Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Scenoje susitiks du muzikos virtuozai

Scenoje susitiks du muzikos virtuozai

2014-02-17

Lietuvos nacionalinės filharmonijos didžiojoje scenoje pasirodys du muzikos virtuozai: vienas žymiausių šių laikų fortepijono meistrų – baltarusių pianistas Rostislavas Krimeris ir Lietuvos kamerinio orkestro (LKO) vadovas bei visame pasaulyje žinomas smuikininkas Sergejus Krylovas. Pasak LKO direktoriaus Egidijaus Mikšio, šiems dviem muzikos virtuozams būti vienoje filharmonijos scenoje dar neteko, tad vasario 18 d. laukia įdomus ir nenuspėjamas koncertas.

„Scenoje susitiks du labai charizmatiški atlikėjai, kurių energija muzikai sukurs iškilmingą ir ilgai neišblėstančią gerą nuotaiką, – teigia E. Mikšys. – Entuziazmo nestokojantis Sergejus, griežiantis paties A. Stradivarijaus 1734 m. pagamintu instrumentu, visada žavi publiką ir stebina savo profesionalumu, energija, tikslumu ir temperamentu. Jį drąsiai galima vadinti perfekcionistu, kuris koncertuodamas atiduoda save ne 100-u, bet visais 200 procentų. Fortepijono meistras Rostislavas Krimeris – šiltas ir įdomus žmogus, kurio pasirodymas filharmonijos scenoje yra staigmena čia besilankantiems muzikos mylėtojams. Garsusis atlikėjas filharmonijoje pasirodys pirmą kartą. Net neabejoju, kad laukia ne tik profesionalus, bet ir intriguojantis susitikimas.“

Abu būsimo koncerto solistai pasižymi neeiline biografija. R. Krimeris – Kelno aukštosios muzikos mokyklos ir Londono karališkosios muzikos akademijos auklėtinis, tarptautinio F. Chopino jaunųjų pianistų ir kitų konkursų laureatas. Muzikos kritikai apibūdina jį kaip pianistą, stebinantį publiką savo meistriškumu. Jo kolega scenoje – S. Krylovas – gimė ir augo Maskvoje, būdamas šešerių pradėjo koncertuoti, o dešimties debiutavo su orkestru smuikuodamas J. S. Bacho koncertą. Jis mokėsi Centrinėje muzikos mokykloje pas žymius pedagogus L. Koganą ir S. Kravčenko, o Kremonos muzikos akademijoje Italijoje – pas pasaulinio garso atlikėją S. Accardo.

E. Mikšio teigimu, Lietuvos kamerinis orkestras jaučia labai didelę atsakomybę prieš kiekvieną koncertą, o pasirodymas su dviem visame pasaulyje gerai žinomais kūrėjais verčia dar labiau pasistengti ir būsimam koncertui atiduoti visas jėgas. LKO direktorius sako, kad orkestrui suderinti darbą su malonumu padeda nerašytas muzikinis principas būti geriausiems ir pademonstruoti aukščiausią kokybę.

Koncertinėje vakaro programoje – Niujorke gyvenančios ir kaip tik koncerto metu trumpam Lietuvoje viešėsiančios ukrainiečių kilmės rusų kompozitorės Allos Pavlovos ir argentiniečių kompozitorius Sergio Calligario opusai. A. Pavlovos koncerte smuikui, fortepijonui ir orkestrui susilieja klasika, modernizmas bei šiuolaikinės muzikos stiliai, o S. Calligario muzika pasižymi plačia temų įvairove – nuo elegiškos ir melancholiškos iki dramatiškai spalvingos. „Dvigubame koncerte“ skambės ir žymioji L. van Beethoveno VII simfonija, kurią pats kompozitorius laikė vienu geriausiu savo kūrinių.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: