Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Mieli Filharmonijos bičiuliai

Mieli Filharmonijos bičiuliai

2014-12-23
Foto-M.Raškovskij©

Foto-M.Raškovskij©

Mieli Filharmonijos bičiuliai,

Artėjant stebuklingoms Šventoms Kalėdoms ir, tikiu, labai sėkmingiems Naujiesiems 2015-iems metams, noriu jums visiems ir kiekvienam padėkoti už nuoširdų palaikymą, suteikiantį prasmę mūsų kasdieniam darbui!

Kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru šventėme trečią tokio pobūdžio dirigavimo rekordą pasaulyje – maestro Juozo Domarko vadovavimo orkestrui 50-metį. Prezidentė apdovanojo gerbiamą maestro Didžiuoju kryžiumi už nuopelnus Lietuvai, o štai Lietuvos pramonininkai – Petro Vileišio premija.

Lietuvos kamerinis orkestras su kolektyvo vadovu Sergejum Krylovu ir žymiais kviestiniais solistais šįmet džiugino Europos klausytojus  garsais nuspalvino šiaurės pašvaistę Norvegijoje, kopė į pilis Šveicarijos Alpėse, meistriškumu stebino Italijos melomanus.

Prof. Algirdas Vizgirda ir ansamblis „Musica humanašventė iškart du jubiliejus – ansamblio vadovo 70-metį ir paties ansamblio 40-metį. Ansamblio kūrybinis kelias liko kupinas muzikos ir dailės vizijų, muzikavimo su jaunimu impulsų ir mistiško Kuršių nerijos grožio. Ansamblio misiją puikiai atliepia Kultūros ministro A.Vizgirdai įteiktas ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Programos „Muzikos enciklopedija gyvai“ dalyviai – Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras su dirigentu Modestu Barkausku, Lietuvos kamerinis orkestras, Čiurlionio ir Vilniaus kvartetai, ansamblis „Musica humana“, „išmaišė“ visą Lietuvą nuo Teizų kaimo Lazdijų rajone iki Kretingos, nuo Varėnos iki Pasvalio, o visų kartų klausytojai džiaugsmingai plojo atpažindami orkestro instrumentus, kompozitorių kūrinius ar net populiariosios Lady Gagos melodijas. Abu Filharmonijos kvartetai muzikos šviesą skleidė ne tik koncertų salėse, bet ir muziejuose, kultūros centruose, bažnyčiose, vaikų ir senelių globos namuose, o daugeliui šių koncertų klausytojų tai buvo vienintelė galimybė prisiliesti prie pasaulio muzikos lobyno ir sušilti prie ypatingo muzikinio židinio.

Talentingą Lietuvos jaunimą pristatėme klausytojams programoje „Intro musica“ (kvartetas „Mettis“, „Musica humana juventus“), sekmadieniniuose koncertuose visai šeimai, ciklo Trakų pilies menėje koncertuose ir net prestižiniame „Vilniaus festivalyje“.

Mes jau nuo 2006 m. atkakliai plečiame Lietuvos kultūrinę teritoriją ne tik iki Juodosios, bet ir iki Geltonosios jūros. Su šiuo tikslu 2014 m. gastrolių į Kiniją vyko Baltijos gitarų kvartetas ir Artūro Noviko vadovaujamas ansamblis „Jazz Island“. Nors lietuvių išvyko tik kelios dešimtys, 2015-2016 m. mainų programoje priimsime net kelis šimtus kinų muzikantų – operos, džiazo, etninės muzikos virtuozų.

Tai tik maža dalis2014 m. pasiekimų, tačiau noriu tarti tūkstantį AČIŪ už Jūsų buvimą kartu, be kurio šie darbai būtų beprasmiai, ir tikėtis, kad naujaisiais 2015-aisiais lydėsite mus muzikos kelyje!

Su geriausiais linkėjimais,
Rūta Prusevičienė

Lietuvos nacionalinės filharmonijos generalinė direktorė

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: