Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Pirmą kartą Lietuvoje – prestižinis baroko orkestras „B‘Rock“ ir fleitos virtuozas M. Stegeris

Pirmą kartą Lietuvoje – prestižinis baroko orkestras „B‘Rock“ ir fleitos virtuozas M. Stegeris

2014-02-03

Vasario 8 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje koncertuos pirmą kartą Lietuvoje viešintys pasaulinio garso baroko muzikos interpretatoriai – žymusis Belgijos baroko orkestras „B’Rock“ ir fleitos Paganiniu vadinamas šveicarų fleitistas ir dirigentas Maurice’as Stegeris. Svečiai atliks Giuseppe’s Antonio Brescianello, Antonio Vivaldi, Giuseppe’s Torelli ir Francesco Geminiani kūrinių programą „Su meile, Vivaldi“.

„B’Rock“ – jaunatviškas ir kūrybiškas orkestras. Kolektyvas ne tik atlieka baroko epochos instrumentinę muziką, bet ir dalyvauja operų pastatymuose prestižinėje „La Monnaie“ operoje Briuselyje, taip pat užsako naujus kūrinius talentingiems nūdienos kompozitoriams. Sulaukti tokio lygio kolektyvo pasirodymo Filharmonijoje mums yra didžiulė garbė. Nepaprastai džiaugiamės, kad galim suregti šį ypatingą koncertą sezono metu ir šitaip pamaloninti savo publiką, o ypač senosios muzikos gerbėjus, išskirtiniais įspūdžiais“ – neslepia džiaugsmo Lietuvos nacionalinės filharmonijos generalinė direktorė Rūta Prusevičienė.

Belgijos baroko orkestras B’Rock“ įkurtas 2005 m. ir yra vienas geriausių pasaulyje tokią muziką atliekančių kolektyvų. Šio orkestro atsiradimą įkvėpė senosios muzikos atgimimas. Orkestrą įkūrė klavesinininkas, kompozitorius ir dirigentas Frankas Agsteribbe’as, kontrabosininkas Tomas Devaere’as ir kultūros vadybininkai Tomas Bisschopas bei Henrikas Storme’as.

„B’Rock“ reziduoja Gente. Orkestre groja daugiau kaip dvidešimt atlikėjų iš Belgijos ir kitų šalių. Su „B’Rock“ orkestru dažnai pasirodo garsūs solistai ir dirigentai, kaip antai René Jakobsas, Jérémie Rhoreris, Leonardas Garciá Alarcónas, Peteris Dijkstra, Philippe’as Jaroussky, Kristiana Bezuidenhout, Aleksandras Melnikovas, Ilina Ibragimova ir kiti.

Kolektyvas per sezoną surengia tris dešimtis koncertų įvairiose šalyse. Pasirodymai visada teatrališki, kupini staigmenų ir nuotaikingi.

Orkestro repertuaro pagrindas – žinomi ar rečiau skambantys XVII–XVIII a. kūriniai. Tačiau nevengiama atlikti ir šiuolaikinę muziką. Beje, šiam kolektyvui visa muzika yra šiuolaikinė, nesvarbu, ar tai Monteverdi, Vivaldi, Mozartas, ar Brittenas.

Koncerto solistas – pagarsėjęs baroko muzikos interpretuotojas, šveicarų fleitistas ir dirigentas Maurice’as Stegeris. Jis nuolat kviečiamas koncertuoti ir dirbti dirigentu su geriausiais baroko, klasikinę ir moderniąją muziką atliekančiais kolektyvais.

Tikimasi, kad šis prestižinio baroko orkestro ir nuostabaus solisto pasirodymas Vilniuje suburs visus, mėgstančius kokybišką muziką. Koncerto pradžia – 19 val.

LNF inf.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: