Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
74-ąjį Filharmonijos koncertų sezoną keliaukime kartu!

74-ąjį Filharmonijos koncertų sezoną keliaukime kartu!

2014-09-03

Lietuvos nacionalinė filharmonija rugsėjį pradeda 74-ąjį koncertų sezoną ir kviečia klausytojus keliauti kartu jau išmėgintais ar dar nepramintais muzikos pasaulio keliais. Filharmonijos kuruojamų koncertų maršrutai drieksis ne tik per Lietuvą, bet įvairių gastrolių metu sieks kaimynines šalis, Italija ar net Kiniją. O ir Vilniuje tradiciškai nebus apsiribota vien Filharmonijos koncertų sale, programos skambės ir Taikomosios dailės muziejuje, Šv. Jonų bažnyčioje, Vytauto Kasiulio muziejuje. Tradiciškai bus vykstama į Trakų pilį, čia lauks ciklo „Muzika Trakų pilyje“ koncertai. Vien Vilniuje šį pusmetį numatyta surengti daugiau nei 50 koncertų.

Pasak Nacionalinės filharmonijos generalinės direktorės Rūtos Prusevičienės, šį sezoną Filharmonija sieks daugiau kūrybinių iššūkių ir naujovių. Numatyta Lietuvai svarbių tarptautinių gastrolių, o reikšmingiausios jų bus susietos su Baltijos valstybių muzikos festivaliu Kinijoje. Žymiausiuose Kinijos festivaliuose ir koncertų salėse planuojami Čiurlionio kvarteto, Baltijos gitarų kvarteto ir vokalinio ansamblio „Jazz Island“ pasirodymai. Numatoma plėtoti vaisingus kūrybinius ryšius ir su įvairiais Lietuvos miestais, vykdyti šviečiamąją veiklą ir kuo plačiau pristatyti įdomias edukacines programas „Muzikos enciklopedija gyvai“ ir muzikos mokytojų pernai ypač gerai įvertintą programą „Planeta – orkestras“. Trečius metus bus rengiama jaunimo veiklą skatinanti programa „Intro musica“, šiemet programoje dalyvaus ir į įamžinimą kompaktinėje plokštelėje pretenduos styginių kvartetas „Mettis“.

„Šiemet bus pasiektas retas rekordas: maestro Juozas Domarkas vadovauja Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui 50 metų!“ – džiaugiasi įspūdinga sukaktimi R. Prusevičienė ir akcentuoja, kad būtent šiai progai skiriamas spalio 4 d. rengiamas simfoninės muzikos sezono pradžios koncertas su soliste Mūza Rubackyte bei dar kelios LNSO sezono programos. Koncertuose maestro ir orkestras publiką nudžiugins ryškiausiais aukso fondo kūriniais. Orkestrą 50 metų ugdęs ir juo diena dienon rūpinęsis J. Domarkas užaugino ne vieną orkestrantų kartą, patirtį perdavė ne vienam dirigentui, ir, tikėtina, vienam iš jų ateity bus perduota orkestro vairalazdė.

Šį sezoną bus daug progų švęsti, mat minėsime ne tik maestro J. Domarko vadovavimo Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui (LNSO) 50-metį. Bus minimi ir Lietuvos kamerinio orkestro (LKO) susibūrimo 55-metis, ansamblio „Musica humana“ 40-metis ir jo meno vadovo prof. Algirdo Vizgirdos 70-metis, kompozitoriaus Felikso Bajoro 80-metis, klavesinininkės Giedrės Lukšaitės-Mrázkovos 70-metis, fortepijono profesorės Veronikos Vitaitės 75-metis, choro „Aidija“ 25-metis, Baltijos gitarų kvarteto 10-metis ir kt.

Didžiausi Filharmonijos kolektyvai – LNSO ir LKO šį pusmetį surengs po kelis koncertus su žymiais Lietuvos ir užsienio solistais, kaip antai akordeonistas Martynas Levickis, sopraninas Viktoras Gerasimovas, pianistai François-Xavier Poizat ir Eugenas Indjicius, trimitininkas Marco Blaauw, gitarų duetas „Amadeus duo“, smuikininkai Pavelas Vernikovas ir Svetlana Vernikova, violončelininkas Gavrielas Lipkindas, trombonininkas Christianas Lindbergas ir kt. LKO rugsėjo 21 d. pradės koncertų sezoną Trakų pilyje, o rugsėjo 27 d. su orkestro vadovu Sergejumi Krylovu ir pianiste Mūza Rubackyte atvers 74-ąjį koncertų sezoną Filharmonijos Didžiojoje salėje. Abu orkestrai dalyvaus festivalio „Gaida“ koncertuose Filharmonijoje. Minėtina ir LNSO spalio 10 d. rengiama įspūdinga programa kompozitoriaus Felikso Bajoro 80-mečiui.

Filharmonijos kameriniai ansambliai – Čiurlionio kvartetas, Valstybinis Vilniaus kvartetas ir „Musica humana“ koncertuos su iškiliausiais lietuvių solistais. Kamerinės muzikos mėgėjų laukia įdomios ir šių, ir kitų kamerinių kolektyvų – Baltijos gitarų kvarteto, styginių kvarteto „Mettis“, ansamblio „Vilniaus arsenalas“, trio „FortVio“, soprano Viktorijos Kaminskaitės ir pianistės Eglės Kasteckaitės ansamblio, „Trio Enescu“, „Armonų trio“ ir „Armonas – Uss duo“, trio „RAMuzika“, Evelinos Puzaitės ir Grace Mo fortepijoninio dueto bei kitų parengtos programos. Ciklą „Skamba Filharmonijos vargonai“ šį pusmetį pratęs Jūratė Landsbergytė ir draugai. Fortepijono šventę-rečitalį savo mokytojai V. Vitaitei surengs jos absolventai Guoda Gedvilaitė, Darius Mažintas ir Edvinas Minkštimas.

Tradiciniai ciklai „Muzika Trakų pilyje“, „Koncertai visai šeimai“, „Kalėdų muzikos savaitė“ bei Naujamečiai koncertai publiką trauks naujomis programomis, kurių esminė savybė sutampa su visos Filharmonijos siekiu – išlaikyti aukštą muzikos interpretacijų profesinį lygį ir publikai siūlomų programų kokybę. Naujovė lauks Naujamečių koncertų lankytojų – tradicinis Valstybinio Vilniaus kvarteto Naujametis vakaras šiemet numatytas ne Muzikos ir teatro akademijoje, o Vytauto Kasiulio muziejuje.

Rūpindamasi klausytojų gerbūviu šį sezoną Filharmonija grąžino bilietų abonementų platinimo tradiciją. Daugiau informacijos apie tai ir visas Filharmonijos naujienas bei repertuarą galite rasti šį sezoną atnaujintame interneto puslapyje www.filharmonija.lt. Malonių įspūdžių visiems!

LNF inf.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: