Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Senoji muzika iš saulėtosios Italijos

Senoji muzika iš saulėtosios Italijos

2017-06-14

Į Vilniaus festivalį šiemet vėl atvyksta senosios muzikos gerbėjus pradžiuginsiantis kolektyvas – pasaulinį pripažinimą ir geriausius kritikų atsiliepimus pelnęs ansamblis „Il Giardino Armonico“ ir jo meno vadovas bei solistas Giovanni Antonini (išilginė fleita). Birželio 19-ąją Filharmonijos scenoje svečiai iš saulėtosios Italijos atliks Antonio Vivaldi ir kitų XVI–XVIII a. italų kompozitorių kūrinių programą.

„Il Giardino Armonico“ susibūrė 1985 metais. Vadovaujamas dirigento ir garsaus išilginės fleitos solisto Giovanni Antonini, šis ansamblis ilgainiui įsitvirtino tarp svarbiausių pasaulyje senosios muzikos kolektyvų. Daugiausia dėmesio jis skiria XVII–XVIII a. muzikos repertuarui. Priklausomai nuo atliekamų kūrinių, ansamblyje griežia nuo 3 iki 35 narių. Į Vilniaus festivalį su vadovu ketina atvykti 7 ansamblio muzikantai.

„Il Giardino Armonico“ nuolatos kviečiamas į festivalius, surengė koncertų žymiausiose pasaulio salėse. Tiek koncertiniai jo pasirodymai, tiek ir Georgo Friedricho Händelio, Claudio Monteverdi, Antonio Vivaldi operų pastatymai sulaukia didžiulio pripažinimo. Ansamblis muzikavo su tokiais solistais kaip Giuliano Carmignola, Cecilia Bartoli, Christophe Coinas, Katia ir Marielle Labèque, Bernarda Fink, Viktoria Mullova, Giovanni Sollima. Nuo 2009 m. „Il Giardino Armonico“ bendradarbiauja su dainininke Cecilia Bartoli. Drauge jie inicijavo projektą „Sacrificium“, kurį vainikavo turiningos gastrolės po visą Europą ir garso įrašas, Prancūzijoje ir Belgijoje įvertintas „Platininio disko“ apdovanojimu. Tarp naujausių darbų – koncertinės gastrolės ir garso įrašai su kylančia žvaigžde Julia Lezhneva, pasirodymų turas Tolimuosiuose Rytuose, bendri projektai su violončelininke Sol Gabetta, sopranu Anna Prohaska, smuikininke Isabelle Faust ir Bavarijos radijo choru.

„Il Giardino Armonico“ ilgai bendradarbiavo su įrašų kompanija „Teldec Classics“. Už čia išleistas A. Vivaldi ir kitų XVIII a. kompozitorių kūrinių kompaktines plokšteles pelnyti net 7 prestižiniai apdovanojimai. Nuo 2008 m. ansamblis dirba su įrašų kompanija „Decca/L’Oiseau-Lyre“. Tarp svarbesnių įrašų, padarytų šioje kompanijoje, minėtini Händelio „Concerti Grossi“ ir su dainininke Bernarda Fink įgrota kantata „Il Pianto di Maria“. 2014 m. rudenį baigėsi apie dvidešimt metų trukęs projektas – visų Josepho Haydno simfonijų garso įrašai, lydimi koncertinių pasirodymų įvairiose Europos scenose. 

Vilniaus festivaliui „Il Giardino Armonico“ parengė Antonio Vivaldi ir kitų XVI–XVIII a. italų kompozitorių kūrinius, savo muzika įprasminančius renesanso ir baroko bei baroko ir klasicizmo laikotarpių sandūrą. Klausysimės Giovanni Gabrieli, Giovanni Legrenzi, Aurelio Virgiliano, Dario Castello, Pietro Nardini, Baldassare's Galuppi muzikos. Šį išskirtinį Italijos muzikų koncertą festivaliui padeda rengti Italų kultūros institutas Vilniuje.

„Il Giardino Armonico“ ir fleitos solisto Giovanni Antonini programa „Harmonijos sodai“ skambės birželio 19 d., pirmadienį, 19 val. Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje.

VF inf.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;
mob. tel. 8 698 52075

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: