Grįžti į pradinį puslapį   Renginiai ir repertuaras   Ciklai   Muzika Trakų pilyje   Šių metų programa
„Ypatingi trio skambesiai“

2018 m. balandžio 8 d., sekmadienis, 15.00
Trakų pilies Didžioji menė, Vilnius
TADAS MOTIEČIUS (akordeonas)
„Ypatingi trio skambesiai“

CAMILLE SAINT-SAËNS –Introdukcija ir Rondo capriccioso (T. Motiečiaus ir D. Dėdinskaitės aranž.)
JOHAN HALVORSEN – Pasakalija smuikui ir violončelei
MANUEL DE FALLA – „Ispanų liaudies dainos“ („Canciones populares Españolas“)
ÁSTOR PIAZZOLLA – „Le Grand Tango“
ÁSTOR PIAZZOLLA – „Žiema“ ir „Pavasaris“ iš siuitos „Metų laikai Buenos Airėse“

Koncertui po Trakų pilies skliautais susibūrę talentingi jauni atlikėjai pateiks smuiko, violončelės ir akordeono tembrais nuspalvintus itin populiarius kūrinius, kurie, nelyginant „desertas“, dažnai skamba koncertų bisams. Žinomą prancūzų romantiko Camille’o Saint-Saënso opusą Introdukcija ir Rondo capriccioso smuikui ir orkestrui, kurį autorius skyrė įžymiajam virtuozui Pablo de Sarasate, ansambliui aranžavo Dalia Dėdinskaitė ir Tadas Motiečius, suteikdami jam kamerinio intymumo ir naujų tembrų atspalvių. Norvegų romantizmo kompozitoriaus ir dirigento Johano Halvorseno Pasakalija smuikui ir violončelei įneša baroko atgarsių, nes yra grįsta Georgo Friedricho Händelio siuitos klavyrui g-moll (HWV 432) finalo tematika. Koncerte netruks ir temperamentingo ispaniško kolorito. Manuelio de Falla „Ispanų liaudies dainų“ balso partiją šį kartą atliks violončelė, o į melodingą tango pasaulį nukels nemirtingojo argentiniečio Astoro Piazzollos perlai – „Le Grand Tango“ bei „Žiema“ ir „Pavasaris“ iš siuitos „Metų laikai Buenos Airėse“.

Šią spalvingą muzikos paletę pateikia smuikininkė Dalia Dėdinskaitė – tarptautinių konkursų laureatė, greta intensyvios koncertinės veiklos nuo 2017 m. dar dirbanti Muzikos ir vaizduojamųjų menų universitete Vienoje, įžymaus austrų profesoriaus Christiano Altenburgerio klasės asistente. Glebas Pyšniakas – prof. Rimanto Armono (LMTA) ir legendinės violončelininkės Natalijos Gutman (Vienos universitetas) auklėtinis, pasirodantis garsiausiose pasaulio salėse (Vienos „Musikverein“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Maskvos konservatorijos Didžioji salė ir kt.). Neseniai jis tapo Čiurlionio kvarteto nariu. Tadas Motiečius yra perspektyvus jaunosios kartos akordeonininkas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos doc. Raimondo Sviackevičiaus klasės magistrantas, daugiau nei trisdešimties Lietuvos bei tarptautinių konkursų laureatas. Talentingas atlikėjas groja ir solo, ir įvairios sudėties ansambliuose, pasirodo Europos scenose bei festivaliuose.

8, 10 Eur