Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
10-metį minintis Baltijos gitarų kvartetas džiugina ir Lietuvos, ir užsienio publiką

10-metį minintis Baltijos gitarų kvartetas džiugina ir Lietuvos, ir užsienio publiką

2014-10-17

Kūrybinės veiklos dešimtmetį šiemet minintis Baltijos gitarų kvartetas publikos aplodismentus skina ir Lietuvoje, ir užsienyje. Vos prasukęs intensyvų 10-mečio sukakties koncertų turą po Lietuvą kvartetas leidosi gastrolių į Belgiją (spalio 1720 d.), o vėliau dar laukia kelionė į Kiniją.

Lapkričio vidury Baltijos gitarų kvartetas dalyvaus Baltijos kultūros festivalyje Kinijoje. Tai pirmas toks Pabaltijo šalis Kinijoje pristatantis didžiulio masto renginys, kuriame mūsų kultūrą atstovaus keliolika lietuvių, latvių ir estų meno kolektyvų, o vienas iš jų – būtent Baltijos gitarų kvartetas. Šiam ansambliui tai ne pirma viešnagė Kinijoje, kvartetas šioje šalyje grojo jau du koncertų turus. Tačiau ši kelionė, regis, bus ypatinga. Pasak kvarteto nario Sauliaus S. Lipčiaus, šįkart gal pavyks pirmą kartą įgyvendinti seną svajonę – viename koncertų pamuzikuoti su kinų tradicinių instrumentų ansambliu. „To labai laukiame, nes tai būtų dar nepatirti įspūdžiai!“, – neslepia entuziazmo Saulius S. Lipčius.

Didžiumoje visų šiemet numatytų kvarteto koncertų skamba muzika iš kolektyvo išleistos naujausios kompaktinės plokštelės „Tradición nuevo. Ansamblio dešimtmečiui skirti koncertai Lietuvoje spalio 7–11 d. subūrė gausius gerbėjus Klaipėdoje, Šiauliuose, Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje. Spalio 9 d. Baltijos gitarų kvartetas itin šiltai buvo sutiktas vienoje pagrindinių Lietuvos koncertų salių – Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje scenoje.

Dešimtmečio proga Baltijos šalyse lyderiaujantis gitarų ansamblis į pagalbą pasikvietė visą būrį ryškiausių Lietuvos atlikėjų. Su Baltijos gitarų kvartetu pasirodė tenoras Edmundas Seilius, mecosopranas Rita Novikaitė, smuikininkas Vilhelmas Čepinskis, džiazo kontrabosininkas Vytis Nivinskas, multiinstrumentininkas Saulius Petreikis, flamenko šokėja Sandra Muningytė, o koncertą žaismingai vedė Viktoras Gerulaitis. „Suburti tokį puikų kolektyvą ir praleisti su jais įsimintiną savaitę drauge buvo ne tik didelis ir malonus iššūkis, bet ir puikiausia galimybė nestandartiškai paminėti pirmą kvarteto jubiliejų. Šiuo turu padarėme dovaną ne tik mūsų kvarteto gerbėjams, tačiau ir patys sau“, – įspūdžiais dalijasi kvarteto narys Saulius S. Lipčius.

Koncerte apsilankiusiai publikai nebuvo kada nuobodžiauti – gitarų kvartetas, pagrojęs savo vizitine kortele vadinamą Zigmo Čepulėno aranžuotą Alfredo Schnittke’s „Gogolio siuitą“, vieną po kito į sceną kvietė solistus. Klausytojai išgirdo ir baroko laikų muzikos, atliekamos smuiko, trijų gitarų ir liutnės (Liuto forte). Skambėjo ir ispano Manuelio de Fallos baleto „Meilė burtininkė“ muzikos ištraukos, aistringai palydėtos flamenko šokėjos judesių ir ritmų, bei kvarteto nario Chriso Ruebenso kompozicijos, nuspalvintos kontrabosininko improvizacijomis ir indiškos fleitos  bansuri melodijomis.

Su kai kuriais turo partneriais scenoje jau buvome ne kartą susitikę. Po paskutinės kompaktinės plokštelės pristatymo iš gerbėjų išgirdome daug gražių žodžių apie naująją mano kompozicijos „Vasaros šokis“ versiją su indiška fleita ir kontrabosu, dėl to nedvejodami į turą pasikvietėme Saulių ir Vytį. O štai su kai kuriais atlikėjais šio turo metu įvykę pasirodymai buvo tikras atradimas. Sulaukėme nemažai komplimentų ir raginimų pratęsti bendradarbiavimą su smuikininku Vilhelmu Čepinskiu, kitais atlikėjais“ – sako Lietuvoje gyvenantis ir kuriantis belgas Chrisas Ruebensas.

Kiekviename turo koncerte publika atlikėjus išlydėjo atsistojusi, tačiau iš salės nepaleisdavo nesulaukusi visų dalyvių scenoje. Už tai atlikėjai atsilygindavo netikėtu siurprizu – bisą atlikdavo visi drauge, o šmaikštumo nestokojąs Baltijos gitarų kvartetas skambindamas kūrinį iš kino filmo „Desperado“ – dar ir užsidėjęs tikrus sombrerus. „Iš publikos karštų ovacijų pajautėme, jog pakyli ir šventiška nuotaika pasiekė mūsų gerbėjus. Buvo smagu matyti tiek besišypsančių veidų ir išgirsti daugybę linkėjimų ateinantį dešimtmetį praleisti ne mažiau ryškiai ir įsimintinai. Stengsimės ir toliau nuolat stebinti laukiančiuosius mūsų pasirodymų“, – tikina kvarteto narys Sergejus Krinicinas.

Daugiau informacijos apie Baltijos gitarų kvartetą ir jo kūrybinius planus: www.bgq.lt.

LNF ir BGK inf.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: