Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Kovo 8-ąją – klasikinė muzika su LKO, prancūzų dirigentu ir jaunuoju Lietuvos talentu

Kovo 8-ąją – klasikinė muzika su LKO, prancūzų dirigentu ir jaunuoju Lietuvos talentu

2014-03-04

Vivaldi, Haydnas, Mozartas, Schubertas – įstabi klasikos programa kovo 8-ąją skambės Nacionalinės filharmonijos scenoje. Šventinio koncerto kviečia klausytis Lietuvos kamerinis orkestras (LKO). Prie orkestro dirigento pulto šį kartą stoja savitomis interpretacijomis garsėjantis, mūsų publikos pamėgtas prancūzų maestro Olivier Grangeanas. O Vivaldi Koncertą obojui a-moll su orkestru atliks talentingas vienuolikmetis obojininkas Pijus Paškevičius!

Pijus Paškevičius scenoje – ne naujokas. Jaunasis obojininkas jau yra grojęs su Lietuvos kameriniu, Kaliningrado valstybiniu kameriniu ir Kauno miesto simfoniniu orkestrais, koncertavo Lietuvoje, Vokietijoje ir Rusijoje. Obojumi Pijus pradėjo groti nuo 9 metų. Dabar mokosi Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos V klasėje (specialybės mokytojas – V. Masteika). 2013 m. P. Paškevičius XXI respublikiniame Juozo Pakalnio jaunųjų atlikėjų konkurse laimėjo I premiją. Tais pačiais metais tarptautiniame E. Mednio konkurse Latvijoje taip pat laimėjo I premiją. Nuo 2012 m. Pijus yra Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ stipendininkas.

Šio jaunojo Lietuvos talento pasirodymas Filharmonijos scenoje – tarsi tikrojo pavasario ženklas, jaunatviškos energijos gūsis. Juolab, kad orkestrui šįvakar diriguos užkrečiančia energija ir emocionalumu garsėjantis prancūzų dirigentas Olivier Grangreanas. Jis pasirodo su daugeliu garsių Europos, Azijos ir Pietų Amerikos orkestrų, yra dirigavęs Paryžiaus „Salle Pleyel“, „Théâtre du Châtelet“, „Salle Gaveau“,„Théâtre Mogador“, Vienos „Konzerthaus“, Tokijo „Suntory Hall“, Dalaso „Meyerson Symphony Center“, Pekino „Forbidden City“ ir kitose prestižinėse salėse. Pastaruoju metu O. Grangeanas bendradarbiavo su Kinijos, Alžyro, Toljačio ir Žemutinio Naugardo (Nižnij Novgorodo) simfoniniais kolektyvais, taip pat jis yra „Ensemble Cordes 21“ simfoninio orkestro pagrindinis dirigentas.

Lietuvos publika maestro O. Grangeaną pažįsta daugiau kaip 15 metų. Pasak maestro, jau per pirmą susitikimą su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru (LNSO) jis buvo maloniai nustebintas mūsų muzikantų imlumo, su kolektyvu iškart užsimezgė puikūs profesiniai ir asmeniniai santykiai. Šiuo metu Paryžiuje gyvenantis dirigentas gastrolių koncertus dažnai rengia pasiūlius Prancūzijos institutui Paryžiuje, kurio iniciatyva pirmąkart atvyko ir į Vilnių.

Šį vakarą O. Grangeano ir Lietuvos kamerinio orkestro parengtoje programoje be minėtojo Antonio Vivaldi Koncerto skambės Josepho Haydno Simfonija Nr. 44 e-moll, Franzo Schuberto Uvertiūra styginiams c-moll ir Wolfgango Amadeaus Mozarto Simfonija Nr. 33 B-dur.

Koncerto Filharmonijoje pradžia – 19 val.

LNF inf.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: