Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Prestižiniai apdovanojimai – su Lietuvos aromatu

Prestižiniai apdovanojimai – su Lietuvos aromatu

2014-01-21

Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje su lietuvių atlikėjais įrašytas jaunos bulgarų kompozitorės autorinis albumas pristatytas „Grammy“ apdovanojimui. Ar ECM išleistas Londone gyvenančios Dobrinkos Tabakovos kūrinių rinkinys „String Path“ bus įvertintas prestižiniu „Grammy“ apdovanojimu, paaiškės sausio 26 dieną Los Andžele. Tačiau jau dabar nominacija Geriausio klasikos rinkinio kategorijoje gali didžiuotis ją pelnyti autorei padėjęs būrys lietuvių atlikėjų.

Trys albumo kūriniai – Koncertas violončelei ir styginiams, „Suite in Old Style“ bei trio altui, akordeonui ir kontrabosui – įrašyti Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

Trio įgrojo Londone gyvenantis altininkas Maksimas Rysanovas su akordeonininku Raimondu Sviackevičiumi ir kontrabosininku Donatu Bagursku, kitus du opusus – M.Rysanovo diriguojamas Lietuvos kamerinis orkestras (LKO).

Ukrainietis M.Rysanovas ir pasiūlė vilniečiams įsitraukti į šį projektą. Jo paties altas skamba dar keliuose kameriniuose albumo kūriniuose. D.Tabakova ir Maksimas – ilgametis kūrybinis tandemas. Altininkas nuolat atlieka buvusios bendramokslės jam rašomus kūrinius.

„Savo bendražygės pirmąjį albumą norėjau įrašyti būtent su Lietuvos kameriniu orkestru. Nuo pirmojo susitikimo pajutau išskirtinę šio kolektyvo darbo kokybę“, – „Lietuvos rytui“ kalbėjo M.Rysanovas. Altininko pastangomis LKO su juo koncertavo Melburno festivalyje Australijoje.

Tarp „Grammy“ nominantų yra ir estai. Chorinės muzikos kategorijoje apdovanojimui pristatomas Arvo Pärto kūrinių albumas „Adam’s Lament“.

Jį įdainavo Estijos filharmonijos kamerinis ir Latvijos radijo chorai bei „Vox Clamantis“ su Talino kameriniu orkestru ir „Sinfonietta Riga“, diriguojamais Tõnu Kaljuste.

Kūrinys „Adam’s Lament“ nominuotas ir kaip geriausia šiuolaikinė klasikinė kompozicija.

Kamerinės muzikos kategorijoje už trigubą Ludwigo van Beethoveno Smuiko sonatų albumą nominuotas greitai Vilniuje, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, su Londono simfoniniu orkestru koncertuosiantis graikų smuikininkas Leonidas Kavakosas.

Tikėtina, kad „Grammy“ jo neaplenks. Šis albumas jau pelnė solistui svarbiausią vokiečių klasikinės muzikos apdovanojimą „ECHO Klassik“ ir Metų instrumentininko titulą.

„L.Kavakoso galimybės prasideda ten, kur daugelis kitų kapituliuoja“, – taip smuikininką pristato jo įrašų kompanija „Decca“.

Lrytas.lt inf.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: