„Fortepijono ir batutos maestro“

Scenoje – pianistas ir dirigentas Andrea Bonatta
2017 m. lapkričio 18 d., šeštadienis, 19.00
Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžioji salė, Vilnius
(meno vadovas Sergej Krylov)
Solistas ir dirigentas ANDREA BONATTA (fortepijonas)
„Fortepijono ir batutos maestro“

WOLFGANG AMADEUS MOZART – Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 9 Es-dur, KV 271 („Jenamy“)
WOLFGANG AMADEUS MOZART – Simfonija Nr. 38 D-dur, KV 504 („Prahos“)

Šį vakarą su Lietuvos kameriniu orkestru muzikuoja daugiabriaunis talentas – pianistas, dirigentas, pedagogas maestro Andrea Bonatta, pasirodantis Romos, Berlyno, Prahos, Paryžiaus, Maskvos, Šanchajaus, Pekino, Hanojaus ir kitose koncertų salėse. Jis yra įrašęs visus Brahmso kūrinius fortepijonui, taip pat kompaktines plokšteles, skirtas Liszto ir Schuberto kūrybai, kurios pelnė puikius kritikų atsiliepimus. Didelio susidomėjimo sulaukė A. Bonattos knyga apie Brahmso fortepijoninę kūrybą.

Tarptautinio Ferruccio Busoni festivalio įkūrėjas ir daugiametis Tarptautinio Ferruccio Busoni pianistų konkurso vadovas bei vertinimo komisijos pirmininkas šiuo metu prof. A. Bonatta yra Ferenco Liszto konkurso Utrechte patarėjas meno klausimais. Taip pat jis – Šanchajaus konservatorijos garbės profesorius ir Fortepijono akademijos Epane (Piano Academy-Eppan) įkūrėjas ir direktorius.

Žymus pasaulinės reikšmės pripažintas pedagogas veda meistriškumo kursus ir yra kviečiamas į prestižinių konkursų žiuri (Liszto Utrechte, Skriabino Maskvoje, Beethoveno Bonoje, Vano Cliburno Teksase, Rubinsteino Tel Avive, Chopino Taipėjuje ir kitus). A. Bonatta yra Zalcburgo „Mozarteumo“ vasaros akademijos garbės profesorius, dėsto „Talent Music“ meistriškumo kursuose Veronoje.

Daugelį metų A. Bonatta groja Mozarto koncertus nuo fortepijono diriguodamas orkestrui, o kartu jo, kaip dirigento, kūrybinėje biografijoje – didelis simfoninių kūrinių repertuaras. Maestro koncertuoja tokiose salėse kaip Smetanos Prahoje, „Salle Gaveau“ Paryžiuje, Šanchajaus didžiajame teatre, Uždraustojo miesto Pekine, „Stilwerk“ Berlyne, Hanojaus operos teatre ir kitose. Pianistas ir dirigentas Arie Vardi apie A. Bonattą: „Jis yra gimęs dirigentu, muzika liejasi iš jo rankų.“

Šiandien filharmonijos scenoje karaliaus Mozartas! Lietuvos kameriniam orkestrui A. Bonatta diriguos Simfoniją Nr. 38 D-dur, KV 504, kurios premjera įvyko 1787 m. Mozarto kūrybos koncerte, šiam pirmąkart atvykus į Prahą. O vakarą pradės Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 9 Es-dur, KV 271 („Jeunehomme“), sukurtas Zalcburge 1777-aisiais. Kompozitoriui tuomet buvo 21 metai.

10, 15, 20, 30 Eur