Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Dirigentas M.Barkauskas: „Muzika geriausiai atskleidžiu save“

Dirigentas M.Barkauskas: „Muzika geriausiai atskleidžiu save“

2014-01-31

Jaunosios kartos lietuvių dirigentas Modestas Barkauskas karjerą didžiojoje scenoje pradėjo prieš 5 metus, bet, kaip pats teigia, tik dabar pradeda žengti atsakingu atlikėjo keliu. Ilgą laiką dirigavimo subtilybių mokęsis pas vieną žymiausių Lietuvos dirigavimo meistrų  prof. Juozą Domarką jaunasis dirigentas muziką vadina sritimi, kurioje gali geriausiai išreikšti save. Puikiu to pavyzdžiu taps ir netrukus didžiojoje Lietuvos nacionalinės filharmonijos scenoje įvyksiantys koncertai, kurių programoje – visiškai kontrastingi kūriniai.

M.Barkauską muziką traukė nuo mažens, bet muzikos mokyklos jis nelankė. Tik ryžto ir smalsumo vedamas jis pasirinko simfoninio orkestro dirigento profesiją: „Neturėjau specialaus muzikinio pasiruošimo, todėl patekimas į konservatoriją buvo gana netikėtas, – prisipažįsta M.Barkauskas. – Daug mokiausi, kartais būdavo sunku, bet visuomet nugalėdavo beprotiškas smalsumas pažinti naują kūrinį, mokytis jį interpretuoti, perteikti partitūroje slypinčius jausmus orkestrui bei publikai.“

Daugiau nei 8 metus jaunasis dirigentas mokėsi pas prof. J.Domarką. M.Barkauskas šią patirtį vadina viena vertingiausių: „Tai  neįkainuojamos pamokos ir žinios. Viskas, ką šiandien turiu ir esu pasiekęs – dirigavimo technikos išmanymas, žinių bagažas, psichologija, yra kryptingo darbo rezultatas, kurio siekimui ilgus metus vadovavo maestro.“ Dar ir dabar prof. J.Domarkas stebi jaunojo dirigento repeticijas, negaili jam patarimų.

M.Barkauskui jau teko diriguoti ne vienam skirtingos sudėties ir paskirties orkestrui: operos ir baleto, kameriniam bei simfoniniam. Pasak jaunojo dirigento, ši įvairovė vertinga tuo, kad kas kartą tenka dirbti su skirtinga medžiaga, skirtingais žmonėmis, atrasti būtent tam stiliui geriausią skambesį. Tai taip pat padeda plėsti savo repertuarą. Vieno konkretaus kūrinio, kurį norėtų atlikti, M.Barkauskas išskirti negali, nes kiekvienas jų – tarsi sena gera knyga, kurią kas kartą perskaitęs atrandi vis ką nors nauja.

Paklaustas, kas jį labiausiai įkvepia, jaunasis dirigentas nesusimąsto – tobulumas ir kokybė. Pasaulyje tiek daug gražių dalykų... „Tiksliai apibrėžti, kas tai yra, sunku: tobulumo atspalvių yra įvairių, jis nėra nekintantis dydis, juk esant vienos emocinės būsenos, tobulai gali skambėti vieni niunsai, kitos – visiškai kiti. Svarbiausia surasti kelią į interpretaciją, sugebėti įtikinti muzikantus ir siekti to skambesio, kuris yra arčiausiai esamos būsenos.“ Vadovaudamasis jausmais M.Barkauskas sudarė ir artėjančių koncertų repertuarą.

Vasario 1 d. koncerte Lietuvos nacionalin4je filharmonijoje Vilniuje skambės nuotaikingas Rodiono Ščedrino Pirmasis koncertas orkestrui, dar vadinamas „Išdaigiškomis dažnutėmis“, šiuolaikinio anglų kompozitoriaus Gavino Bryarso koncertas kontrabosui „Atsisveikinimas su Sankt Peterburgu“ bei savo lyriškumu išsiskirianti Johanneso Brahmso Antroji simfonija.

Rengdamas šio koncerto programą M.Barkauskas vadovavosi kontrasto principu –nuskambės keli visiškai skirtingos nuotaikos kūriniai. Koncerte gros Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, solistas – kontrabosininkas Donatas Bagurskas, dainuos „Vilniaus“ choro vyrų grupė.

Taip pat kontrastingas, bet kiek linksmesnio repertuaro vasario 9 d. koncertas visai šeimai Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje.

„Šio koncerto tema yra simfoniniai šokiai. Tai nebus tik graži ir greita muzika, čia kiekvienas šokis turės savo prasmę“, - tikino M.Barkauskas.

Koncerte skambės kompozitorių Manuelio de Fallos, Piotro Čaikovskio, Georges’o Bizet, Amilcare‘s Ponchielli, Gabrielio Fauré, Aramo Chačaturiano, Eriko Satie, Johanneso Brahmso kūriniai.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: