Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Simfoninis orkestras palieka Vilnių

Simfoninis orkestras palieka Vilnių

2014-09-11

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras išvyksta iš Vilniaus. Tiesa, ne vienas, o kartu su dirigentu Modestu Barkausku, muzikologėmis Zita Kelmickaite ir Jurgita Skiotyte-Norvaišiene bei Žoržo Bizė (Georges Bizet) muzika. Jau šį penktadienį, rugsėjo 12 dieną, orkestras surengs edukacinį koncertą „Planeta orkestras“ Tauragės kultūros centre. Kitą trečiadienį, rugsėjo 17 dieną, jis džiugins susirinkusius į Vilkaviškio kultūros centrą.

„Jau ketverius metus edukacinius koncertus rengiame projekto „Muzikos enciklopedija gyvai“ rėmuose. Šiemet pirmą kartą į projektą įtraukėme ir didžiausią Lietuvos nacionalinės filharmonijos kolektyvą – Lietuvos nacionalinį simfoninį orkestrą. Tai įgalina Lietuvos kultūros tarybos suteikta parama“,  pasakoja Filharmonijos Generalinės direktorės pavaduotoja Ieva Tamutytė.

Edukacinių koncertų metu publika gali ne tik išgirsti įvairiausių klasikinės muzikos kūrinių, tačiau ir sužinoti jų sukūrimo aplinkybes, atrasti istorinį ir kultūrinį kontekstą. Taip pat sudaromos galimybės susipažinti su muzikos kolektyvų ir instrumentų įvairove bei specifika.

„Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro parengtoje edukacinio koncerto programoje skambės prancūzų romantiko Žoržo Bizė garsiausios operos „Karmen“ muzikos pagrindu sukurta siuita. Šis kūrinys suteikia puikią progą atskleisti simfoninės muzikos grožį, įvairovę ir skirtingų instrumentų grupių galimybes“,  sako projektą koordinuojanti Ieva Tamutytė.

Nuo 2011 metų surengta daugiau kaip 60 edukacinių „Muzikos enciklopedijos gyvai“ koncertų. Projekto koordinatorė teigia, kad yra vietovių, į kurias grįžtama vėl ir vėl, tačiau stengiamasi apsilankyti ir miesteliuose, kuriuose klasikinė muzika – itin retas svečias. Tai padaryti leidžia valstybės ir rėmėjų finansinė parama.

Anot Ievos Tamutytės, iš viso šiemet numatyta keliasdešimt edukacinių koncertų įvairiausiose Lietuvos vietovėse. Be minėtųjų Tauragės ir Vilkaviškio, planuojama apsilankyti Jonavoje, Visagine, Lazdijuose, Pasvalyje, Pakruojyje, Panevėžyje, Anykščiuose, Kretingoje, Elektrėnuose, Kaišiadoryse bei kituose Lietuvos miestuose ir miesteliuose.

Koncertų metu su klasikinės muzikos paveldu – nuo senosios muzikos, Vakarų Europos klasikų iki lietuviškos muzikos geriausiųjų pavyzdžių – klausytojus supažindins ne vienas aukščiausio meistriškumo šalies kolektyvas. Projekte aktyviai dalyvauja Lietuvos kamerinis orkestras, „Sostinės vario“ bei „Kristupo“ kvintetai, Vilniaus bei Čiurlionio kvartetai, ansamblis „Musica humana“. Daugiau informacijos apie edukacinių koncertų vietas ir laikus galima rasti: www.filharmonija.lt

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: