Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Lietuvos obojaus pažiba Robertas Beinaris kviečia į jubiliejinį koncertą

Lietuvos obojaus pažiba Robertas Beinaris kviečia į jubiliejinį koncertą

2017-10-10

Spalio 18 d. Nacionalinė filharmonija rengia koncertą Mažojoje salėje. Jaukioje aplinkoje skambės kamerinės muzikos programa, o jos klausytis kviečia 40-metį šiemet švenčiantis obojininkas, profesorius, daugelio konkursų laureatas Robertas Beinaris. Ta proga koncertas žaismingai pavadintas „Robertas Beinaris ir draugai“.

Sunku įsivaizduoti, kaip vienas muzikantas gali aprėpti tiek veiklos sričių, kiek aprėpia Robertas Beinaris. Jis yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros vedėjas (nuo 2017 m. – profesorius), 17 metų dirba Lietuvos nacionalinės filharmonijos kameriniame ansamblyje „Musica humana“, yra grojęs solo su Toskanos simfoniniu, Tirolio Insbruko simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Lvovo filharmonijos simfoniniu, Kijevo solistų kameriniu, Hundisburgo tarptautinės akademijos, Klaipėdos miesto kameriniu, Valstybiniu pučiamųjų instrumentų „Trimitas“, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos ir kitais orkestrais. R. Beinaris įkūrė Lietuvos obojų kvintetą, yra ansamblio meno vadovas, taip pat Lietuvos obojininkų čempionato ir įvairių tarptautinių konkursų organizatorius. 2017 m. įkūrė medinių pučiamųjų instrumentų kvintetą „Nauji garsai“. Nuo 2014 m. obojininkas įtrauktas į „Buffet Group“ (Prancūzija) medinių pučiamųjų instrumentų firmos žymiausių obojininkų sąrašą. 2014 m. R. Beinariui suteiktas muzikos srities meno daktaro vardas, 2015 m. jis apdovanotas Lietuvos muzikų sąjungos „Auksinio disko“ prizu. 

Apie daugialypę R. Beinario veiklą bus galima daugiau sužinoti, o gal ir tiesiogiai paklausti muzikologės Laimutė Ligeikaitė vedamame koncerte spalio 18 dieną. Koncerte su solenizantu muzikuos kamerinis ansamblis „Musica humana“, „Obojų kvintetas LT“, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos pučiamųjų instrumentų kvintetas „Nauji garsai“, instrumentinis ansamblis „Vilniaus klarnetai“, solistai Simona Liamo (sopranas), Algirdas Vizgirda (fleita), svečias iš Latvijos Guntis Kuzma (klarnetas). 

Koncerto programoje skambės daug lietuvių muzikos, nes savo šalies autorių kūrybą Robertas Beinaris ypač brangina ir ištikimai propaguoja. Girdėsime Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Loretos Narvilaitės, Algirdo Martinaičio, Zitos Bružaitės, Osvaldo Balakausko ir, žinoma, Vaidos Striaupaitės-Beinarienės kūrinius. Pastaroji kompozitorė šio vakaro kontekste svarbi ne tik kaip muzikos kūrėja, bet ir kaip R. Beinario gyvenimo partnerė. Lietuvišką vakaro programą paįvairins obojaus klasika – Eduardo Herrmanno Seksteto obojui, klarnetui ir styginiams, op. 33, trečioji dalis ir Frédérico Bonzono Pastoralinė scena obojui „En Ardennes“ (skambės R. Beinario aranžuotė obojui ir styginiams).

Koncerte įvyks ir premjera. „Obojų kvintetas LT“ ruošiasi pirmą kartą atlikti ansambliui skirtą Loretos Narvilaitės kūrinį „Wild Winds“. 

Kamerinės muzikos koncertas „Robertas Beinaris ir draugai“ įvyks spalio 18 d., trečiadienį, 19 val. Nacionalinės filharmonijos Mažojoje salėje.  

LNF inf.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;
mob. tel. 8 698 52075

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: