Grįžti į pradinį puslapį   Atlikėjai   LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS   Renginių archyvas  
„Leonidas Desiatnikovas ir Franzas Schubertas“

„Leonidas Desiatnikovas ir Franzas Schubertas“

2018 m. lapkričio 24 d., šeštadienis, 19.00
Filharmonijos Didžiojoje salėje, Vilnius
Atlikėjai
(meno vadovas Sergej Krylov)
Solistai:
YANA IVANILOVA (sopranas)
ROMAN MINTS (smuikas)
Programa
„Leonidas Desiatnikovas ir Franzas Schubertas“

LEONID DESIATNIKOV – „Kaip senas rylininkas“ („Wie der alte Leiermann“) smuikui ir styginiams
FRANZ SCHUBERT – Simfonija Nr. 5 B-dur, D. 485
LEONID DESIATNIKOV – „Rusiški metų laikai“ („Russkie sezony“) balsui, smuikui ir styginiams

Šį vakarą Lietuvos kamerinis orkestras ir jo svečiai skiria Leonido Desiatnikovo ir Franzo Schuberto kūrybai. Koncerto programą sumanė smuikininkas Romanas Mintsas, juolab visi šie atlikėjai neseniai įrašė L. Desiatnikovo kūrinių CD. Vienas populiariausių šių dienų kompozitorių apie savo kūrybos stilių šmaikštauja: „konsonanso emancipacija“, „banalumo transformacijos“ arba „minimalizmas su žmogišku veidu“; jo mėgstamiausias žanras – „tragiškai išdykusi bagatelė“. Gidono Kremerio įkvėptas Desiatnikovas parašė „Kaip senas rylininkas“ versiją smuikui ir orkestrui: autoriaus žodžiais, tai Schuberto dainos „Rylininkas“ komentaras. „Rusiški metų laikai“ balsui, smuikui ir styginiams taip pat sukurti G. Kremeriui ir orkestrui „Kremerata Baltica“. Kūrinys paremtas rusų liaudies folkloru, jį sudaro 12 dalių, pavadintų dainomis, – tai lyg 12 mėnesių ir su jais susietos apeigos, tradicijos ir papročiai.

Neatsitiktinai šiame koncerte skamba du kūriniai, susiję su Franzu Schubertu – lapkričio 19 dieną sukanka 190 metų nuo jo mirties. O 1816 m. devyniolikmetis kompozitorius parašė per šimtą dainų, daugiau kaip penkiasdešimt kūrinių chorui, orkestrui ir įvairiems kameriniams ansambliams, tarp jų ir Simfoniją Nr. 5 B-dur – didžiausią metų darbą. Tai visiškai kitokio charakterio kūrinys nei dramatiška Ketvirtoji („Tragiškoji“) simfonija; šios muzikos skaidrumas ir lengvumas primena Haydno ir Mozarto opusus.

Smuikininkas R. Mintsas yra didelis šiuolaikinės muzikos entuziastas: nemažai įvairių autorių opusų yra atlikęs pirmą kartą. Maskvoje gimęs smuikininkas studijavo Karališkajame muzikos koledže Londone ir Guildhallo muzikos ir dramos mokykloje. Sopranas Yana Ivanilova mokėsi pas žymias solistes – Valentiną Levko, Niną Dorliak, Ingeborgą Wamser. Y. Ivanilova yra dainavusi Maskvos Didžiajame, Maskvos „Naujojoje operoje“, Ženevos „Victoria Hall“, Londono „Westminster Abbey“, Niujorko „Millennium Theatre“, Toronto „Glenn Gould Studio“ ir kituose teatruose bei koncertų salėse. Dirigentas Philippas Chizhevsky šiuo metu yra Rusijos valstybinės akademinės simfoninės kapelos dirigentas, taip pat bendradarbiauja su Tokijo naujojo miesto, Brno filharmonijos, Brandenburgo valstybiniu, Lietuvos kameriniu, Rusijos valstybiniu, Rusijos nacionalinės filharmonijos, „Musica Viva Chamber“ ir kitais orkestrais.

Bilietų kainos
10, 15, 20, 25, 30 Eur
 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: