Grįžti į pradinį puslapį   Naujienos   Naujienų archyvas  
Lietuvos kamerinio orkestro koncerte – Mozartas ir Chopinas

Lietuvos kamerinio orkestro koncerte – Mozartas ir Chopinas

2018-04-10

Šį šeštadienį Nacionalinėje filharmonijoje skambės Wolfgango Amadeaus Mozarto „Vesperae solennes de confessore“ („Iškilmingi išpažinėjo mišparai“) ir Fryderyko Chopino Antrasis koncertas fortepijonui ir orkestrui. Su Adrijos Čepaitės diriguojamu Lietuvos kameriniu orkestru (LKO) pasirodys Lietuvos solistai Lina Dambrauskaitė (sopranas), Nora Petročenko (altas), Edgaras Davidovičius (tenoras), Nerijus Masevičius (bosas-baritonas) ir Valstybinis choras „Vilnius“ (vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas). Chopino Koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 2 skambins pianistė iš Šveicarijos Anastasia Voltchok.

Maskvoje, pianistų šeimoje, gimusi Anastasia Voltchok koncertuoja tokiose pasaulio salėse kaip Niujorko Lincolno centras, Ciuricho „Tonhalle“, Romos „Santa Cecilia“, Ženevos „Victoria Hall“, Lisabonos „Gulbenkian música“ ir kt. Ji grojo su „Kremerata Baltica“, Sankt Peterburgo Marijos teatro, Indianapolio, Bambergo, Hamburgo, Navaros, Itališkosios Šveicarijos, San Paulo simfoniniais orkestrais. Atlikėja dalyvauja Velykų festivalyje Maskvoje, fortepijono muzikos festivaliuose: La Rok d’Anterono (La Roque d’Anthéron) ir Arturo Benedetti MichelangeliBergame ir Brešoje. A. Voltchok bendradarbiauja suValerijumi Gergijevu, Johnu Neschlingu, Michalu Nesterowicziumi, Dennisu Russellu Daviesu, Romanu Kofmanu, Gidonu Kremeriu, Alexanderiu Toradze ir kitais žymiais muzikais. 2003 m. Pasaulio pianistų konkurse Cincinatyje (JAV) pianistė pelnė aukso medalį; Merilando universitetas jai yra suteikęs meno daktaro laipsnį. Tarp pianistės mokytojų buvo Larissa Dedova, Rudolfas Buchbinderis, André Wattsas ir Santiago Rodriguezas.

Koncerte Vilniuje A. Voltchok skambinsF. Chopino Antrąjį fortepijono koncertą –savitą lyrinę poemą, kuriose vyrauja pakilus, ramus ir švelnus jausmų srautas, išsiliejantis begalinėmis melodijomis ir ažūriniais pasažais. Dominuoja fortepijonas, o orkestrui pavesta gan kukli akompaniatoriaus funkcija.

Antroje LKO koncerto dalyje skambės W. A. Mozarto „Vesperae solennes de confessore“, arba „Iškilmingi išpažinėjo mišparai“, sukurti 1780 m. Zalcburge. Tai bažnytinės muzikos kūrinys chorui, solistams ir orkestrui. Mišparai – tai vakarinės pamaldos, Liturginių valandų ciklo vakarinė valanda, sudaryta iš psalmių su antifonomis, skaitinių, responsorijų ir himnų. Vėlyvaisiais viduramžiais buvo kuriamos ir daugiabalsės giesmės. Vėliau į atskirą muzikos žanrą išsiplėtojo „Magnificat“. Ištisai sukurtų daugiabalsių Mišparų nėra daug, daugiausia jų parašyta baroko ir klasicizmo epochose. Puikiai žinome Mozarto Requiem, mišias, o Mišparai yra kiek rečiau atliekamas kūrinys, todėl turėtų ypatingai sudominti klausytojus.

Koncertą diriguos chorinę ir liturginę muziką gerai išmananti dirigentė Adrija Čepaitė. Ji bendradarbiauja su Lietuvos orkestrais, ypač turiningai su Lietuvos kameriniu, taip pat semiasi patirties kituose Europos šalių orkestruose.

Orkestro muzikos koncertas „Mozartas ir Chopinas“ vyks balandžio 14 d., šeštadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje.

LNF inf.

 
Atgal

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Adresas: Aušros Vartų g. 5, LT-01304 Vilnius, Lietuva
Kontaktai: tel. (8 5) 266 52 10, 8 698 51954, 
faks. (8 5) 266 52 66
El. paštas: info@filharmonija.lt
Kasos: (8 5)  266 52 33, (8 5)  266 5216;
mob. tel. 8 698 52075

Rekvizitai Privatumo politika Autorinės teisės

 

Rekvizitai

Įmonės kodas 300011619
PVM mokėtojo kodas LT100000876811
Banko sąskaita IBAN LT98 7044 0600 0029 6318
Banko kodas 70440
Swift (BIC) kodas CBVILT2X

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite mūsų naujienas pirmi! Įrašykite savo elektroninio pašto adresą: