuskambės pasaulinė visos trilogijos premjera.

Christiano Lindbergo ir Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncertas Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vyks gruodžio 20 d., šeštadienį, 19 val. Koncertas rengiamas bendradarbiaujant su Švedijos Karalystės ambasada Vilniuje, koncertą remia viešbutis „Radisson Blu Royal Astorija“ ir bankas „Nordea“.

LNF inf.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: