Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
75-ojo sezono pradžia ir maestro Modesto Pitrėno inauguracija

75-ojo sezono pradžia ir maestro Modesto Pitrėno inauguracija

2015-09-21

Šį šeštadienį, rugsėjo 26 d., Lietuvos nacionalinė filharmonija pradeda simfoninės muzikos 75-ąjį sezoną. Sezono pradžios koncerte prie vieno ryškiausių mūsų šalies simfoninių kolektyvų – Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro – dirigento pulto stoja nuo šių metų rudens jo vyriausiuoju dirigentu ir meno vadovu paskirtas maestro Modestas Pitrėnas. Tai bus inauguracinis maestro koncertas su LNSO, įsimintinas dar ir tuo, kad koncertą tiesiogiai transliuos Euroradijas.

Šventinio vakaro programos pradžioje, minint kompozitoriaus Mykolo Kleopo Oginskio gimimo 250-ąsias metines, bus atliekama lenkų autoriaus Romano Palesterio aranžuotė, į simfoninę siuitą originaliai sujungusi garsiuosius Oginskio polonezus. Šiuo kūriniu maestro Modestas Pitrėnas ketina ne tik pagerbti M. K. Oginskį, bet ir atkreipti klausytojų dėmesį į mažiau žinomą kaimyninės Lenkijos valstybės muzikos kūrėjų palikimą. Siuitos orkestrui autorius R. Palesteris (1907–1989) buvo pirmasis Lenkijos muzikas, pelnęs Alfredo Jurzykowskio premiją (1964), tačiau iki 1977 m. jo kūriniai gimtinėje skambėjo retai. Jo muzika pasižymėjo novatoriškumu, dvylikatonės serijos, neoklasicizmo bruožais. Originalią tėvynainio kompozitoriaus Oginskio polonezų siuitą orkestrui Palesteris parengė 1943 m. M. Pitrėnas, žvelgdamas į LNSO ateities kūrybinius planus žada Lietuvos publikai pristatyti dar daugiau lenkų muzikos, atverti mums pernelyg mažai žinomą turtingą kaimynų muzikos palikimą.

M. K. Oginskio metus orkestras paminės ne tik šiuo koncertu. Jau pasirodė su maestro Juozu Domarku ir skaitovu Vytautu Rumšu parengta kompaktinė plokštelė „Kunigaikščio M. K. Oginskio muzika ir laiškai“. Plokštelėje įrašyti M. K. Oginskio Polonezai „Atsisveikinimas su Tėvyne“ ir „Atsisveikinimas“, bei R. Palesterio „Mykolo Kleopo Oginskio Polonezai“, o muzika persipina su raiškiai skaitomais M. K. Oginskio tekstais iš knygos „Laiškai apie muziką“. LNSO sezono pradžia taps ir šios plokštelės sutiktuvėmis.

Dar vienas ryškus LNSO sezono pradžios koncerto akcentas – smuikininkės Dalios Kuznecovaitės pasirodymas. 2014 metais su pagyrimu baigusi Paryžiaus nacionalinę konservatoriją, prieš tai studijavusi Kelno ir Rostoko aukštosiose muzikos mokyklose, pastaruoju metu D. Kuznecovaitė kviečiama koncertuoti su pasaulinio garso orkestrais, tarp jų – „Deutsche Radio“, „Norddeutsche Philarmonie“, Kalgario, Kataro, Meksikos, Monterėjaus simfoniniai kolektyvai. „Tai bus pirmas mūsų sceninis susitikimas su Dalia, nekantriai jo laukiu“, – neslepia kūrybinio džiaugsmo dirigentas M. Pitrėnas. Smuiko mėgėjai išgirs bene dažniausiai pasaulio koncertų salėse skambantį Felixo Mendelssohno–Bartholdy Koncertą smuikui.

Šventinio vakaro antrai daliai M. Pitrėnas su LNSO rengia dvi nuotaikingas simfonines partitūras – Ottorino Respighi Siuitą iš baleto „Stebuklinga krautuvėlė“ (La Boutique Fantastique), sukurtą naudojant Gioacchino Rossini melodijas, bei Maurice’o Ravelio „Valsą“, kuris neretai vadinamas „šokiu ant bedugnės krašto“.

Simfoninės muzikos 75-ojo sezono pradžios koncertas Filharmonijoje vyks šį šeštadienį, rugsėjo 26 d., 19 val.

LNF inf.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: