Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Modestas Pitrėnas: svarbiausia – užmegzti ryšį su klausytoju

Modestas Pitrėnas: svarbiausia – užmegzti ryšį su klausytoju

2014-04-22

Daugybę apdovanojimų pelnęs choro ir orkestro dirigentas Modestas Pitrėnas pripažįsta, kad jo profesijos žmonės kiekvieno koncerto metu susiduria su įvairiais iššūkiais – užmegzti muzikinį ryšį su žiūrovais bei orkestru, perteikti kūrinio nuotaiką bei įkvėpti meilę muzikai. Balandžio pabaigoje Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vyksiančiame koncerte Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui (LNSO) diriguosiantis M. Pitrėnas bei pirmuoju smuiku griešianti dvidešimtmetė, tarptautinio J. Heifetzo smuikininkų konkurso nugalėtoja, Mayumi Kanagawa stengsis įveikti šiuos iššūkius ir žiūrovams padovanos vienus romantiškiausių klasikos kūrinių.

„Dirigentas privalo ne tik išmanyti savo amatą, bet ir sukurti bendrystės ryšius su muzikantais – jeigu kontakto užmegzti nepavyksta, nukenčia bendras muzikinis rezultatas, – sako Modestas Pitrėnas. – Dirigento profesijos atstovams, norintiems tapti tikrais profesionalais, itin svarbios ne tik muzikinės, bet ir komunikacijos bei bendro  išsilavinimo žinios. Svarbu ir tinkamai pasirinkti įvairaus žanro bei stiliaus muziką tam, kad nenuobodžiautų publika, orkestras ir pats dirigentas.“ M.Pitrėnas sako, jog monotoniškas kūrinių atlikimas gali atbaidyti žiūrovus, kurie į koncertą ateina vedini didelių lūkesčių.

M. Pitrėno teigimu, Lietuvos publika nepasižymi tokiu rafinuotu skoniu, kaip Vakarų kultūros šalys, ypač Vokietija, tačiau tai lėmė ilgametės humanitarinės-kultūrinės švietimo sistemos bei klasikinės muzikos tradicijos, kurių mūsų šalyje nėra. Bendra kultūrinė aplinka Lietuvoje pakankamai nebrandi ir izoliuota – kiekviena meno šaka rūpinasi savo pasiekimais ir problemomis, trūksta bendresnio intelektualinio srauto. Tokioje kultūrinėje terpėje yra ganėtinai sunku pasiekti jauną žmogų, kurio nedomina pasenusi metodika bei literatūra. Jaunimą dirigentas stengiasi įkvėpti įvairius stilius bei nuotaikas jungiančiais koncertais bei kuriamu muzikiniu ryšiu. Užmegzti ryšį su jaunąja karta ir užkrėsti juos klasikinės muzikos virusu dirigentas bandys ir artėjančio koncerto metu.

Puota melodingos romantiškos muzikos mėgėjams – taip artėjantį balandžio 26 d. koncertą apibūdina M. Pitrėnas. Įvairaus amžiaus kategorijos publikai skirtame pasirodyme žiūrovai girdės ugningą bei jausmingą Maxo Brucho Pirmąjį koncertą smuikui ir orkestrui, skaidrią ir galingą, bet tuo pačiu rūsčią ir aitrią Jeano Sibeliaus Antrąją simfoniją bei Roberto Schumanno operos „Genoveva“ uvertiūrą, kurioje pasakojama Prancūzijos XIV a. legenda apie grafo Zygfrido žmoną, nekaltąją Genovevą, piktas Golo ir tarnaitės Margaretos pinkles bei laimingą šmeižto istorijos atomazgą.

Modesto Pitrėno diriguojamo LNSO ir smuikininkės Mayumi Kanagawa koncertas vyks balandžio 26 d., 19:00 val., Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

RsV agentūros „Ad verum“ inf.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: